Aktualności

2020-06-30

20 % rabat na wszystkie t-shirty w sklepie Jimmy Jazz Records do 14 lipca...

20 % rabat na wszystkie t-shirty w sklepie Jimmy Jazz Records do 14 lipca...
Wy lubicie nasze koszulki, a my lubimy jak je u nas zamawiacie, dlatego co czujniejsi z Was zauważyli, że dwa tygodnie temu uruchomiliśmy w sklepie Jimmy Jazz Records specjalną promocję na wszystkie t-shirty. Promocja miała zakończyć się dzisiaj ale nie mamy serca..... Słońce praży wiec fajny ciuch zawsze się przyda, a niektórzy z was sugerowali przedłużenie promocyjnej oferty o kilka dni.... wiec proszę bardzo... Wspieracie nas wzorcowo w ciężkich czasach więc mały ukłon w waszą stronę to dla nas przyjemność.
Jeszcze do 14 lipca wszystkie dostępne w naszym sklepie t-shirty są do waszej dyspozycji z 20% rabatem. Promocja nie jest ograniczona żadnymi limitami zakupów. Nawet zakup jednej koszulki to rabat 20% a niższe ceny koszulek widoczne są w naszym sklepie od razu przy składaniu zamówień. Zatem do dzieła....
Czytaj dalej
2020-06-25

Nowy album Lion's Law „The Pain, The Blood and The Sword” na CD i 3 kolorach winylu...

Nowy album Lion's Law „The Pain, The Blood and The Sword” na CD i 3 kolorach winylu...

LION'S LAW po wydaniu trzech albumów we współpracy z dwoma wytwórniami poszli po bandzie i postanowili swój nowy album wydać jednocześnie w kilku wytwórniach i podobnie oprzeć dystrybucję o współpracę z różnymi punkowymi wytwórniami z całego świata. Ich nowy album „The Pain, the Blood and the Sword” ukazał się na całym świecie przy wsparciu HFMN, Une Vie Pour Rien, Cargo, Comandante, Contra, CoreTex, Firm, Barroom, PPR i LSM.
Lion's Law są obecnie główną i absolutnie dominującą siłą francuskiej sceny street punk i dzieje się tak od 2013 roku, kiedy to pojawił się na rynku ich pierwszy album "A Day Will Come". Grają koncerty na całym świecie, zaliczają wielkie punkowe festiwale i trasy grając z czołówką światowej sceny Punk.
Są punkową maszyną, trudna do zatrzymania, czego dowodzi ich nowy, czwarty album, który uznają za najlepszy w swoim dorobku....

Czytaj dalej
2020-05-31

CRO-MAGS wraca po 20 latach....

CRO-MAGS wraca po 20 latach....
Nowojorska legenda hardcore - Cro-Mags - po dwudziestu latach milczenia od pojawiania się ostatniego albumu "Revenge", wraca z nowym, studyjnym krążkiem zatytułowanym "In The Beginning". Premiera płyty ustalona została na 19 czerwca 2020 a wydawcą jest wytwórnia Arising Empire.
Legendarny basista Harley Flanagan, po grubych perturbacjach dotyczących prawa do nazwy zespołu i po sądowym pozwie, doszedł do porozumienia z resztą składu Cro-Mags pod wodzą Johna Josepha, używającego nazwy grupy podczas koncertów. Wszystko wskazuje na to, że z korzyścią dla muzyków i fanów, a dowodem są pierwsze nagrania odrodzonego składu, które zespół ujawnił w końcu 2019 roku.
Kompozycje "Final Test", "PTSD" i "Between Wars" pokazują, że Cro-Mags wraca do korzeni...
Czytaj dalej
2020-05-30

Nowy album 1984 w czerwcu na CD i LP...

Nowy album 1984 w czerwcu na CD i LP...
"Piękny jest świat" to tytuł najnowszego albumu rzeszowskiego 1984, który ukarze się w czerwcu za sprawą Anteny Krzyku.
Zespół 1984 jest jednym z najdłużej działających polskich wykonawców, kojarzonych z nurtem zimnej fali. Po dwóch koncertowo-wspominkowych płytach i po kilkunastu latach od ostatniego albumu studyjnego grupa przypomina o sobie, fanom alternatywnego rocka i nowej fali, albumem "Piękny jest świat".
Premierę płyty poprzedziło pojawienie się dwóch singli ukazujących aktualne dokonania grupy do których nagrano także teledyski "Autostrady" i "Ostatni pilot wimany".
"Piękny jest świat" ukaże się w formacie CD i na winylu. W drugim przypadku wersję czarną uzupełnią tłoczenia ma białym i niebieskim winylu....
Czytaj dalej
2020-05-23

The Analogs "Talent Zero". Wznowienie po 15 latach z .... 13 bonusami!!!

