2023-10-14

Nowy album Ivo Partizan "Wiersze niedokończone" na CD i LP. Premiera 3 listopada 2023.

Najnowszy album Ivo Partizan to premierowy materiał kapeli doskonale znanej fanom polskiej alternatywy. Zespół powstał w Mogilnie, w 1985 roku, i w tym samym roku został jednym z laureatów festiwalu w Jarocinie i otrzymał wyróżnienie na VI Przeglądzie Muzyki Alternatywnej i Awangardowej „Poza kontrolą” w Warszawie. Rok później wystąpił w Jarocinie jako gość festiwalu.
Grupa wykonywała repertuar oparty na punk rocku, post punku i nowej fali, działając do końca 1988 roku, kiedy to zapadła decyzja o zakończeniu działalności.
Powrót na sceną nastąpił w 2013 roku, gdy muzycy rozpoczęli działalność pod nazwą RID, aby w roku 2015, decyzją starego składu, wrócić do pierwotnej nazwy Ivo Partizan.
Od tego momentu Ivo Partizan zarejestrował, i wydał własnym sumptem, dwa studyjne albumy "Zabij ten czas" (2016) i "Nie nagrywaj mnie" (2020).

"Wiersze niedokończone" to najnowszy studyjny materiał zespołu. 11 premierowych utworów, zarejestrowanych w poznańskim Hook Studio, przynosi nieuchronne odwołania do muzycznej stylistyki znanej z przeszłości grupy. Nie brak tu jednak także nowych inspiracji, które pojawiły się wraz z nowymi muzykami.
Mimo upływu lat Ivo Partizan niezmiennie obraca się w kręgu nieoczywistych brzmień, gdzie schodzą się drogi z trzech kierunków: post punk, alternatywa i nowa fala.  

Pierwszy singiel promujący "Wiersze niedokończone" to "Kohabitacja", opowiadająca o wzajemnych relacjach między ludźmi, na które wpływ mają otoczenie, ustrój polityczny, religia, tradycja itd.

Album ukazuje się w postaci CD i płyty winylowej. LP wytłoczony został w dwóch wersjach kolorystycznych (biało-pomarańczowy splatter /limit/ i czarny) na 180g winylu.

Premiera płyty 3 listopada 2023 roku. Wtedy także ruszamy z wysyłką zamówień pre-orderowych.

Zamów ---> CD /LP IVO PARTIZAN - Wiersze niedokończone

pixel