Aktualności

2020-03-26

UWAGA! Zmiana obsługi zamówien w sklepie Jimmy Jazz Records!

UWAGA! Zmiana obsługi zamówien w sklepie Jimmy Jazz Records!
W związku ze znaną wszystkim sytuacją dot. pandemii koronawirusa, podobnie jak większość z was, także my musieliśmy zweryfikować nasze działania próbując dostosować je do obecnych realiów.
Bez wbijania się w szczegóły, które wszyscy znamy, pragniemy poinformować was o tym, że do odwołania zmieniamy sposób obsługi zamówień w naszym sklepie.
W związku z tym:
1. Pracujemy poza siedzibą firmy, zatem wysyłki codzienne zastępujemy wysyłkami "co jakis czas". Krótko mowiąc w zależności od ilości zamówień i sytuacji będziemy pojawiać się aby wysyłać do was paczki. Może to być co kilka dni, co tydzień, może być i rzadziej i nie oczekujcie w tym przypadku żadnej regularności. My natomiast...
Czytaj dalej
2020-03-16

Winylowe nowości z Jump Up! Records...

Winylowe nowości z Jump Up! Records...
Mark Foggo's Skasters, Napoleon Solo, Eastern Standard Time, Reggay Lords, Scotch Bonnets, Void Union, Red Soul Community, Mephiskapheles... to tylko niektórzy wykonawcy związani z amerykańską wytwórnią Jump Up! Records, których nowe albumy trafiły właśnie do oferty naszego sklepu. Poza ewidentnymi nowościami warto rzucić okiem na uzupełnienia bo klasyczne krążki takich wykonawców jak The Toasters, The Crombies, Roger Rivas, Soul Radics, The Fuss, Big Ska Band, Chris Murray, King Hammond czy Monty Neysmith zawsze są warte grzechu, a sporo z nich zawitało do sklepu ponownie.
Jump Up! Records znana jest od lat z promowania muzyki ska i reggae, nie tylko w wykonaniu amerykańskich artystów, czego dowodem są ostatnie premiery wytwórni gdzie znajdujemy także wiele tytułów wykonawców europejskich...
Czytaj dalej
2020-03-08

LP "Lata pierwsze" 19 Wiosen na fioletowym winylu....

LP "Lata pierwsze" 19 Wiosen na fioletowym winylu....

Do winylowej dyskografii zespołu 19 Wiosen dołączył w 2020 roku album o tytule "Lata pierwsze" wracający swoją zawartością do dokonań zespołu z wczesnego okresu jego działalności. Płyta zawiera kompilację wczesnych nagrań grupy, zrealizowanych głownie w latach 90. ubiegłego wieku, które w 2019 roku zespół opublikował na Bandcampie z okazji swojego XXX-lecia.
Firma Zima zdecydowała się na wydanie wspomnianej kompilacji w formie winylowej. Album "Lata pierwsze" pojawił się na fioletowym winylu i uzupełniony został książeczką zawierającą ciekawe zdjęcia z pierwszego okresu działalności 19 Wiosen.
Płyta dostępne jest już w naszym sklepie podobnie jak wcześniejsze albumy grupy. Zainteresowanych zapraszamy do składania zamówień.

Czytaj dalej
2020-03-03

Nowy, winylowy singiel The Bartenders na 3 kolorach winylu...

Nowy, winylowy singiel The Bartenders na 3 kolorach winylu...
"Tańcz i klaszcz" to najnowszy, winylowy, 7" singiel z premierowymi, niepublikowanymi wcześniej utworami warszawskiego ska-bandu The Bartenders, której wydawcą jest oficyna Bad Look Records. Płytka zawiera po jednym utworze na każdej stronie. Piosenki nagrane zostały w końcu grudnia 2019 roku w warszawskich studiach Black Kiss Records i RedD Studio.
Singiel "Tańcz i klaszcz" wydany został w nakładzie 300 sztuk po 100 sztuk w kolorze czarnym, zielonym i transpartentnym, a o światną oprawę graficzną wydawnictwa zadbała Malwina Siedlecka (Old School Design).
Fani ska i fani zespołu już mogą sięgnąć po wspomniane wydawnictwo odwiedzając nasz sklep gdzie singiel dostepny jest na wszystkich wydanych kolorach winylu.
Czytaj dalej
2020-03-02

Debiut Damnation na winylu z Bad Look Records...

Debiut Damnation na winylu z Bad Look Records...
"By Choice" to debiutancki album warszawskiej kapeli o nazwie DamNation, powstałej w 2017 roku. Skład zespołu tworzą muzycy aktywnie udzielający się w innych warszawskich zespołach takich jak Rana Kłuta, Criminal Tango, Nancy Regan, Garage11.
Album zawiera 9 agresywnych kawałków utrzymanych w stylu szeroko pojętego HC Punk, przy których fani wszystkich ostrych brzmień będą się czuli jak u siebie. Dokonania DamNation z takim samym powodzeniem powinny przypaść do gustu fanom The Casualties czy Restarts, ale też fanom thrashu, czy Muncipal Waste. Warto sprawdzić co mają do powiedzenia!
Płyta wydana została na winylu przez Bad Look Records w dwóch wersjach kolorystycznych: czarwono-biały splatter i czarny.
Czytaj dalej
2020-02-14

6 lat oczekiwania na nowy album Komet...