The Analogs "Talent Zero". Wznowienie po 15 latach z .... 13 bonusami!!!
Najbliższą premierą jaką szykujemy dla was jest reedycja kolejnego albumu The Analogs, który wskrzeszamy po długim okresie nieobecności na rynku. To jednocześnie kolejne wydawnictwo, które pojawia się jako efekt współpracy Jimmy Jazz Records i Oldschool Records z okazji okrągłych rocznic istnienia Jimmy Jazz Records (30 lat) i zespołu The Analogs (25 lat).
Płyta o której mowa to wydany po raz pierwszy w 2005 roku album o tytule "Talent Zero", na którym znalazła się porcja klasyków brudnego rock'n'rolla mających wpływ na kształtowanie się muzyki The Analogs. Zespół wiosną 2005 roku zarejestrował z polskimi tekstami 16 kompozycji z repertuaru m.in. takich wykonawców jak Undertones, The Clash, 4-Skins, Cock Sparrer, Jack & The Rippers, The Business, The Blitz, The Misfits, Symarip, Buzzcocks i wielu innych....
Czytaj dalej
2020-05-01

Debiutancki album Bladysolo już 15 maja. Zamów w pre-orderze....

Debiutancki album Bladysolo już 15 maja. Zamów w pre-orderze....

Najbliższą premierą Jimmy Jazz Records będzie debiutancki album toruńskiego zespołu Bladysolo. Twórczość Bladysolo jest dość odległa od oczywistego brzmienia utożsamianego z rock'nrollem. Choć sami muzycy właśnie tak określają swoje dokonania to jednak z wymieszania różnych inspiracji przyświecających poszczególnym członkom zespołu powstaje osobliwa mieszanka stylistyczna. 10 kompozycjom wypełniającym album "Wschód" najbliżej chyba do brzmienia, w którym pobrzmiewają mroczne echa Nowej Fali choć ich eklektyzm wydaje sie bezsporny.
Bladysolo grają zadziornie, ale melodyjnie; z punkowym zacięciem, ale ambitnie; brutalnie, ale lirycznie. Energię rock'n'rolla uzupełniają nowofalowym nastrojem wpisując w to własną wizję rzeczywistości przedstawionej w tekstach...

Czytaj dalej
2020-04-20

Nowy teledysk Qulturki z albumu 'Ekg" już na naszym kanale YouTube.

Płyta pilskiej Qulturki o tytule "EKG" to cały czas ostatni album tego zespołu. Płyta jest z nami już od jakiegoś czasu ale niezmiennie o niej przypominamy bo warto.
W ostatnich tygodniach zespół przygotował kolejny teledysk do utworu z tego albumu. Tym razem możecie sprawdzić jak Qulturka radzi sobie w obrazkowej wersji kawałka "Mezalians" zarejestrowanego na płycie lotniska w Pile.
Teledysk jest już dostępny na naszym kanale Jimmy Jazz Records YouTube, a dla leniuchów wklejamy go poniżej.
Zapraszamy także do naszego sklepu gdzie album 'Ekg" czeka na zainteresowanych.

Czytaj dalej
2020-04-17

Rocksteady Social Club..... pierwszy polski album Rocksteady. Winyl już 11 maja.

Rocksteady Social Club..... pierwszy polski album Rocksteady. Winyl już 11 maja.

Steady Social Club to nowy zespół założony w 2019 roku w Szczecinie, w którego składzie odnaleźć można sekcję rytmiczną złożoną z byłych i obecnych członków Vespy, najdłużej działającego polskiego zespołu ska (Maciek Januchowski, Bartek Kościański, Artur Grochowski), wspieraną przez głosy należące do Ani Teliczan (współpracującej z The Bartenders, Real Cool Sound), przedstawiciela berlińskiej sceny ska Borisa Borowskiego (m.in. Spartan Allstars) i Wioletty Baran (Big Fat Mama).
Idea przyświecającą powstaniu zespołu było stworzenie pierwszego polskiego albumu zawierającego w całości muzykę rocksteady z wszelkimi tego konsekwencjami jak choćby specjalny proces nagrywania muzyki wypełniającej płytę...

Czytaj dalej
2020-03-26

UWAGA! Zmiana zasad obsługi zamówień w sklepie Jimmy Jazz Records!

UWAGA! Zmiana zasad obsługi zamówień w sklepie Jimmy Jazz Records!
W związku ze znaną wszystkim sytuacją dot. pandemii koronawirusa, podobnie jak większość z was, także my musieliśmy zweryfikować nasze działania próbując dostosować je do obecnych realiów.
Bez wbijania się w szczegóły, które wszyscy znamy, pragniemy poinformować was o tym, że do odwołania zmieniamy sposób obsługi zamówień w naszym sklepie.
W związku z tym:
1. Pracujemy poza siedzibą firmy, zatem wysyłki codzienne zastępujemy wysyłkami "co jakis czas". Krótko mowiąc w zależności od ilości zamówień i sytuacji będziemy pojawiać się aby wysyłać do was paczki. Może to być co kilka dni, co tydzień, może być i rzadziej i nie oczekujcie w tym przypadku żadnej regularności. My natomiast...
Czytaj dalej
2020-03-16

Winylowe nowości z Jump Up! Records...

