Covery Siekiery, Moskwy, Venom.... Winylowa 10" THE AXE.

2015-02-01
Covery Siekiery, Moskwy, Venom.... Winylowa 10" THE AXE.

THE AXE to oleśnicka formacja, której początków szukać należy w roku 2010. Idea jaka przyświecała muzykom zakładającym zespół to stworzenie cover-bandu wykonującego utwory starej Siekiery.
Przygotowania do wydania albumu zajęły muzykom około 3 lat... po dwukrotnym nagraniu materiału na płytę oraz uzyskaniu zgody na wykorzystanie utworów od Tomasza Adamskiego (Siekiera) praca muzyków zaowocowała pojawieniem się albumu "Siekierezada" w październiku 2013 roku. Krążek przyniósł 17 kompozycji z pierwszego okresu działalności legendarnego zespołu i najwyraźniej nie wyczerpał energii muzyków The Axe w sięganiu po repertuar Siekiery.

Winylowe wydawnictwo zatytułowane "Prawdziwi faceci" (10" EP), wydane w końcu 2014 roku staraniem własnym zespołu, przynosi zmianę w repertuarze The Axe o tyle, że muzycy postanowili sięgnąć także po inne covery, nie tylko punkowe. Płyta winylowa zawiera 6 utworów, a na tapetę poszły tym razem, poza nagraniami Siekiery, także utwory MOSKWY, KORTATU, VENOM i DIMPLE MINDS... te ostatnie z polskimi tekstami.

Krążek winylowy "Prawdziwi faceci" zawiera dodatek w postaci CD, a po jego wydaniu zespół zapowiada zamknięcie "rozdziału coverowego" i przygotowania do nagrania płyty z materiałem autorskim w stylu Destructo-Death Punk, który wydaje się w sposób oczywisty wynikać z dotychczasowych dokonań zespołu.

Płyta dostępna jest już w naszym sklepie.

Zamów ---> EP 10" THE AXE - Prawdziwi faceci


 

Pokaż więcej wpisów z Luty 2015
pixel