6 lat oczekiwania na nowy album Komet...
"Alfa Centauri" to nowy album Komet, na który zespół kazał swoim fanom czekać sześć lat od momentu wydania poprzedniej studyjnej płyty o tytule "Paso Fino". "Alfa Centauri" przynosi 10 nowych kompozycji Lesława dowodzącego zespołem niezmiennie od 2002 roku. Mimo kolejnych zmian personalnych nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy.
- Na płycie "Alfa Centauri" chcieliśmy uchwycić esencję Komet, ale podczas pracy nad nią niechcący odkryliśmy parę nowych tropów. Zawsze chciałem nagrać płytę idealną i wreszcie mi się to udało - ocenia sam autor, nie pozostawiając złudzeń kto decyduje o obliczu Komet, które stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla...
Czytaj dalej
2020-02-02

Debiutancki album i EP-ka No Sports na winylu...

Debiutancki album i EP-ka No Sports na winylu...
"King Ska" to debiutancki album niemieckiej ska grupy No Sports wydany po raz pierwszy w 1989 roku przez wytwórnię Unicorn Records. Rok później ta sama wytwórnia wydała winylowa EP-kę "Stay Rude, Stay Rebel", która jako dopełnienie albumu znalazła się na jego kompaktowej wersji, a 3 lata później została wznowiona na CD przez berlińską wytwórnię Pork Pie.
No Sports w latach 80. i 90. ub. stulecia byli jedną z najaktywniejszych i najciekawszych grup, prężnej wówczas, niemieckiej sceny ska. Zespół, poza świetnym debiutem pt. "King Ska", dał się poznać także m.in. za sprawą utworów zamieszczonych na kultowych składankach "Ska, Ska, Skandal!" (pojawiły się w Polsce na kasetach dzięki firmie Rock'n'roller/Jimmy Jazz Records), a ich przeboje takie jak "King Kong" czy "Stay Rude Stay Rebel" stały się niemal hymnami i starzy fani zapewne pamiętają je do dziś...

Czytaj dalej
2020-02-01

Major Accident - Crazy! Pierwsze winylowe wznowienie po 33 latach...

Major Accident - Crazy! Pierwsze winylowe wznowienie po 33 latach...
Trzeci album clockwork punków z Major Accident o tytule "Crazy" wydany pierwotnie w 1985 roku był jedną z dwóch płyt, które zespół wypuścił pod nazwą Accident. Był także albumem kończącym pierwszy okres działalności kapeli, która po wydaniu tej płyty zawiesiła swoją aktywność na około 10 lat.
Pierwsze wydanie "Crazy" pojawiło się dzięki amerykańskiej wytwórni Toxic Shock, firmowane było też przez własny label zespołu Massacred Music. W 1987 roku winylowe wydanie płyty ukazało się w Anglii za sprawą Link Records i przez kolejne 33 lata płyta nie była wznawiana w żadnym formacie.
W styczniu 2020 roku niemiecka firma Mad Butcher Records postanowiła wrócić do albumu, który jako jeden z nielicznych...
Czytaj dalej
2020-01-10

Unikalna winylowa EP-ka Ulicznego Opryszka z 2007 roku...

Unikalna winylowa EP-ka Ulicznego Opryszka z 2007 roku...
W roku 2007 nakładem niewielkiej, amerykańskiej wytwórni Cat Food Money Records wydany został winylowy singiel, na którym swoje nagrania zamieścił Uliczny Opryszek. Polski zespół pojawia się na singlu w towarzystwie amerykańskiej grupy Angry 4 Life z San Jose, która w swoim dorobku ma 3 albumy a wspomniany singiel był jednym z jej ostatnich wydawnictw.
Amerykanie prezentują się tutaj w trzech nagraniach wypełniających drugą stronę płyty, natomiast na pierwszej Uliczny Opryszek zamieszcza 2 swoje utwory "Na zawsze Punk" i "Bóg ma twoje imię". Oba utwory znane są zapewne fanom kapeli z płyt wydanych w Polsce jednak dla zbieraczy czarnych krążków mogą być łakomym kąskiem z dyskografii Ulicznego Opryszka...
Czytaj dalej
2020-01-07

"zombie Fest". Nowa książka Darka Duszy...

