Fort BS akustycznie...

2015-04-01
Fort BS akustycznie...

Fort BS na płycie „Po cichu” przedstawia akustyczne wersje materiału, który ukazał się na niedawno wydanej płycie winylowej pt. "Fort BS 1986". Po prawie 30 latach od powstania wersji próba+studio w 1986 roku, utwory te nabrały nowego życia, brzmienia i znaczenia. Ich akustyczne aranżacje nadają im nowego wymiaru, a większość tekstów jest zaskakująco aktualna. Nowe dla Fortu BS instrumentarium stworzyło zupełnie inne brzmienie i pokazało, że zespół, mimo upływu czasu, wciąż poszukuje czegoś nowego.
W końcu materiał z 1986, nagrany wtedy jako demo, doczekał się dojrzalszej, docelowej formy. Między innymi takiego sznytu nabrał utwór "Rozhulantyna" do tekstu Witkacego, nagrany w marcu 1985r, w warszawskim, legendarnym studio TONPRESS, na jedną z pierwszych polskich płyt z muzyką alternatywną, składankę „Jeszcze młodsza generacja” (na „Po Cichu” pod rozszerzonym tytułem „Rozhulantyna, czyli nasz Nikifor - dedykacja Krystynie Feldman”).

Album „Po cichu...” ukazał się nakładem Lou & Rocked Boys, a w notce od wydawcy członkowie zespołu wyrazili nadzieję, że „płyta ta spotka się z pozytywną opinią szerokiej rzeszy nowych fanów muzyki i najstarszych słuchaczy Fortu, którzy pamiętają zespół z tamtej epoki”. I tego się trzymamy... 

Zamów ---> CD FORT BS - Po cichu

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2015
pixel