24 godziny z CAŁĄ GÓRĄ BARWINKÓW...

2007-04-21
24 godziny z CAŁĄ GÓRĄ BARWINKÓW...

Koniec Całej Góry Barwinków. Oto rodzi się CGB. Po prawie trzech latach od debiutu („Cała Góra Barwinków” 2004) przedstawia nową płytę.

„24 godziny” to nowa – stara nazwa i dwanaście premierowych utworów, których będziecie słuchać na okrągło, przez całą dobę! Połaczenie ska, reggae i rocksteady polane punkowym sosem i przyprawione garścią sekcji dętej. Charyzmatyczny wokal i chwytliwe melodie. Nie wyjmuj jej z odtwarzacza. Niech tam zostanie nie tylko przez 24 godziny! CGB (aż do 2007 roku Cała Góra Barwinków) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1998. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka CGB to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady z mocnymi wpływami punk rocka. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie dwie płyty długogrające – „Cała Góra Barwinków” z 2004 roku i tegoroczną „24 godziny” - właśnie wydaną przez firmę Lou & Rocked Boys.

Utwory zespołu znaleźć też można na składankach „Far away from Jamaica” i „Reggaebeat vol. 1”. CGB słynie z świetnie przyjmowanych, energetycznych koncertów w całej Polsce i zagranicą. Wystąpiła dotąd na wszystkich najważniejszych festiwalach reggae’owych w naszym kraju, a także na dużej scenie Przystanku Woodstock 2003. Grupa wzięła też udział w obejmującej ponad dwadzieścia koncertów trasie Punky Reggae Live 2006, która była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych minionego roku.

Poprzednia płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków. Zebrała dobre recenzje w prasie - muzycznej („Teraz Rock”, „FreeColours”, „Reggaebeat”) i pozamuzycznej („Gazeta Wyborcza”), a także w portalach internetowych.

Album dostępny jest już w naszym ---> SKLEPIE. Zapraszamy do zakupów.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2007
pixel