Dwie premiery z nowej wytwórni Burning Chords.

2007-05-29
Dwie premiery z nowej wytwórni Burning Chords.

Nowa wytwórnia płytowa on nazwie Burning Chord zainaugurowała działalnośc wydaniem dwóch tytułów z kręgu muzyki punk i ska. Jednoczesnie wydane zostały dwa CD (oba w wersji digi-pack) punkowej formacji NITERS z Osztyna i ska-bandu BIBI RIBOZO AND THE BANDITOS z Łowicza.

NITERS
Na przełomie roku 2006/2007 olsztyńska formacja Niters zarejestrowała w znanym Studiu X materiał na swoją debiutancką płytę. Niters mają za sobą koncerty u boku m.in. The Casualties czy Bulbulators. Słuchacze internetowego radia Ulicznik mieli okazję poznać zespół przy okazji takich numerów jak "Punx not red", czy cover legendarnego Dr. Hackenbusha "Kosa". Na płycie znalazło się 14 utworów, w tym wspomniana "Kosa", utrzymanych w szybkim, bezkompromisowym stylu punk.

BIBI RIBOZO AND THE BANDITOS
Zespół powstał w 2001 roku w Łowiczu jako The Banditos. W początkowym okresie działalności dominującym stylem w twórczości The Banditos była muzyka reggae. Pod tą nazwą zespół zagrał wiele koncertów w Polsce i za granicą oraz nagrał płytę demo. Lata 2004/2005 to okres licznych zmian. Ostatecznie z pierwszego składu pozostało trzech muzyków. Postanowili oni zerwać ostatecznie z brzmieniem reggae na rzecz muzyki ska. Zmianie uległa także nazwa. Dla zespołu rozpoczął się zupełnie nowy okres. Nowa muzyka, nowi muzycy i wreszcie nowe doświadczenia koncertowe. Na przełomie 2006/2007 roku zespół nagrał swoją debiutancką płytę "Swingujące Banany" wydaną w wytwórni Burning Chords. BiBi Ribozo And The Banditos ma na koncie liczne występy m.in. z takimi legendami ska jak Bluekilla, The Toasters czy Skarface. Obecnie zespół ma w planach koncerty promujące album oraz przygotowywanie nowego materiału.

Oba albumy są już dostepne w naszym sklepie:
---> NITERS
---> BIBI RIBOZO ANT THE BANDITOS

Pokaż więcej wpisów z Maj 2007
pixel