BERI BERI - Punk rockowe dziewczyny!!!

2009-10-28
BERI BERI - Punk rockowe dziewczyny!!!
BERI BERI to jedyny, w pełni żeński, zespół punk rockowy w Polsce. Powstał w roku 2005 w Szczecinie, założony przez 3 nastolatki, które w pierwszym okresie działalności wspierał perkusista. Z czasem, po kilku zmianach personalnych, w grupie utrwalił się w pełni żeński skład, który z powodzeniem funkcjonuje do dzisiaj. Obecnie najmłodsza z dziewczyn w zespole ma 19 lat, a grupa poza "uzyskaniem pełnoletności" zdobyła także spore doświadczenie koncertowe mając za sobą wspólne występy m.in. z The Analogs, Anti Dread, Bulbulators, WC, niemieckimi formacjami 2nd District, Tower Blocks, Razorquillz, Detroit 442 z USA oraz argentyńskimi Argies.

Stylistycznie od początki Beri Beri plasowało się ze swoją muzyką gdzieś między dokonaniami Joan Jett, Donnas i Distillers... Liczne koncerty u boku doświadczonych grup zaowocowały scenicznym obyciem i pewnością, jakie dzisiaj dziewczyny prezentują podczas swoich energetycznych występów gdzie zdobywają publiczność przebojowym miksem punk rocka, glamu i rock'n'rolla.

Melodyjne, porywające i przebojowe kompozycje są efektem własnej twórczości ale także tekstowej współpracy z liderem The Analogs, Pawłem Czekałą... .W ubiegłym roku Beri Beri zagrały kilkanaście koncertów w Polsce, a wiosną odbyły dwutygodniową trasę po Niemczech. Do chwili obecnej grupa zarejestrowała i opublikowała kilka utworów, które wydane zostały m.in. na składankach "Prowadź mnie ulico" (Jimmy Jazz Records), "Street Rockers vol.1" (Oldschool Records) oraz na płycie dołączonej do pisma "Garaż", natomiast charyzmatyczna wokalistka grupy, Marta Wiśniewska ma za sobą gościnny udział w nagraniach płytowych The Analogs i Road Trip's Over.
Album "100% Girls" wydany przez Jimmy Jazz Records to długogrający debiut Beri Beri zawierający 12 muzycznych odsłon, w których dziewczyny po raz pierwszy tak obszernie zaprezentują się fanom punk rocka w żeńskim wydaniu....
Dziewczyny  z Beri Beri koncertują i wywołują żywsze bicie serca, zwłaszcza męskiej części widowni, promując swój debiutancki album. Już w listopadzie grupa pojawi się na scenie w kilku miastach Polski korzystając z zaproszenia do udziału we wspólnych koncertach z The Analogs.

Pierwszym singlem promującymi album "100% Girls" obecnym już w rozgłośniach radiowych jest utwór "Chodź tu do mnie".Mozna go także posłuchać w pleyerze na naszej stronie (zakładka RADIO).
(Singiel dostępny jest na panelu dla  mediów na stronie www.jimmyjazz.pl Wszystkie rozgłośnie radiowe zainteresowane dostępem do singli prosimy o kontakt w celu uzyskania hasła dostępu umożliwiającego pobranie utworów).
Oficjalna premiera albumu będzie miała miejsce 31 pażdziernika jednak krążek można już zamawiać w naszym sklepie ---> CD BERI BERI - 100% Girls
Zapraszamy na zakupy.
Pokaż więcej wpisów z Październik 2009
pixel