KOMETY - "Złoto Azteków".... Premiera 7 marca!!!

2009-02-02
KOMETY - "Złoto Azteków".... Premiera 7 marca!!!

"Złoto Azteków" to nowa płyta Komet - jednego z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów alternatywnych - Której oficjalna premiera handlowa będzie miała miejsce 7 marca 2009. Jednak już kilka dni wześniej fani obecni na koncertach trasy "Zloto Azteków Tour 2009", promującej nowy album będą mogli zaopatrzyć się w krążek nie czekając na jego pojawienie się w sklepach...
 
Zeszłorocznym, składankowym albumem "The Story Of Komety" wydanym w Meksyku, a następnie w polskiej wersji językowej dla fanów w kraju, grupa przygotowała grunt pod kolejne swoje premierowe wydawnictwo, którego celem jest prezentacja formacji w całkiem nowym obliczu.
Komety dowiodły niejednokrotnie, że są świetnym zespołem koncertowym o czym przekonać się mógł każdy kto uczestniczył w zeszłorocznej trasie zespołu po Polsce lub miał okazję usłyszeć grupę w koncertach transmitowanych przez radiową "Trójkę". Właśnie podczas serii zeszłorocznych występów obejmujących m.in. Warszawę, Kraków, Łódź, Szczecin, Wrocław... Komety dokonały rejestracji kilkudziesięciu swoich utworów najgoręcej przyjmowanych przez publiczność. 17 spośród nich trafiło na koncertowy album "Złoto Azteków".
W dobie wydawnictw DVD zwyczaj wydawania płyt koncertowych zdaje się być przez wielu wykonawców lekko zaniedbany choć od zawsze stanowiły one swietne uzupełnienie dyskografii artystów. Dawały jednocześnie okazję uchwycenia niepowtarzalnej atmosfery rockowego występu, reakcji publiczności, a niekiedy także poznania bardziej surowego brzmienia wykonawcy nie zmiękczonego studyjną obróbką.
Wszytsko to jest celem zespołu i wydawcy w przypadku albumu "Złoto Azteków" gdzie Komety pokazują swoją drugą, koncertowa twarz, równie intrygującą jak ich studyjne oblicze.
Zespół zreszta nie oparł sie pokusie zaprezentoewania na nowej płycie premierowych utworów studyjnych. 4 całkiem nowe kompozycje, zrealizowane tradycyjnie w warszawskim studio Serakos, uzupełniaja z powodzeniem set koncertowy, powodując, że obojętne przejście obok tej płyty staje się praktycznie niemożliwe.

Patronami medialnymi albumu i trasy koncertowej są radiowa Trójka, Onet.pl, Myspace i Aktivist.

Pierwszym singlem promującym album jest premierowa piosenka "Dla ciebie nie istnieję", do usłyszenia w najbradziej czujnych rozgłośniach radiowych, a także na profilach Myspace ---> Jimmy Jazz Records i ---> zespołu.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2009
pixel