DUMBS - Debiutancki album jesienią!!!

2007-04-04
DUMBS - Debiutancki album jesienią!!!

Warszawska grupa DUMBS (Kuba – voc, bas, Suchy – dr. i Paweł – git, chórki) nagrała w Szczecinie materiał na swój debiutancki album, który pojawi się w katalogu Jimmy Jazz Records jesienią 2007. Zespół zarejestrował 20 kompozycji z myśla o albumie i wydawnictwach kompilacyjnych, z których pierwszym, będzie kolejna część składanki "Prowadź mnie ulico". Jej premiera przewidziana jest jeszce przed wakacjami.
Obecnie trwa praca nad miksami zarejestrowanego materiału, a najbardziej niecierpliwych fanów odsyłamy do najnowszego numeru Garażu gdzie zamieszczony został wywiad z zespołem oraz dwa utwory demo na płycie dolączonej do gazety... ---> GARAŻ # 25

"RAMONES są ikoną punk rocka czy to się komuś podoba czy nie i choć nigdy już nie pojawią się na scenie to są nieśmiertelni za sprawą swojej muzyki i za sprawą zespołów działających na całym świecie, dla których są niedoścignionym wzorem do naśladowania. Tak, naśladowania... i nie ma tu mowy o uciekaniu przed oskarżeniem o wtórność. Chodzi właśnie o to aby grać jak najbardziej podobnie, a daj Boże identycznie... Niekiedy stykając się z takimi wykonawcami mamy do czynienia z klasycznymi cover-bandami, a innym razem ze świadomymi epigonami choć to być może zbyt dosadne określenie i wielu muzyków mogłoby się obrazić. W Polsce mimo, kilku przypadków mniej lub bardziej świadomego odwoływania się do twórczości „braci” Ramone nikomu tak jak warszawskiej grupie DUMBS nie udało się oddać ducha ich muzyki. Zespół zaczynający jako Ramones Cover-Band z czasem zaczął przechodzić na pozycje bardziej twórcze komponując własne utwory, nie stroniąc jednak od repertuaru swoich ulubieńców...." (Garaż # 25)

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2007
pixel