HARDFEST 2008

2008-10-16
HARDFEST 2008

DISCIPLINE (HARDCORE/OI)
TO NAJLEPSZY BAND OD MOMENTU ZAŁOŻENIA AGNOSTIC FRONT I MADBALL. ICH MUZYKA TO HARDCORE/OI W NAJLEPSZYM ZESTAWIENIU. NA HARDFEST WYSTĄPIĄ PIERWSZY RAZ W POLSCE. ICH AKTUALNE TEKSTY ORAZ REWELACYJNE BRZMIENIE PRZYCZYNIŁO SIĘ DO TEGO, ŻE ZALICZANI SĄ DO NAJLEPSZYCH OBECNIE ZAŁÓG!
więcej : www.myspace.com/disciplineband            

WAY SIDE CREW (HARDCORE/OI)
więcej : www.myspace.com/thecuffsrockon

THE CUFFS (ROCK`N`ROLL/BDG)
więcej : www.myspace.com/thecuffsrockon

HARDWORK (HARDCORE SILESIA!)
więcej: www.myspace.com/hardworksilesia
         
SELF RESPECT (HARDCORE WROCŁAW!)
więcej: www.myspace.com/selfrespecthc

DAY BEFORE DEATH (HARDCORE ŁÓDŹ!)
więcej: www.myspace.com/daybeforedeathhc

+SPECIAL GUEST

8 LISTOPADA (sobota) 2008 r.
ŁÓDŹ, klub DEKOMPRESJA, ul. LIMANOWSKIEGO 200
start : 19.00
bilety : 50 zł - w dniu koncertu,
40zł  - przedsprzedaż :
· ŁÓDŹ, Klub „DEKOMPRESJA”
· ŁÓDŹ, SKLEP „ DIZASTER”, UL. PIOTRKOWSKA 79
· Bileteria SHORTCUT

Informacje  i bilety :
tix@tribcore.com lub www.tribcore.com oraz www.myspace.com/tribcore

DISCIPLINE - BIO
---------------------------------------
W 1995 r. zespoł po 5 latach istnienia wydaje pierwsza ep „Stompin’ Crew” w wytwórni LOST & FOUND RECORDS w Niemczech. Za nią podążył pierwszy album „Guilty as Charged” z 1996 r. Reakcje na ten wybuchowy zestaw w klimacie Streetcore były przytłaczająco pozytywne, a chłopaki dali sporo występów włącznie ze wspólną z The Business trasą po Europie, której zadaniem było wypromowanie albumu na rynkach europejskich.
Na początku 1998 r. również za sprawą L&F Records ukazał się album „Bulldog Style”. Na tej płycie Discipline starało się już połączyć to co najlepsze z dwóch światów: Oi i  Hardcore. Ten album odniósł wielki sukces na podziemnej scenie. Ciężką pracą zespół zdobył sobie reputację dobrego performera dającego energetyczne koncerty.
w 1999 zespół podpisał kontrakt z wytwónia I SCREM  RECORDS
 
 
Pierwszy wypust z nowym producentem to album „Nice Boys Finish Last”. Wraz z ta płytą Discipline zyskało sobie silną pozycję na szczycie europejskiej sceny Street Rocka. W ramach promocji tej płyty Discipline zagrało kilka tras w Europie w towarzystwie takich kapel jak Agnostic Front, Dropkick Murphy’s i US Bombs.
 
Następną płytą była „Love Thy Neighbor” wydana pod koniec 2000 r. Miesiąc wcześniej wydana już była EPka „Hooligans Heaven”. Ten utwór okazał się prawdziwym hitem na scenie undergroundowej i pośród kibiców piłkarskich.
Aby wypromować tę płytę, Discipline wzięło udział w „UNITY Tour 2000” z Agnostic Front, Ignite, Shutdown i The Forgotten.
 
Latem 2003 r. światło dzienne ujrzał singiel „Everywhere We Go”. Ten kawałek to kolejny hymn piłkarski i zdołał stać się już właściwie klasykiem! Kilka miesięcy później wydane zostały 2 albumy równocześnie. Najpierw była płyta koncertowa wspólna z braćmi w muzyce Agnostic Front z Nowego Jorku, a kilka tygodniu później nowy pełnometrażowy album „Saints & Sinners”.
Dla promocji tego albumu zespół wziął udział w pierwszej edycji Resistance Tour Eastpaka w Europie, a także odbył swoją pierwszą trasę po Stanach Zjednoczonych wraz z Dropkick Murphy's, AF, Hatebreed.
 
Zespół promował swoją płytę grając na wszystkich dużych letnich festiwalach i dał sporo koncertów klubowych jako główna gwiazda.
 
Poprzez liczne trasy i występy Discipline zdobyło sobie sporą grupę wiernych fanów w Europie i Stanach Zjednoczonych. Oprócz występów w roli głównej gwiazdy zdarzało im się często grać wespół z Agnostic Front, The Business, Cock Sparrer, Madball, Sick of it All, Dropkick Murphy’s, Cockney Rejects, Biohazard oraz Ignite. W ostatnich kilku latach zespół starał się być obecny na wszystkich największych europejskich festiwalach takich jak: Dynamo Open Air, Graspop, Holidays In The Sun, With Full Force, Pressure-Fest, Punk&Disorderly, Vans Warped Tour i The European HC Parties!!
Aktualnie Discipline ustalil nowe terminy koncertów, włączając w to trasę w najwiekszych miastach Europy z  Sick of it all oraz pierwsze w historii odwiedziny w Polsce na festivalu HARDFEST! Będzie to na pewno szczególne wydarzenie!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2008
pixel