Winylowe nowości z Jump Up! Records...
Mark Foggo's Skasters, Napoleon Solo, Eastern Standard Time, Reggay Lords, Scotch Bonnets, Void Union, Red Soul Community, Mephiskapheles... to tylko niektórzy wykonawcy związani z amerykańską wytwórnią Jump Up! Records, których nowe albumy trafiły właśnie do oferty naszego sklepu. Poza ewidentnymi nowościami warto rzucić okiem na uzupełnienia bo klasyczne krążki takich wykonawców jak The Toasters, The Crombies, Roger Rivas, Soul Radics, The Fuss, Big Ska Band, Chris Murray, King Hammond czy Monty Neysmith zawsze są warte grzechu, a sporo z nich zawitało do sklepu ponownie.
Jump Up! Records znana jest od lat z promowania muzyki ska i reggae, nie tylko w wykonaniu amerykańskich artystów, czego dowodem są ostatnie premiery wytwórni gdzie znajdujemy także wiele tytułów wykonawców europejskich...
Czytaj dalej
2020-03-08

LP "Lata pierwsze" 19 Wiosen na fioletowym winylu....

LP "Lata pierwsze" 19 Wiosen na fioletowym winylu....

Do winylowej dyskografii zespołu 19 Wiosen dołączył w 2020 roku album o tytule "Lata pierwsze" wracający swoją zawartością do dokonań zespołu z wczesnego okresu jego działalności. Płyta zawiera kompilację wczesnych nagrań grupy, zrealizowanych głownie w latach 90. ubiegłego wieku, które w 2019 roku zespół opublikował na Bandcampie z okazji swojego XXX-lecia.
Firma Zima zdecydowała się na wydanie wspomnianej kompilacji w formie winylowej. Album "Lata pierwsze" pojawił się na fioletowym winylu i uzupełniony został książeczką zawierającą ciekawe zdjęcia z pierwszego okresu działalności 19 Wiosen.
Płyta dostępne jest już w naszym sklepie podobnie jak wcześniejsze albumy grupy. Zainteresowanych zapraszamy do składania zamówień.

Czytaj dalej
2020-03-03

Nowy, winylowy singiel The Bartenders na 3 kolorach winylu...

Nowy, winylowy singiel The Bartenders na 3 kolorach winylu...
"Tańcz i klaszcz" to najnowszy, winylowy, 7" singiel z premierowymi, niepublikowanymi wcześniej utworami warszawskiego ska-bandu The Bartenders, której wydawcą jest oficyna Bad Look Records. Płytka zawiera po jednym utworze na każdej stronie. Piosenki nagrane zostały w końcu grudnia 2019 roku w warszawskich studiach Black Kiss Records i RedD Studio.
Singiel "Tańcz i klaszcz" wydany został w nakładzie 300 sztuk po 100 sztuk w kolorze czarnym, zielonym i transpartentnym, a o światną oprawę graficzną wydawnictwa zadbała Malwina Siedlecka (Old School Design).
Fani ska i fani zespołu już mogą sięgnąć po wspomniane wydawnictwo odwiedzając nasz sklep gdzie singiel dostepny jest na wszystkich wydanych kolorach winylu.
Czytaj dalej
2020-03-02

Debiut Damnation na winylu z Bad Look Records...

Debiut Damnation na winylu z Bad Look Records...
"By Choice" to debiutancki album warszawskiej kapeli o nazwie DamNation, powstałej w 2017 roku. Skład zespołu tworzą muzycy aktywnie udzielający się w innych warszawskich zespołach takich jak Rana Kłuta, Criminal Tango, Nancy Regan, Garage11.
Album zawiera 9 agresywnych kawałków utrzymanych w stylu szeroko pojętego HC Punk, przy których fani wszystkich ostrych brzmień będą się czuli jak u siebie. Dokonania DamNation z takim samym powodzeniem powinny przypaść do gustu fanom The Casualties czy Restarts, ale też fanom thrashu, czy Muncipal Waste. Warto sprawdzić co mają do powiedzenia!
Płyta wydana została na winylu przez Bad Look Records w dwóch wersjach kolorystycznych: czarwono-biały splatter i czarny.
Czytaj dalej
2020-02-14

6 lat oczekiwania na nowy album Komet...

6 lat oczekiwania na nowy album Komet...
"Alfa Centauri" to nowy album Komet, na który zespół kazał swoim fanom czekać sześć lat od momentu wydania poprzedniej studyjnej płyty o tytule "Paso Fino". "Alfa Centauri" przynosi 10 nowych kompozycji Lesława dowodzącego zespołem niezmiennie od 2002 roku. Mimo kolejnych zmian personalnych nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy.
- Na płycie "Alfa Centauri" chcieliśmy uchwycić esencję Komet, ale podczas pracy nad nią niechcący odkryliśmy parę nowych tropów. Zawsze chciałem nagrać płytę idealną i wreszcie mi się to udało - ocenia sam autor, nie pozostawiając złudzeń kto decyduje o obliczu Komet, które stworzyły swój własny styl muzyczno-słowny, będący współczesnym spojrzeniem na początki rock’n’rolla...
Czytaj dalej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel