2017-11-06

Abaddon - EP Jarocin '83" na winylu i CD... premiera 10 listopada.

Lou & Rocked Boys jest wydawcą kompaktowej i winylowej płyty z archiwalnymi nagraniami Abaddonu z wczesnego okresu działalności zespołu. Wydawnictwo w wersji winylowej pojawi się na czarnym winylu (180 g), czarno-pomarańczowym splatterze (140 g.) i czarno-czerwonym splatterze (140g). Każdy LP będzie zawierał dodatek w postaci płyty CD.
Zarejestrowany podczas występu w Jarocinie '83 koncertowy set Abaddonu stanowiący uzupełnienie studyjnych albumów zespołu "Wet za wet" i Godzina krzywd". Podróż w czasie, która starszym fanom przypomni pierwsze lata działalności Abaddonu i pierwszego wokalistę grupy "Wolfa", a jednocześnie pozwoli pozwoli na odrobinę nostalgii. Młodszym zaprezentuje początki jednej z najciekawszych i najważniejszych kapel polskiej sceny hardcore punk.

Premiera płyty w drugiej połowie listopada 2017. Wszystkie wersje dostępne są w naszym sklepie w dziale Pre-Ordery.

ZAMÓW ---> CDEP /LPEP - ABADDON - EP Jarocin '83

*****************************

Abaddon powstał w 1983 r. jako kontynuacja działalności kapeli o nazwie Partyzantka Miejska i już latem tego samego roku zaliczył swój pierwszy w historii udział w festiwalu w Jarocinie. Rok później miejsce Wolfa na wokalu zajął Waldek "Kiki" Jędyczowski, z którym Abaddon trafił jeszcze dwa razy na festiwal w Jarocinie mając już ugruntowana pozycje na krajowej scenie punk.

W '85 roku ukazała się kompilacja "Fala" gdzie pojawił się utwór "Kto?". W tym czasie na jednym ze swoich koncertów muzycy poznali Petera Barbarića, dziennikarza jugosłowiańskiej gazety "Mladina". Dokładnie "wszystko" w historii młodej bydgoskiej załogi zmieniło się gdy Barbarić zaprosił zespół na mini-trasę po Jugosławii składającą się z sześciu koncertów ale co najważniejsze - w studio w Ljubljanie został zarejestrowany materiał na album "Wet za Wet" który ukazał się w 1986 roku nakładem New Wave Records we Francji.

w 1987 roku Abaddon zawiesił działalność aby pozostać w uśpieniu 14 lat. Po reaktywacji wystąpił w Polsce, Niemczech, Austrii, a w 2003 roku odwiedził Stany Zjednoczone występując m.in w nowojorskim CBGB.

W 2004 roku nakładem Lou & Rocked Boys ukazał się drugi album bydgoszczan zatytułowany "Godzina Krzywd". Niespełna rok później zespół ponownie zawiesił działalność.Polecane
pixel