JOHNNY NIGHTMARE + THE KOLT + SOULBURNERS + BLACK MATH GENERATOR + BELA LUGOSHI ORCHESTRA (Bydgoszcz)

2010-03-17
JOHNNY NIGHTMARE + THE KOLT + SOULBURNERS + BLACK MATH GENERATOR + BELA LUGOSHI ORCHESTRA (Bydgoszcz)

VANS OFF THE WALL MUSIC TOUR

11.04. Bydgoszcz

THE BLACK TAPES
THE KOLT
SOUBURNERS
BLACK MATH GENERATOR (Niemcy)

"Estrada" stage bar
ul. Dworcowa 51, Bydgoszcz

start 20.00 (wstęp od 19.00)
bilety:
przedsprzedaż - 15 zł, w dniu koncertu - 25 zł

THE BLACK TAPES
Warszawski The Black Tapes pojawił się na scenie późną jesienią 2006 roku i nieustannie terroryzuje słuchaczy swoim punkowym rock'n'rollem przywołującym na myśl dokonania Gang Of Four, The Clash czy Stiff Little Fingers. Na koncie mają CDEP "Black City" wydaną przez Warsaw City Rockers, trzy utwory na składankach "Offensywa" wydanych przez Polskie Radio oraz kilkadziesiąt koncertów w Polsce, Niemczech i na Litwie m.in. wspólną trasę z brytyjskim The Computers oraz szwedzkim Nutmeg. Ta druga znajomość zaowocowała wyjazdem zespołu do Sztokholmu i zarejestrowaniem tam 11 utworów, które złożyły się na debiutancki longplay wydany w Polsce przez Antenę Krzyku.
www.myspace.com/theblacktapes

THE KOLT
THE KOLT to nazwa znana polskim miłośnikom grania spod znaku psychobilly. Zespół powstał w Pułusku w 2004 roku, a w jego skład wchodzą muzycy udzielający się w takich formacjach jak KOMETY, ROBOTIX, SKARPETA, THE CUFFS, czy THE HASTALAVISTAS. Po wydaniu dwóch albumów - "Neony kina narew" (Jimmy Jazz Records 2005) i "Odsłona 2" (Jimmy Jazz Records 2007) zespół powraca w nowym składzie oraz z odświeżonym, bardziej stylowym brzmieniem. Nowy album The Kolt - "Curse of number 3" zaskoczył tych, którzy spodziewali się kontynuacji tego, co kapela przedstawiała dotychczas - większość numerów została zaśpiewana po angielsku, a muzycznie zespół zbliżył się do klasycznego brzmienia psychobilly, nie popadając przy tym w schematy. Nowy repertuar spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony publiczności podczas koncertów m.in. z Long Tall Texans i Death Valley Surfers, a słuchająć "Curse Of Number Three" można się przekonać jak zespół wypadł w studiu.
Na początku 2010 roku zespół nagrał EP-kę " PARTY TIME FAVOURITES EP", dostępną za darmo w Internecie, na której znalazły się 4 kowery.
http://www.myspace.com/thekolt

SOULBURNERS
Soulburners określani są jako "rock'n'rollowa petarda", która od blisko pięciu lat daje wybuchowe koncerty w Polsce i poza jej granicami. Zespół tworzą doświadczeni muzycy, którzy udzielają się lub udzielali m.in. w Black River, Closterkeller, Wrinkled Fred, El Dupa, Coalition, Hundred Inch Shadow, Poker Face i wielu innych. Do tej pory grupa ma na koncie album "Gonna Burn Your Soul" z 2008 roku oraz świeżo wydaną EPkę "Ride Again". Na myspace zespołu można już słuchać pochodzących z niej utworów. Wkrótce też powstaną klipy do piosenek "Highway 666" oraz "Supercool".
Jeśli słuchasz AC/DC, Kiss, Motorhead, Turbonegro czy Hellacopters, jeśli kochasz rock'n'rolla i dobrą zabawę - nie możesz przegapić Soulburners!
KEEP BURNIN'!
http://www.myspace.com/soulburnersrock

BLACK MATH GENERATOR (Niemcy)
Młode berlińskie trio, którego ostateczny skład ukształtował się w 2009 roku. Zafascynowani muzyką klasyków takich jak Black Sabbath, Stooges i
MC5 oraz współczesnych tuzów ostrego rock'n'rolla (Hellacopters, Datsuns, czy Nebula) śmiało wkroczyli w brudne brzmienie garażowego rocka. Mają na koncie 2 demówki i EPkę - "Black & Leathered".
Ass-some Andi: bas, voc.
Dirk Diggler: perkusja, voc.
Jens Simmons: gitara, voc.
http://www.myspace.com/blackmathgeneratorPokaż więcej wpisów z Marzec 2010
pixel