Business Punx... Trzeci album ADHD SYNDROM..... Preordery!

2014-01-30
Business Punx... Trzeci album ADHD SYNDROM..... Preordery!

ADHD SYNDROM …. to ciągle świeża, punkowa krew na krajowej scenie niezależnej. Grupa pochodzi z Podhala a szerzej dała znać o sobie za sprawą debiutanckiego albumu z 2009 roku - zatytułowanego nieco przewrotnie - „Grzeczna młodzież”. Płyta nagrana została w czasie gdy muzycy byli jeszcze nastolatkami i zaprezentowała ten młody band w 13 energetycznych i przebojowych kompozycjach, które wniosły sporo nowej energii na krajową scenę punk.

Na pierwszej płycie podhalańskich punków z ADHD SYNDROM próżno szukać góralskich przyśpiewek czy folkowych wstawek, ale za to bez problemu znajdziemy na niej równie porywający, tradycyjny punk, streetpunk i ska zagrane według najlepszych wzorców gatunku.
Nagrania zespołu pojawiły się na licznych składankach, w tym dwukrotnie na płycie dołączonej do „Garażu”, najstarszego i jednego z najbardziej znanych magazynów punkowych w Polsce, a zespół z powodzeniem zaistniał w świadomości fanów.
Od początku działalności ADHD Syndrom związani są ze szczecińska wytwórnią Jimmy Jazz Records i także u boku tego wydawcy zaatakowali drugim albumem jesienią 2011 roku. Krążek zatytułowany „Nic się nie zmienia” z dołączoną płytą DVD zawierającą występ kapeli na festiwalu Rock Na Bagnie stał się jednym z hitów sprzedażowych wytwórni, a grupa potwierdzała dobrą formę aktywnie koncertując, pojawiając się na scenie m.in. u boku Dezertera, The Analogs, Bulbulators, Apteki, Eye For An Eye, Active Minds, Loikemie i wielu innych tuzów sceny niezależnej i sceny punk.

„Business Punx” to trzeci album w dorobku zespołu. Podhalańscy punkowcy z ADHD SYNDROM tym razem podnoszą poprzeczkę jeszcze wyżej niż ostatnio. Ich poprzednie dwa krążki doskonale przyjęte przez fanów pokazały, że zespół z każdą kolejną płytą pokonuje kolejne stopnie punkowego wtajemniczenia. I tak jest także tym razem.
Płyta "Business Punx" to w warstwie tekstowej czasem bezkompromisowy a czasem bardziej refleksyjny, ale nie pozbawiony humoru i ironii, strzał między oczy w równym stopniu skierowany w stronę tzw. normalnego społeczeństwa jak i własnego, punkowego środowiska. To niekiedy szalony a innym razem refleksyjny przekaz, dla którego podkładem jest melodyjna i wybuchowa mieszanka streetpunka i hardcore/punka wzbogacona odrobiną ska i rock'n'rollowej energii.

Materiał na płytę „Business Punx” nagrany został w szczecińskim Studio Analiz pod koniec 2013 roku, a efekt pracy muzyków z pewnością zadowoli każdego, nawet najbardziej wybrednego fana, natomiast ADHD SYNDROM udowadniają, że już dawno dołączyli do czołówki polskiej sceny punk.

Pierwszym singlem promującym album jest utwór "D.I.Y.", do którego powstał teledysk dostępny na kanale Jimmy JazzTV serwisu YouTube (http://youtu.be/DkaEmYGBizY).

Premiera płyty 8 lutego 2014... ale juz od teraz mozna skladac zamówienia na ten krążek... Zamówione płyty zostana wysłane po dotarciu z tłoczni.

Zamów ---> ADHD SYNDROM - Business Punx


Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2014
pixel