Historia firmy

POCZĄTEK i KONTYNUACJA....
Nazwa firmy JIMMY JAZZ RECORDS pojawiła się w 2001 roku w Szczecinie, jako kontynuatorka działań zapoczątkowanych w 1989 roku przez firmę Rock'n'roller (będąca wcześniejszym przedsięwzięciem właściciela Jimmy Jazz Records).
Działalność obu firm dotyczy praktycznie tych samych obszarów zatem nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że początki Jimmy Jazz Records to rok 1989.

Od wielu lat firma Jimmy Jazz Records postrzegana jest jako czołowy wydawca na polskim rynku muzycznych wśród wytwórni niezależnych, w katalogu którego znajduje się obecnie wielu wykonawców muzyki alternatywnej, w tym tak znaczące formacje jak Komety, The Analogs czy Alians. W chwili obecnej Jimmy Jazz posiada w katalogu ponad 150 własnych, licencjonowanych tytułów wydanych w ciągu ostatnich lat głównie na CD i płytach winylowych. W roku 2007 wydana została także pierwsza pozycja zawierająca DVD.
Rocznie katalog wytwórni powiększa się o ok. 15-18 tytułów wydanych na CD i winylu, co daje JJR czołowe miejsce w Polsce w grupie wytwórni niezależnych.
W chwili obecnej barwy JImmy Jazz Records reprezentuja m.in tacy wykonawcy jak: Komety, The Analogs, Alians, Karcer, WC, Skampararas, Anti Dread, Skambomambo, Ziggie Piggie, Martin Solo, The Headhunters, Bang Bang, Pavulon Twist, Obibox, The Lunatics, The Kolt, Beri Beri, ADHD Syndrom, Emerald, P.D.S., Sari Ska Band, Soulburners, The Coi!ots, Dumbs........


CO NAS KRĘCI NAJBARDZIEJ...
Główny zakres aktywności wytwórni to muzyczna działalność wydawnicza, której celem jest promocja interesujących zjawisk na polskiej scenie niezależnej. JJR skupia się na najciekawszych młodych wykonawcach (nie stroniąc od tych z uznanym już dorobkiem) krajowej sceny niezależnej, pozwalając sobie incydentalnie na współpracę z artystami z innych krajów (Włochy, Szwecja, Anglia, Urugwaj, Argentyna...) Od lat w działaniach Jimmy Jazz Records duże wsparcie mają lokalni – szczecińscy - wykonawcy, których albumy stanowią niemałą część katalogu wytwórni.

Od początki istnienia Jimmy Jazz jest wydawcą muzycznego magazynu „Garaż”, a w latach 2006-2008 także magazynu „Reggaebeat”. Oba pisma o zasięgu ogólnopolskim (dystrybucja w sieci Ruch i EMPiK), wydawane są z dodatkiem w postaci bezpłatnej płyty CD i skierowane do odbiorców muzycznych wydawnictw firmowanych nazwą Jimmy Jazz.

Poza własnym katalogiem Jimmy Jazz posiada wieloletnie kontakty z podobnymi do siebie wydawcami zagranicznymi, dzięki czemu od dawna kojarzona jest jako dystrybutor tak znanych w środowisku wytwórni niemieckich jak People Like You Records i Grover Records, których jest w Polsce wieloletnim reprezentantem. JJR wspołpracuje także z mniejszymi, ale równie interesujacymi wydawcami jak Dirty Faces, Crazy Love Records, Drunkabilly Records i inne...

Kolejnym elementem działalności firmy jest produkcja i sprzedaż odzieży z nadrukami wg własnych i zakupionych wzorów co stanowi działalność stosunkowo nową jednak powoli staje się istotnym elementem całej aktywności wytwórni, powiązanym bezpośrednio z promocją własnych wydawnictw (odzież z logotypami zespołów z katalogu JJR).
Podobnie przedstawia się sprawa gadżetów reklamwych w postaci znaczków i breloków, które poza potrzebami własnymi wykonywane są także na zlecenia zewnętrzne.

DYSTRYBUCJA...
Wszystkie wydawnictwa JJR dystrybuowane są w oficjalnych sieciach sprzedaży salonów EMPiK, Media Markt, sieci detalicznej i w internecie, gdzie jednym z najważniejszych kanałów dystrybucji jest własny sklep internetowy Jimmy Jazz Records.

Sklep internetowy Jimmy Jazz Records uznawany jest przez zainteresowanych za jeden z najbardziej reprezentatywnych dla sceny niezależnej w Polsce i jeden z najlepiej spełniających oczekiwania klientów w zakresie oferty z muzyką polską i zagraniczną. Aby sprostać powyższym oczekiwaniom wytwórnia utrzymuje wieloletnie, dobre kontakty z polskimi i krajowymi dystrybutorami muzyki niezależnej co niekiedy owocuje także sprzedażą własnych wydawnictw zagranicę. W chwili obecnej sklep JJR zawiera ofertą ponad 1000 tytułów z muzyka alternatywną polska i zagraniczną.

USŁUGI i PRZYSŁUGI...
W zależności od potrzeb wytwórnia pośredniczy także w produkcji płyt kompaktowych i winylowych dla innych wydawców i zaprzyjaźnionych zespołów, zajmuje się wykonywaniem projektów graficznych: plakatów, okładek płyt, katalogów, itp. We własnym zakresie i nie tylko na własne potrzeby JJR wykonuje realizację materiału muzycznego i jego mastering.
Pośród usług wykonywanych dla partnerów zewnętrznych dominuje produkcja koszulek reklamowych z nadrukiem, koszulek polo z haftem oraz produkcja gażdetów reklamowych w postaci znaczków reklamowych (o średnicy 25 mm i 33 mm) oraz breloków.
Incydentalnie Jimmy Jazz Records podejmuje sie dystrybucji wydawnictw z katalogu innych wydawców.


FUTURE...
Konkurencyjność przedsiębiorstwa budowana jest na bazie różnic jakościowych oraz działania w określonej grupie odbiorców danego rodzaju muzyki. W celu utrzymania i zwiększenia przewagi nad konkurencją firma planuje w najbliższej przyszłości koncentrację działalności na rozwoju swojego sklepu internetowego poprzez udoskonalanie jego obsługi, promocji w sieci internetowej (także zagranicą), zwiększania asortymentu, zwiększenia częstotliwości edycji pisma stanowiącego jeden z bezpośrednich elementów promocji, wydawnictw, odzieży i sklepu internetowego. W dalszym ciągu także planowana jest coraz bardzej kompleksowa współpraca ze związanymi z wytwórnia artystami i pozyskiwanie w szeregi Jimmy Jazz Records kolejnych inetersujących wykonawców.

Zapraszamy na nasze profile:

MySpace ---> JIMMY JAZZ RECORDS
MySpace ---> GARAŻ MAGAZINE
Facebook ---> JIMMY JAZZ RECORDS
Punkrockers.com ---> JIMMY JAZZ RECORDS

pixel