BLADE LOKI + LENIWIEC

2006-09-21
BLADE LOKI + LENIWIEC

6 października 2006 o godzinie 19:00 w klubie "U Bazyla" (ul. Św. Wojciecha 28 w Poznaniu) odbędzie sie koncert z udziałem grup BLADE LOKI i LENIWIEC. Bilety 12zł przedsprzedaż i 15zł przed koncertem.
Przedsprzedaż w sklepie AX na ul. Półwiejsciej 19 w Poznaniu lub w Klubie "U Bazyla". Po koncercie odbędzie sie impreza z prezentacją płyt punk, reggae ska... 
 
BLADE LOKI
Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjną odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska.
W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół."

Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, jeden z utworów ("Manifest") znalazł się na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi", a dwa utwory tj. "Co się stało" i System" ukazują się na składance w USA. W tym też czasie do Bladych doszła sekcja dęta (trąbka i puzon).

W marcu 2000 roku zespół nagrał i wydał nakładem S.P. Records kolejną płytę zatytułowaną "Blada Płyta". Singlem promującym wydawnictwo, do którego powstał również teledysk, został utwór "Pali się".

W 2002 roku ukazał się kolejny album "Psy i Koty". Płyta ukazała się również w Czechach i Słowacji wydana przez firmę Papagajuv Hlasatel Records. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. "Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski". Pod koniec 2002 roku zespół kreci teledysk do utworu "Tajemnicza Pani" dla TV Wrocław. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.

27 marca 2006 ukazał się kolejny krążek p.t. "... no pasaran". Materiał został zrealizowany we Wrocławiu w studiu "TOWER" pod czujnym uchem Romana Felczyńskiego jak i całego zespołu. Płytę promuje utwór "No pasaran". Do tego też utworu powstał teledysk autorstwa Dariusza Szermanowicza.

Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.

Zespół zagrał wiele koncertów większych i mniejszych, w małych i dużych miastach, dla 50 i 250 tys. osób w Polsce, Niemczech i Czechach. Od 13-u lat nie uznaje kompromisów muzycznych i jest w tym konsekwentny.

Blade Loki to:
Agata Polic - wocal
"Dudzic" - bass
"Twurca" - gitara
"Norbas" - klawisze
"Jaras" - bębny
"Daniel" - trąba barytonowa
"Lisu" - trąbka

LENIWIEC
Gramy melodyjnego, czadowego punk-rocka wzbogaconego dźwiękami akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Punk rock w naszym wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważamy za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor. W każdym razie Leniwiec jest dokładnie tym, czego nigdy nie usłyszysz w oficjalnych mediach.
W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się nasza debiutancka płyta zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił nas na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla nas wydarzeniem niezapomnianym, jednak ciepło wspominamy chyba wszystkie nasze koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak basen miejski, tama przeciwpowodziowa czy dyskoteka z rurką do striptizu na środku sceny.
Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału (wówczas jeszcze tylko w formie kasety) wszystko wokół zespołu ruszyło z kopyta. Zagraliśmy od tego czasu około 350 koncertów. Sporo zorganizowaliśmy sobie sami, pozostałe to efekt pracy ludzi takich jak my działających w podziemnej scenie punk rockowej Polski i całej Europy. Zagraliśmy już w 9 krajach. Zjeździliśmy całe Niemcy i Czechy grając z takimi zespołami jak m.in. GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, The Exploited, Shelter ale zobaczyć nas można było również w Austrii, Danii, Słowacji czy Finlandii, gdzie zagraliśmy podczas ostatnich wakacji kilka znakomitych koncertów i wystąpiliśmy na głównej scenie organizowanego od 25 lat największego fińskiego, punkowego festiwalu „Puntalla”, grając z tamtejszymi, pamiętającymi dekadę lat 80-tych legendami.
W latach 2003 i 2004, nakładem PASAŻERA (największego wydawcy punk rocka w Polsce), ukazały się nasze kolejne płyty „Uprzedzenia” i „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach i na Słowacji. Nasze kawałki znalazły się też na ponad dziesięciu składankach (również zagranicznych). Na początku 2007 roku niemiecka wytwórnia punkowa Hoehnie Records wyda nam winylową płytę, która zawierać będzie wybór z naszych dotychczasowych nagrań plus kilka nowych utworów. Obok ponad 40-stu innych kapel pojawiliśmy się także na składance „Spytaj Dezertera” z naszą wersją „Jeśli chcesz zmieniać świat”. Nowa, premierowa płyta Leniwca planowana jest na początek 2007 roku.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2006
pixel