"zombie Fest". Nowa książka Darka Duszy...
Po autobiograficznej książce zatytułowanej "Jestem ziarnkiem piasku” Dariusz Dusza (m.in. Śmierć Kliniczna, Shakin' Dudi, Absurd, Redakcja) napisał kolejną, tym razem nie związaną z jego muzyczną przeszłością i artystyczną działalnością. Książka o tytule "Zombie Fest" to... powieść...
Festiwal muzyczny w małym miasteczku gdzieś w Polsce i młodzi ludzie cieszący się swobodą, bez nadzoru ze strony szkoły i bez kontroli rodzicielskiej. Pierwsze nastoletnie miłości i muzyczne fascynacje... Czy to nie brzmi jak świetny przepis na wakacyjne dni? Niekoniecznie.
Nie w późnym PRL-u, w Polsce, kraju permanentnych niedoróbek i niedoborów. Nie z hordą wygłodniałych zombie na karku...
Czytaj dalej
2020-01-05

Wznowienie na CD albumu The Analogs - Blask szminki.

Wznowienie na CD albumu The Analogs - Blask szminki.
"Blask szminki" to czwarty album The Analogs wydany w 2001 roku przez Jimmy Jazz Records. Od dłuższego czasu płyta była niedostępna ale w końcu 2019 roku została wznowiona jako wspólne wydawnictwo Jimmy Jazz Records i zespołu z okazji 30-lecia wytworni i 25 lecia the Analogs. Aktualne wydanie pojawiło się w digipaku z poprawioną kolorystycznie okładką.
Płyta zawiera utwory The Analogs powstałe podczas dwóch sesji nagraniowych w szczecińskim studio "Kakadu" (wiosna 1999) i pilskim studio "Q" (wrzesień 2001). Wśród studyjnych nagrań znajdują się dwa covery z repertuaru Cock Sparrer i Iron Cross. Nagrania studyjne uzupełnione zostały utworami zarejestrowanymi podczas...
Czytaj dalej
2019-11-21

Przedłużamy promocję świąteczno-noworoczną do 12 stycznia 2010 r. !!! Urwij 5, 8 lub 12% z zamówienia!!!

Przedłużamy promocję świąteczno-noworoczną do 12 stycznia 2010 r. !!! Urwij 5, 8 lub 12% z zamówienia!!!
Jak co roku - mniej więcej o tej samej porze - proponujemy wam zniżkę na WSZYSTKO CO MOŻNA ZNALEŹĆ W NASZYM SKLEPIE.... poczynając od znaczków, breloków, prasy, książek... poprzez wszelkiego rodzaju wydawnictwa muzyczne (kasety, CD, winyle, płyty DVD) do ciuchów (koszulki, polówki, kurtki)....
Zwyczajowo urywamy z ceny nieco procent każdemu kto spełni kilka warunków... tym razem będzie podobnie choć postanowiliśmy wzorem roku ubiegłego dać wam szansę na większy rabat i dla najbardziej zainteresowanych zakupami w naszym sklepie proponujemy rabat nawet 12% !!!.
Szczegóły poniżej.... Zapraszamy do sklepu...
Czytaj dalej
2019-11-18

Historyczna składanka na winylu...

Historyczna składanka na winylu...

Warsaw Pact Records jest wydawcą winylowej reedycji pierwszej w historii międzynarodowej składanki HC/Punk z zespołami z bloku wschodniego. Oryginalnie składanka została wydana na kasecie przez zasłużoną warszawską wytwórnię QQRYQ w 1988 roku. A obecnie pojawiła się także w Niemczech i na Węgrzech dzięki współpracy Warsaw Pact z wytwórniami Edition Iron Curtain Radio/Zonic (Niemcy) i Trottel Records (Węgry).
Winylowa reedycja zawiera pełną wersję nagrania (niektóre taśmy pojawiły się z okrojonym materiałem) oraz dwa booklety: pierwszy ze wspomnieniami Pietii i wywiadem z nim zamieszczonym w książce „Warschauer Punk Pact” Aleksandra Pehlemanna, opisy nielegalnych tras koncertowych po Polsce niemieckich zespołów Namenlos i Wartburgs Für Walter, przedruki wschodnioniemieckich raportów z zina „QQRYQ” oraz archiwalne zdjęcia....

Czytaj dalej
2019-11-10

LP The Analogs - Street Punk Rulez! na winylu.... Dwa kolory!

LP The Analogs - Street Punk Rulez! na winylu.... Dwa kolory!
"Street Punk Rulez!" to druga pozycja winylowa spośród niewydanych wcześniej na plastiku albumów The Analogs, która pojawiła się w wyniku współpracy Jimmy Jazz Records i Oldschool Records. Płyta podobnie jak wydana wcześniej "Poza prawem" ukazała się z okazji 30-lecia Jimmy Jazz Records i 25 lecia The Analogs.
Album "Street Punk Rulez!", wydany w 1998 roku, jest drugim w dorobku The Analogs, wydanym pierwotnie na kasecie magnetofonowej i CD. Nigdy wcześniej nie pojawił się na winylu. W wersji kasetowej zawierał materiał premierowy, a w edycji kompaktowej także 7 nagrań dodatkowych pochodzących z pierwszej płyty The Analogs zarejestrowanych w nowych wersjach podczas sesji do "Street Punk Rulez!".
Jest to zarazem pierwszy w historii The Analogs album wydany na CD (debiut "Oi! Młodzież" pojawił się na kompakcie nieco później jako split z Ramzes & The Hooligans).
Czytaj dalej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel