BULBULATORS + THE LUNATICS + DUMBS + POISON HEART

2011-03-06
BULBULATORS + THE LUNATICS + DUMBS + POISON HEART

25.03.2011 w klubie Czarna Perła (ul. Kolejowa 8/10 Warszawa)
wystąpią: Bulbulators, The Lunatics, Dumbs, Poison Heart

BULBULATORS
.... istnieje od końca 1989 roku, wtedy to gitarzysta Artur Burak Latosiński w momencie zawieszenia działalności grupy Ramzes & The Hooligans postanowił założyć nowy  band. Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk  lat 70-tych oraz klasyczne zespoły street punk. Po wielu koncertach granych głównie na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych,  w 2000 roku zespół nagrał swój pierwszy album „Prawdziwe Życie”. Po wydaniu płyty z kapeli odszedł i wyjechał za granicę basista TiK-TaK (zmarł w Niemczech podczas operacji12.04. 2007 roku)  jego następcą został Gruby, znany dotąd m.in z grupy Skampararas. W 2002 ukazał się drugi album zespołu „Nie! Nie! Nie!" świetnie przyjęty przez publiczność ,zawierający m.in takie hity jak „Biało-Czerwoni” „Pakiet socjalny”czy „Nie ma kwiatków”. W tym czasie Bulbulators dołącza już do krajowej czołówki sceny punk i gra koncerty u boku takich sław jak The Exploited, Angelic Upstarts, The Business, U.K Subs, The Vibrators, Menace, 999 czy Guitar Gangsters. W roku 2004  zespół nagrał kolejny album „Punkophilia” a autorskie utwory jak choćby „Ulubieńcy kobiet”, „Bieda” czy „10 powodów” uzupełnił coverem legendarnej grupy  TZN Xenna w którym gościnnie zaśpiewał lider Xenny Krzysztof Chojnacki ZYG ZAK . Na świetnie wyprodukowanej płycie poszerzono też instrumentarium o gitarę akustyczną, pianino i sekcję dętą. Swą klasę zespół potwierdził czwartym albumem „Aut Punk Aut Nihil” wydanym w 2007 roku - tak jak i poprzednie przez niezależną łódzką oficynę Noise Annoys – a przynoszącym takie przeboje jak „Sprawiedliwość”, „Mężczyźni wolą blondynki”, „Nie chcę dorastać” czy cover z repertuaru Niebiesko-Czarnych „Mamo, mamo”.W 2009 produktem Bulbulators jest vinylowy album "Deja Vu"(2009),płyta ukazała się w limitowanym nakładzie 500sztuk z czego 100sztuk na czerwonym vinylu.Strona A longpleya zawiera nowe wersje kawałków z pierwszych dwóch płyt,strona B to wybrane utwory z trzeciej i czwartej płyty.Rok 2010 to nowy album PRINCIPES MORTALES PUNK AETERNA to 11 autorskich utworów oraz kower Niemen & Akwarele "Przyjdz w taką noc". Stylistycznie i brzmieniowo płyta nawiązuje do poprzednich dokonań grupy, a wśród tekstów znalazł się wiersz Andrzeja Bursy"Pantofelek".Obecnie Bulbulators tworzą rozsiani po Górnym Sląsku :Piotr Iglak Tohak(śpiew), Artur Burak Latosiński(gitara), Paweł Gruby Siegel (bas) i Krzysztof Kondi Kondratow(perkusja).Popularne Bulby mają opinie kapeli świetnie wypadającej na żywo, czego dowodem są liczne koncerty na terenie całego kraju  Czech, Słowacji, Niemiec, Węgier, Francji i Anglii.
(www.myspace.com/bulbulators)
THE LUNATICS
Muzyczne wyzwanie dla zwolenników punkowej klasyki w stylu The Clash, The Business, Rancid, wspartej bardziej nowoczesnym podejściem do muzyki w stylu Beatsteaks, czy wreszcie nawiązaniami do dokonań całej masy znakomitych, punkowych zespołów z terenów dawnej Jugosławii.
(www.myspace.com/rollnpunk)
LP:
"Words like these" - 2006 - Pasazer Records
"Święci i grzesznicy" - 2008 - Jimmy Jazz Records
Wkrótce ---> "Tu i teraz" - 2011 - Jimmy Jazz Records

Składanki
"Tribute to Partia" - 2005
"Warsaw hard core/punk atak, liberation zine" - 2005
"Pasazer compilation cd vol. 23" - 2006
"Punks, skins and rude boys vol. 14" - 2006
"Nie ma zagrożenia, jest Dezerter" - 2006
"Street rockers vol. 1" - 2007
"Punks, skins and rude boys vol. 17" - 2008
"Prowadź mnie ulico, vol. 5" - 2008
"20 godina Firma 1989" - 2011
"Prowadź mnie ulico, vol. 6" - 2011

DUMBS
Warszawska formacja zafascynowana dokonaniami RAMONES, co słychać w niemal każdym dźwieku jaki wydaje z siebie zespół. Grupa startowała jako klasyczny cover-band wydając regularnie własnym sumptem nagrania demo, a w chwili obecnej bazuje na własnym repertuarze osadzonym głęboko w stylistyce pierwszych nagrań Ramones.
(www.myspace.com/dumbs_warsaw)

POISON HEART - to młoda rockandrollowa formacja stworzona przez muzyków mniej lub bardziej nieznanych punk rockowych zespołów. Tym razem połączyli siły by uzyskać więcej rockandrolla w rockandrollu niż kiedykolwiek wcześniej. Muzykę Poison Heart można określić jako punk'n'roll z wyczuwalnym wpływem hard rocka i glamu
(http://www.myspace.com/poisonheartpl)


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2011
pixel