"Jeszcze żywy człowiek" - Juz można zamawiać legendarny koncert Dezertera z Jarocina '84 na CD.

2011-10-25
"Jeszcze żywy człowiek" - Juz można zamawiać legendarny koncert Dezertera z Jarocina '84 na CD.

Już 7 listopada będzie miała miejsce premiera CD zawierającego legendarny koncert Dezertera z Jarocina ’84!! Zamówienia płyty „Jeszcze żywy człowiek” na jimmyjazz.pl już teraz!!

Na CD „jeszcze żywy człowiek” znajdzie się cały koncert Dezertera z Festiwalu Muzyków Rockowych Jarocin ‘1984, w tym słowne potyczki muzyków zespołu z organizatorami imprezy.
Odtworzenie całości było możliwe dzięki połączeniu materiału zarejestrowanego na taśmie wprost z koncertowej konsolety i popularnego wśród fanów w Jarocinie nagrania z magnetofonu kasetowego trzymanego nad publicznością. Jakość rejestracji okazała się na tyle dobra, że możliwe było zaprezentowanie wszystkich utworów (26 kawałków), czytania fragmentów komiksów i słownych przepychanek. W sumie dało to ponad 70 minut zrekonstruowanego materiału.
Koncert z FMR Jarocin 1984 miał swoją kasetową premierę jeszcze w tym samym roku. Kilkaset sztuk zostało wydanych w powołanym przez członków Dezertera wydawnictwie Tank Records, pod tym samym co obecnie tytułem ”Jeszcze żywy człowiek”. Niewielki nakład rozszedł się błyskawicznie wśród fanów, którzy, kopiując kasetę, znacznie go zwielokrotnili. Poza tym podczas tego koncertu wielu obecnych trzymało swoje własne magnetofony nad głowami i dzięki temu tysiące ludzi w Polsce mogło się z nim zapoznać, jeszcze w latach osiemdziesiątych. Już wtedy było wiadomo, że ten koncert, niezależnie od jakości nagrania, ma wielką siłę. Dezerter ze Skandalem na wokalu był wtedy w znakomitej formie. Zresztą ta edycja Jarocina była mocno zdominowana przez kapele punk rockowe. W 1984 roku wystąpili m.in. Moskwa, Siekiera, Prowokacja, Abaddon Piersi, Fort BS czy Sedes itd.
Teraz wreszcie jest okazja by zarówno Ci, którzy pamiętają sam koncert lub jego zapis na kasecie, jak i pozostali, którzy poznali Dezertera znacznie później, sięgnęli po pełną, cyfrową wersję tego legendarnego występu. Co prawda z powodów niezależnych od zespołu materiał nie jest technicznie doskonały, ale ma tak wielką wartość historyczną, że wart jest uwagi każdego, niezależnie od wieku, fana Dezertera.
Warto dodać, że dwa utwory z tego koncertu: "Nie ma zagrożenia" i "Plakat", trafiły w 1985 roku na składankę „Fala”, wydaną przez Polton, a fragmenty występu wykorzystane zostały przez sam zespół na „Jak powstrzymałem III wojnę światową, czyli nieznana historia Dezertera” z 1993 roku.

W naszym sklepie ---> WWW.JIMMYJAZZ.PL zamówienia przyjmujemy już teraz.
Cena płyty do 07.11.2011 - 27 zł.
Cena płyty po premierze – 29 zł.
Wysyłki startują w dniu premiery.

TRACKLISTA:
1. Wstęp – Zadyma
2. Musisz być kimś
3. Tworzycie nowy system
4. Salwador
5. Nienawiść i wojna
6. Kto?
7. TV Show
8. XXI wiek
9. Kloss 1
10. Szwindel
11. Szara rzeczywistość
12. Urodziłem się 20 lat po wojnie
13. Nowe wiadomości
14. Atomowa śmierć
15. Nie ma zagrożenia
16. T.
17. Poroniona generacja
18. Ku przyszłości
19. Pasterz
20. Fabryka
21. Spytaj milicjanta
22. Plakat
23. Kloss 2
24. Niewolnik
25. Rebeliant
26. Rejestr wariatów
27. Wojna głupców
28. Postęp
29. Musisz byc kimś

Pokaż więcej wpisów z Październik 2011
pixel