APTEKA - Od pacyfizmu do ludobójstwa. Płyta już dostępna...

2012-03-07
APTEKA - Od pacyfizmu do ludobójstwa. Płyta już dostępna...

Trójmiejska (aktualnie trójmiejsko-wrocławska) APTEKA ostatni raz zaakcentowała swoją obecność składankowym albumem zatytułowanym po "25 latach na linii frontu", który – jak się okazało – był jedynie przygotowaniem do kolejnego mocnego uderzenia w wykonaniu zespołu.
Uderzenie to nosi tytuł „Od pacyfizmu do ludobójstwa” i zawiera 10 nowych kawałków grupy i bonusy remisy postaci 3 remiksów. Wydawca płyty jest firma Lou & Rocked Boys.

Kodym, Jaszczur i Puzon idą na wojnę totalną z każdym, kto lubi zatańczyć na lodzie i dlatego wydaje mu się, że ma talent. Rolę wunderwaffe mogącej zmienić obecny układ sił jest najnowsze dzieło trójmiejsko-wrocławskiej formacji. Album dysponuje adekwatną do tytułu siłą rażenia. Nie oznacza on jednak skupienia się na sprawach bieżącej polityki, a w wykonaniu zespołu jest kolejną prowokacją, która dla Apteki jest rzeczą tak naturalną, jak to, że stacje radiowe pewnie znów nie będą chciały grać ich materiału.   

TAKIEJ Apteki jeszcze nie słyszeliście. Nowe kompozycje przytłaczają potężnym brzmieniem, każdy dźwięk i słowo tnie ostro jak brzytwa. Tylko duch ironicznej psychodelii (lub psychodelicznej ironii) pozostał ten sam. Zadania przy pracy nad płytą rozdzielono między fachowców w swoich dziedzinach. Produkcją zajął się Agim Dzeljilji, co zaskoczy wszystkich tych, którzy znają go jedynie z muzycznej działalności w grupie Oszibarack.  

Podczas angielskiej części międzynarodowej trasy koncertowej "Apteka Witkacy Express" zespół poznał Jamesa Mortona, saksofonistę grywającego m.in. z Herbaliserem, Tony Shepardem czy Manu Dibango. Owocem tego spotkania była sesja nagraniowa w bristolskim studio... Portishead. Na innym przystanku awangardowego ekspresu po Europie pojawił się Hornsman Coyote, puzonista kultowej serbskiej formacji Eyesbourn. Jego talent odkrył swego czasu sam Max Cavalera, który zaprosił go do wspólnych występów z Soulfly. Elektronicznego smaczku płycie dodaje, nie pierwszy raz zresztą, Igor Boxx z wrocławskiego składu Skalpel, autor bardzo ciepło przyjętego albumu solowego "Breslau". Tym razem Igor przygotował na płytę remixy dwóch zamieszczonych na niej utworów. Dodatkowo na instrumentach perkusyjnych zagrał Piotr „Jackson” Wolski, znany ze współpracy m.in. z Tomaszem Stańko, Staszkiem Sojką czy Young Power.
Listę nazwisk będących samych w sobie gwarancją jakości, zamykają autor okładki Paweł Paulus Mazur jeden z założycieli TOTARTU i autor kultowego komiksu "Twins" oraz Yach Paszkiewicz - autor teledysku do pierwszego numeru promującego krążek, twórca Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Był on również reżyserem pierwszego w historii klipu zespołu.

Album „Od pacyfizmu do ludobójstwa” jest już dostępny w sklepie JImmy Jazz Records. Zapraszamy do składania zamówień.

Zamów ----> CD APTEKA - Od pacyfizmu do ludobójstwa

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2012
pixel