"Dokument" - Noise Annoys przypomina toruńską formację BIKINI.

2009-12-07
"Dokument" - Noise Annoys przypomina toruńską formację BIKINI.

Staraniem  wytwórni Noise Annoys ukazało się kolejne na naszym rynku wspominkowe wydawnictwo poświęcone jednej z ciekawszych formacji polskiej sceny punk, której początek i najlepszy okres działalności przypadł na lata 80-te ub. wieku. Mowa tu o toruńskiej formacji BIKINI, której album zatytułowany „Dokument” zawiera wyczerpujący zestaw nagrań z całego okresu aktywności.

Bikini powstało z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Zbigniewa Cołbeckiego. Oprócz niego trzon zespołu stanowili: Tomasz Wiśniewski - perkusja i Andrzej Czarnecki - gitara basowa. Niebawem dołączyły do nich trzy śpiewające dziewczyny: Violetta Falecka (później żona Ireneusza "Jeżyka" Wereńskiego-basisty Kryzysu a następnie Kultu), Anna Kamińska (żona Kazika Staszewskiego - wokalisty Poland i Kultu) oraz nieżyjąca już Beata Wieczerzak. W tym składzie zespół zaprezentował się w Jarocinie w 1982 roku gdzie przylgnęła do nich etykieta polskiego B 52's.

Płyta BIKINI "Dokument" zawiera przekrojowy materiał od początku istnienia zespołu aż po ich ostatnie próby reaktywacji w 2001 roku. Dodatkowo na płycie znalazły się dwa videoclipy do utworów: "W Kawiarni" oraz "Taka Dupa". Niedawno jeden utwór BIKINI pt. "Nocne Ulice" przypomniał Grabaż i Strachy na Lachy na płycie "Zakazane Piosenki".

 

Zamów ---> BIKINI - Dokument

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2009
pixel