COCKNEY REJECTS + PO PROSTU + TIMMY AND THE DRUGS + JUNKERS

2007-10-28
COCKNEY REJECTS + PO PROSTU + TIMMY AND THE DRUGS + JUNKERS

COCKNEY REJECTS od lat uważani są za  ikonę ulicznej odmiany punk rocka.To oni wraz z Gary Bushelem wymyślili określenie Oi! music podchwycone później przez setki nastolatków na całym świecie.
Wszystko zaczęło się w drugiej połowie 1978 roku, kiedy to  dwaj wówczas nastoletni bracia Micky Geggus i Stinky Turner pochodzący z East Endu(robotniczej dzielnicy Londynu)postanowili dla zabicia czasu założyć zespół. Wkrótce dołączył do nich starszy o kilka lat basista Vince Riordan. Ich pierwszym wydawnictwem był singiel "Flares'n'Strippers" wydany  w 1979 roku przez niezależną wytwórnię Small Wonder. Zespołem zainteresował się dziennikarz Garry Bushell, który został ich menadżerem i wraz z Jimmym Parsey'em - wokalistą Sham 69  wyprodukował kolejne single swoich podopiecznych.
W 1980 r.za sprawą koncernu E.M.I. światło dzienne ujrzały aż dwa  studyjne albumy niesfornch nastolatków z East Endu pod nieskromnie brzmiącymi tytułami:"The Greatest Hits Vol.1 i Vol.2" .Obydwa albumy
należą dziś do kanonu punk rocka.  Polscy fani mogą pamiętać utwór "Police Car", który pojawił na zielonej składance "Backstage Pass" wydanej w Polsce w drugiej połowie lat 80-tych. Z kolei kawałek "I am not a Fool" w następnej dekadzie został wykorzystany w reklamie firmy odzieżowej Levis. Najlepiej sprzedającym się singlem Cockney Rejects okazał się hymn West Ham FC "Bubbles" dzięki, któremu zespół pojawił się po raz pierwszy i ostatni w programie Top Of The Pops. To był również początek problemów zespołu z kibicami innych drużyn piłkarskich, którzy systematycznie nawiedzali ich koncerty poza Londynem. Kolejne wydawnictwa grupy to album koncertowy "The Greatest Hits Vol.3"; oraz prezentujący nieco bardziej rockowe oblicze "The Power & The Glory". Za sprawą producenta ich ostatniej płyty Steve Churchyarda znanego ze współpracy z U.F.O. grupa postanowiła nieco zmienić swe oblicze i skierować się ku metalowej publiczności. Kolejne albumy takie jak: "The Wild Ones" czy "Lethal" przechodzą bez echa co doprowadza do powolnego rozpadu grupy.Na początku XXI wieku Cockney Rejects postanowili przypomnieć się starym fanom i wydali album "The Greatest Hits Vol.4", który niejako stanowił powrót do punkowych korzeni. Vince'a Riordan'a na basie zastąpił Tony Van Frater założyciel i gitarzysta Red Alert udzielający się również w Red London i  Angelic Upstarts. Kolejnymi wydawnictwami zespołu były albumy "Out Of The Gutter"oraz najnowszy wydany własnym sumptem w br. "Unforgiven".
Obecnie Cockney Rejects tworzą:
- Stinky Turner- wokal
- Micky Geggus- gitara
- Tony Van Frater - bass (Red Alert, Red London, Angelic Upstarts)
- Andrew Laign - perkusja (ex- Sofa Head, Leatherface, Angelic Upstarts)

17 listopada br. (sobota) grupa po raz pierwszy pojawi się na jedynym koncercie w Polsce w gdyńskim klubie Ucho. ul. Św.Piotra 2.
Start g.18.00 Bilety w cenie: 48 zł / 60 zł
Przed Cockney Rejects wystąpią: Po Prostu , Timmy And The Drugs i The Junkers

Pokaż więcej wpisów z Październik 2007
pixel