740 MILIONÓW ODDECHÓW na żywo...

2011-04-28
740 MILIONÓW ODDECHÓW na żywo...

Grupa 740 MILIONÓW ODDECHÓW ogrywa na koncertach jeszcze ciepły, debiutancki album o tytule "Porachunki", dostepny od kilku tygodni za sprawą Jimmy Jazz Records.
Zespół pojawi się w najbliższym czasie na na kilku koncertach, którcyh daty zamieszczamy poniżej:


08.05.2011 - KOMPRACHCICE, Klub Jamajka
Wystąpią: 740 MILIONÓW ODDECHÓW + KRYZYS
godz: 19.00
wjazd: 20,- zł.

20.05.2011 - GOGOLIN, Pub Pakamera
Wystąpią: 740 MILIONÓW ODDECHÓW
godz: 21.00
wjazd: 11,- zł.

26.05.2011 - WROCŁAW, Klub Madness
Wystąpią: 740 MILIONÓW ODDECHÓW + DISTEMPER
godz: 19.00
wjazd: 15/25,- zł.

****************

Klub Muzyczny Madness  zaprasza na koncert zespołów Distemper oraz 740 Milionów Oddechów
26.05.2011  godz. 19.00.K.M.Madness ul.Hubska 6 Wrocław
Bilety: 
15 zł. - przedsprzedaż - K.M.Madness (ul. Hubska 6) / Sklepy Rocky i Maksel (Rynek- D.T.Feniks) DlaStudenta.pl, ul. Świdnicka 19 (pokój 304) oraz on-line www.biletin.pl i www.bilety24.pl
25 zł. - w dniu koncertu.
Uwaga!!! Wstęp na koncert mają tylko osoby pałnoletnie.

DISTEMPER INFO.
Gdy muzycy Distemper biorą w swe ręce instrumenty nikt nie stoi w miejscu. Powodem tego jest fakt istnienia zespołu na scenie od 20 lat. W ciągu tego czasu Distemper nagrał 18 albumów w klimatach dzikiego ska. Zespół od zawsze gra perfekcjonalny mix rytmów punk, dance i ska. Wszystko to oraz surowy głos Dazenta – wokalisty zespołu powoduje, iż Distemper jest jednym z najlepszych eksportowych hitów na rynku muzyki ska, pochodzącym z Rosji – kraju mroźnych zim. Począwszy od swojej pierwszej trasy koncertowej w 2002 roku, zespół jest znany na scenach europejskich. Doświadczenie muzyków wyraża się w bardzo profesjonalnych koncertach. Zespół jest często nazywany rosyjskim Mighty Mighty Boostones. Distemper bez wątpienia wie jak przyciągnąć uwagę publiczności aż do ostatnich rytmów koncertu. Podczas gdy wykonują swój sztandarowy kawałek „Crazy Dog” ich maskotka pojawia się na scenie. Każdy, kto zna i ceni takie zespoły jak La Vela Puerca, Ska-P z pewnością znajdzie podobne a być może nawet lepsze rytmy w muzyce Distemper.
26 maja 2011 roku Distemper wystąpi w Klubie Madness we Wrocławiu w składzie: Dazent – gitara, wokal ; Lolik – bass ; Wasja – trąbka ; Sash – saksofon oraz Bai - perkusja
Więcej informacji o zespole na stronach:
www.distemper.ru
www.myspace.com/distempermoscow

740 MILONÓW ODDECHÓW INFO.
Początku zespołu 740 Milionów Oddechów nikt za dobrze nie pamięta, ale za pomocą izotopu węgla udało się go w przybliżeniu ustalić na rok 1994 n.e. Wspólne granie zaczęło się, jak zwykle w Polsce tamtych lat, od punka, a późniejsza lekka domieszka reggae sprawiła, że repertuar złagodniał i z czasem składały się na niego głównie rytmy ska.
Zespół zawsze był niezależny, nie dążył do rozgłosu, co w konsekwencji sprawiło, że do dziś nie ukazała się żadna płyta długogrająca prezentująca jego niemały dorobek.
Przez długi okres wzlotów i upadków skład Oddechów zasilały niezliczone masy instrumentalistów. W różnych konfiguracjach osobowych zespół zagrał na większości znaczących imprez w tym kraju, a także niezliczonych wsio-domokulturowo-klubowych spędach lat 90.
Głównym motywatorem twórczości bandu była publiczność, która zawsze ładowała baterie maszyny 740 na 740 procent. Oddechy - paczka przyjaciół, która mimo różnic charakteru, poglądów i upodobań muzycznych, potrafiła przebywać razem w pomieszczeniu nie większym niż średnia łazienka i do tego, grając do utraty sił w temperaturze wrzenia, dobrze się bawić.
Dzisiaj Oddechy to grupa dojrzała, świadoma swoich wad i zalet, gotowa na zaprezentowanie w telegraficznym skrócie kilku utworów, z kilkudziesięciu, które powstawały przez cały okres ich burzliwej działalności i kilkunastu, które już w marcu 2011 roku ukażą się na płycie. Lecz uważaj - to, że słuchasz tej płyty już dziś, to nie przypadek, to część planu...
Obecnie zespół tworzą:
Qla - gitara, śpiew
Sasha - wokal
Pivo - gitara, melorecytacja
Fantomas - bas
Radziu - saxofony
Gregor - trąbka
Bzq - perkusja  Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2011
pixel