14 maja premiera nowego albumu THE KOLT.

2007-04-20
14 maja premiera nowego albumu THE KOLT.Muzycy THE KOLT mają za sobą wieloletnie doświadczenia muzyczne w składach tak charakterystycznych formacji polskiej sceny niezależnej jak KOMETY, ROBOTIX czy SKARPETA. Wszystkie te grupy łączy także nieukrywana miłość do starego rock’n’rolla i rockabilly, która w przypadku THE KOLT zaowocowała połączniem tych stylów z energią i żywiołowością punk rocka. Dzięki temu słuchacz otrzymuje doskonały mix rock’n;rollowej tradycji wspartej żywiołowym, nowoczesnym wykonaniem, przebojowością i siłą która zmiata z drogi wszystko w co THE KOLT wymierza swoje celowniki.

Pierwszy album zespołu „Neony Kina Narew” doceniony został za Oceanem przez spore grono odbiorców, a i w Polsce zespół dał się poznać jako jeden z najważniejszych wykonawców sceny nawiązującej do punk rocka o tradycyjnie rock’n’rollowych korzeniach.

Nowy album o tytule „Odsłona II” prezentuje THE KOLT w jeszcze lepszej formie niż ostatnio. Sięgając po nowe pomysły grupa zaprosiła do współpracy trębacza Fryderyka Pawelca dzięki czemu repertuar płyty wiele zyskuje, a słuchacze oprócz siarczystych galopad kontrabsu i gitary mają okazję poznać także bardziej nastrojowe oblicze muzyków. Wiele utworów z „Odsłony II” ma szansę stać się nie tylko undergroundowymi przebojami jak choćby „Ostatni łyk” będący pierwszym singlem promującym nową płytę.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2007
pixel