Album KONOPIANS już wkrótce.

2006-11-14
Album KONOPIANS już wkrótce.

KONOPIANS to formacja doskonale znana od lat fanom jamajskich klimatów najbliższych ska, rocksteady i reggae. Firma Lou & Rocked Boys zapowiada własnie pierwszy pełny album zespołu prezentujący ten band szerzej, na debiutanckim krązku "One Way".
Już od kilku tygodni utwór "Słodki Sen" będący singlem promującym płyte KONOPIANS prezentowany jest w pilocie internetowego radia ULICZNIK.net, a dwa utwory z nowej płyty znajdą sie na krązku promo dolaczonym do nowego numeru pisma REGGAEBEAT... wywiad z zespołem znajdzie sie w nowym numerze GARAŻU, który trafi do sklepów w początku przyszłego roku...

Sam zespół tak w skrócie prezentuje swoją historię:
"Projekt powstał w 1996r w Czeladzi. Przybraliśmy nazwę KoNoPiAnS odwołując się do klasyków gatunku reggae tj, The Ethiopians, The Maytals, The Melodians... gdyż fascynowała nas twórczość tych artystuff.
Naszym założeniem było granie w klasycznym brzmieniu więc próbowaliśmy od podstaw... pierwszy utwór to "Quantalaya" a pierwsze koncerty zaczynaliśmy utworem "Pajacyki"... i tak czas płynął...  po 10 latach grania okazało się, że brzmienie KoNoPiAnS to nasze serca, emocje, charaktery, temperamenty i sztuka dogadania się! Pomimo wiatru w oczy przetrwaliśmy dekadę  w związku z tym postanowiliśmy uwieńczyć to płytą! - zarejestrować fragment naszej twórczości w podziękowaniu naszym fanom i miłośnikom, tak by coś pozostało...
Swoim gościnnym udziałem na płycie zaszczycił nas Robert Brylewski! Partie vokalno-melodicowe dołożył w 6 utworach...   Myślę, że znak rozpoznawalny KoNoPiAnS to energiczne i żywiołowe koncerty przepełnione improwizacją a także brzmienie old.school.reggae! Reggae to nasza pasja! Reggae to dziedzina sztuki!

Więcej o zespole: ---> KONOPIANS

Album juz e naszym ---> SKLEPIE

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2006
pixel