JOHNNY NIGHTMARE + THE KOLT + SOULBURNERS + BLACK MATH GENERATOR + BELA LUGOSHI ORCHESTRA (Warszawa)

2010-03-17
JOHNNY NIGHTMARE + THE KOLT + SOULBURNERS + BLACK MATH GENERATOR + BELA LUGOSHI ORCHESTRA (Warszawa)

VANS OFF THE WALL MUSIC TOUR

9.04. Warszawa

5 urodziny WWW.PSYCHOBILLY.BOO.PL - polskiego portalu psychobilly

JOHNNY NIGHTMARE (Dania)
THE KOLT
SOUBURNERS
BLACK MATH GENERATOR (Niemcy)
BELA LUGOSI HORROR ORCHESTRA

"Centralny Dom Qultury"
ul. Burakowska 12, Warszawa
start 21.00 (wstęp od 20.00)

bilety:
przedsprzedaż - 20 zł, w dniu koncertu - 30 zł


JOHNNY NIGHTMARE (Dania)
Johnny Nightmare obecnie najlepszy zespół grający psychobilly w Danii. Kapela powstała w 2006 roku na gruzach drugiej obok Nekromantix duńskiej gwiazdy psycho – Godless Wicked Creeps. Z założenia grają dzikie psychobilly, ostre, szybkie i bezkompromisowe. W 2008 roku w niemieckiej wytwórni Crazy Love Records wydali swój debiutancki album „Here’s Johnny”. Zespół ma na koncie koncerty w Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Finlandii, zarówno kameralne imprezy w małych klubach, jak i występy na największych europejskich festiwalach u boku legend i gwiazd psychobilly. Koniec 2009 roku przynosi drugą płytę Johnny Nightmare zatytułowaną „Psychobilly Scarecrow”. Album ten to kontynuacja stylu wypracowanego na pierwszej płycie, jak i stylu z jakiego znany był Godless Wicked Creeps, zwariowane, melodyjne i przebojowe psychobilly z lekką dozą schizofrenii.
http://www.myspace.com/johnnynightmareband


THE KOLT
THE KOLT to nazwa znana polskim miłośnikom grania spod znaku psychobilly. Zespół powstał w Pułusku w 2004 roku, a w jego skład wchodzą muzycy udzielający się w takich formacjach jak KOMETY, ROBOTIX, SKARPETA, THE CUFFS, czy THE HASTALAVISTAS. Po wydaniu dwóch albumów - "Neony kina narew" (Jimmy Jazz Records 2005) i "Odsłona 2" (Jimmy Jazz Records 2007) zespół powraca w nowym składzie oraz z odświeżonym, bardziej stylowym brzmieniem. Nowy album The Kolt - "Curse of number 3" zaskoczył tych, którzy spodziewali się kontynuacji tego, co kapela przedstawiała dotychczas - większość numerów została zaśpiewana po angielsku, a muzycznie zespół zbliżył się do klasycznego brzmienia psychobilly, nie popadając przy tym w schematy. Nowy repertuar spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony publiczności podczas koncertów m.in. z Long Tall Texans i Death Valley Surfers, a słuchająć "Curse Of Number Three" można się przekonać jak zespół wypadł w studiu.
Na początku 2010 roku zespół nagrał EP-kę " PARTY TIME FAVOURITES EP", dostępną za darmo w Internecie, na której znalazły się 4 kowery.
http://www.myspace.com/thekolt


SOULBURNERS
Soulburners określani są jako "rock'n'rollowa petarda", która od blisko pięciu lat daje wybuchowe koncerty w Polsce i poza jej granicami. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy udzielają się lub udzielali m.in. w Black River, Closterkeller, Wrinkled Fred, El Dupa, Coalition, Hundred Inch Shadow, Poker Face i wielu innych. Do tej pory grupa ma na koncie album "Gonna Burn Your Soul" z 2008 roku oraz świeżo wydaną EPkę "Ride Again". Na myspace zespołu można już słuchać pochodzących z niej utworów. Wkrótce też powstaną klipy do piosenek "Highway 666" oraz "Supercool".
Jeśli słuchasz AC/DC, Kiss, Motorhead, Turbonegro czy Hellacopters, jeśli kochasz rock'n'rolla i dobrą zabawę - nie możesz przegapić Soulburners!
KEEP BURNIN'!
http://www.myspace.com/soulburnersrock


BLACK MATH GENERATOR (Niemcy)
Młode berlińskie trio, którego ostateczny skład ukształtował się w 2009 roku. Zafascynowani muzyką klasyków takich jak Black Sabbath, Stooges i
MC5 oraz współczesnych tuzów ostrego rock'n'rolla (Hellacopters, Datsuns, czy Nebula) śmiało wkroczyli w brudne brzmienie garażowego rocka. Mają na koncie 2 demówki i EPkę - "Black & Leathered".
Ass-some Andi: bas, voc.
Dirk Diggler: perkusja, voc.
Jens Simmons: gitara, voc.
http://www.myspace.com/blackmathgenerator


BELA LUGOSI HORROR ORCHESTRA
Bela Lugosi Horror Orchestra
Zespół powstał w 2007 roku. Jego muzyka to szalone połączenie Country, Rock’n’roll-a, Psycho i Rockabilly (w skrócie COUNTRYBILLY;). Od początku istnienia zespół zagrał ok. 50 koncertów, część przed „lokalnymi gwiazdami” m.in: HORRORSHOW, SKANKAN, KONOPIANS. Innymi zespołami z Polski, m.in. THE KOLT, THE CUFFS, THE JET-SONS, PAVULON TWIST, THE ANALOGS oraz kilka Koncertów z zespołami z zagranicy: THE NIGHTSHIFT(SWE), SOCIETYS PARASITES(USA), SEWER RATS(G), LONG TALL TEXANS(UK), JOHNNY ROCKET(DE).  BLHO pojawili się również na festiwalu „Psycho Therapy” w Czeskiej Vrhlabi gdzie wystąpili na jednej scenie z zespołami: SLAPDASH(CZ), BAD TONES(CZ), CARLOS AND HIS HOWLING COYOTIES(CZ), SHADOWBIRDS(HU) oraz OUT OF LUCK(DE). 
Zespół od Wakacji 2009 występuje z kontrabasem i wciąż pracuje nad materiałem na debiutancką płytę. Utwór z demo nagranego w 2008 roku- „Deadwood City” znalazł się na składance wydawcy „Brown Bag Propaganda” z USA.
http://www.myspace.com/belalugosihorrororchestraPokaż więcej wpisów z Marzec 2010
pixel