KOMETY TRASA LUMINAL

2013-03-10
KOMETY TRASA LUMINAL

KOMETY - TRASA LUMINAL

Komety jeden z najpopularniejszych alternatywnych zespołów rusza w swoją kolejna tarasę tym razem promujacą najnowszy album " Luminal ".Dowodzone przez Lesława Komety są obecnie jednym z najpopularniejszych i najbardziej identyfikowalnych, krajowych zespołów alternatywnych, a zarazem kontynuacją działającej w latach 1994-2003 Partii. Znajduje to odbicie nie tylko w podejściu do artystycznej twórczości ale także aktualnym składzie grupy, w którym po zmianach personalnych ponownie spotkali się muzycy znani z Partii.
Podobnie jak ich poprzedniczka, Komety stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla, któremu odpowiedzialny za repertuar lider dodaje blasku dzięki przebojowym kompozycjom, dbałości o nowoczesne brzmienie i specyficzne spojrzeniu na rzeczywistość odbijającą się w tekstach grupy. Nie bez powodów także Komety są jednym z nielicznych polskich zespołów, którym udało się zaistnieć zagranicą czego dowodem jest album „Story Of Komety” wydany w Meksyku oraz niezliczona ilość nagrań dostępnych na składankach w najdalszych zakątkach globu od Japonii, USA po Europę...

Choć przez niemal dekadę działalności Komety dorobiły się sześciu albumów to deklaracje Lesława są niezmiennie aktualne, a każda z płyt stanowi odrębną wartość i kolejny krok w pochodzie do serc fanów i krytyków muzycznych.
„Integralnym elementem twórczości Partii i Komet była zawsze obsesyjna fascynacja popkulturą, szczególnie tą z lat 50. i 60., ale z perspektywy warszawskiej ulicy. Jednak największym źródłem inspiracji jest popkultura polska” – ten głos Lesława nadal brzmi głośno, a najnowszy siódmy album Komet zatytułowany „Luminal” będzie tego najlepszym dowodem. 
Premiera albumu obyła się 16 kwietnia.
Na koncertach fani będą mogli usłyszeć m.in. dwa przebojowe single z najnowszego albumu - Osiemnaste urodziny oraz Mogłem byc tobą.
Luminal tour niesie za sobą nowe brzmienie jak i nowy image grupy.

Komety występują w składzie:

Lesław (głos, gitara, muzyka, słowa)
W. Szewko (bass, głos)
Arkus (bębny, głos).

Najbliższe koncerty promujace Luminal:

14-02-2013, Warszawa
klub Hydrozagadka
Godzina 20.00

15-02-2013, Grudziądz
klub Akcent
Godzina 20.00

25-04-2013, Warszawa
klub Kosmos Kosmos
Godzina 20.00

01-06-2013, Gdańsk
Olszynka
Koncert plenerowy

07-06-2013
, Szklarska Poręba
Klub Jazgot
Godzina 20.00

08-06-2013
, Piława Górna
Koncert plenerowy
Godzina 20.00

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2013
pixel