HEADCAT - Rockabilly'owy Lemmy..... Wznowienie albumu winylowego...

2013-03-22
HEADCAT - Rockabilly'owy Lemmy..... Wznowienie albumu winylowego...

HEADCAT to nic innego jak supergrupa złożona z trzech muzyków doskonale znanych z takich formacji jak Motorhead, Stray Cats i The Rockats. Zresztą nazwa kapeli zawiera czytelną sugestię w jaki sposób się zrodziła… wystarczy posklejać ze sobą odpowiednie człony nazw MotorHEAD i Stray CATs i wszystko jasne...

Lemmy Kilmister (bas, wokal), Slim Jim Phantom (perkusja) i Danny B. Harvey (gitara) rozpoczęli swoją współpracę na początku wieku od nagrania jednego z utworów Elvisa Presleya na składankę poświęconą jego pamięci... Potem było już z górki... Trzy albumy nagrane od roku 2000 pierwotnie stylistycznie poruszały się najbliżej country i surowego rockabilly. Z czasem rockabilly zaczęło dominować, do tego charakterystyczny wokal Lemmy'ego zrobił swoje, a HeadCat zyskali na energii i dzisiaj twórczość zespołu nie może być obojętna ani fanom Motorhead ani Stray Cats.

Album "Walk the Walk...Talk the Talk" jest trzecim w dorobku grupy i pierwotnie wydany został w 2011 roku przynosząc poza dwoma autorskimi kompozycjami muzyków głównie rock'n'rollowe klasyki w niezapomnianym wykonaniu. Obecna edycja to kolejna winylowa reedycja krążka wydana przez niemiecką wytwórnię Randale Records w limitowanym nakładzie na czarnym i niebieskim winylu (100 szt. Niebieskich 180 g + 900 szt czarnych 180 g). Winyl kolorowy do nabycia tylko na stronie wydawcy... czarne krążki właśnie trafiły do naszego sklepu razem z winylowymi uzupełnieniami z katalogu Randale Records.

Zamów płytę ---> LP HEAD CAT - Walk the walk... Talk the talk

Sprawdź uzupełenienia z Randale Records
---> Toy Dolls, Evil Conduct, Gonads, Cockney Rejects, Anti-Nowhere League, F. Flame, Superyob...

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2013
pixel