Reedycje dwóch płyt The Toasters na winylu i CD...

Niemiecka wytwórnia Mad Butcher Records może sie pochwalić reedycją koncertowego albumu klasyków amerykańskiego ska, The Toasters. Na płycie pt. "Frankenska", będącej pierwszą winylowa reedycją płyty od momentu premiery w 1990 roku, znalazły się nagrania grupy zarejestrowane w 1989 roku. Album wydany został pierwotnie na winylu przez wytwórnię Unicorn, a następnie pojawił się na CD w Japonii. Zawiera 10 nagrań The Toasters, a pośród nich kilka najważniejszych utworów zespołu z okresu końca lat 80.
The Toasters to jeden z tych zespołów z kręgu muzyki ska, który dość często odwiedza nasz kraj zatem znając doskonały klimat koncertów zespołu i jego przebojowy repertuar wszyscy fani powinni bez oporów postawić "Frankenska" na półce obok studyjnych nagrań grupy.
Niemal w tym samym czasie jak "Frankenska" pojawiło się inne wznowienie albumu z dyskografii The Toasters. Tym razem wydawcą jest wytwórnia Lou & Rocked Boys, która na CD wydała krążek o tytule "Pirate Radio". Tytuł płyty może być nieco mylący bo w przeszłości The Toasters nie wydali albumu o takim tytule. Pirate Radio" jest niczym innym jak reedycją ósmego studyjnego albumu  grupy pt. "Enemy of The System" z 2002 roku, do którego dorzucono bonusy w postaci remiksów, nagrań koncertowych i niepublikowanych. Płyta pojawiała się też z nowa okładką....
więcej...

Nowy album Moskwy "XXI wiek" dostępny także na dwóch kolorach winylu...

Premiera nowego albumu Moskwy o tytule "XXI wiek" w formacie CD miała miejsce w lutym br. za sprawą firmy Zima. Ta sama firma wydała także winylową wersję płyty, która poza materiałem zamieszczonym na CD przynosi także dwa dodatkowe utwory. Winylowa edycja albumu "XXI wiek" różni się także nieco od wersji CD za sprawą grafiki i wydana została na dwóch kolorach winylu.
Fani zespołu musieli czekać na nowy studyjny materiał Moskwy aż 29 lat bo właśnie tyle czasu upłynęło od wydania ostatniego albumu.
"XXI wiek" udowadnia, że Moskwa to niezmiennie zespół o ostrym punkowym obliczu, które stało się wizytówką grupy wiele lat temu. Agresywny, melodyjny hardcore/punk uzupełniają teksty dotyczące najbardziej aktualnych tematów, nie pozbawione osobistych refleksji, dające do myślenia i doskonale współgrające z muzyką. "Guma" i jego załoga ciągle mają coś do powiedzenia zarówno tym, którzy dokonania Moskwy śledzą nieprzerwanie od momentu powstania kapeli jak i tym, którzy swoja znajomość z zespołem zaczęli dopiero niedawno.
Album Moskwy "XXI wiek" zarówno w wersji CD jak i LP dostępny jest w sklepie Jimmy Jazz Records...
więcej...

Majówka z rabatami nawet do 10%. Kup taniej to co i tak musisz kupić!

Na początku roku obiecaliśmy kilka niespodzianek w związku z naszą 30-letnią aktywnością na tym padole łez wiec czas wywiązać się z obietnicy. Kilka mniejszych i większych niespodzianek już za nami, kilka przed nami ale zanim nadejdą proponujemy wam zawartość naszego sklepu w promocyjnych cenach na zasadach, które znacie z naszych promocji zimowych.
Zatem bez zbędnego bicia piany .... Start!
Każdy kto ma ochotę zaoszczędzić nieco grosza kupując coś co i tak kiedyś kupi to właśnie jest okazja aby zapłacić mniej.
Proponujemy wam zniżkę na WSZYSTKO CO MOŻNA ZNALEŹĆ W NASZYM SKLEPIE.... poczynając od znaczków, breloków, prasy, książek... poprzez wszelkiego rodzaju wydawnictwa muzyczne (kasety, CD, winyle, płyty DVD) do ciuchów. Poniżej szczegóły dotyczące rabatów na jakie można liczyć w naszym sklepie od 29 kwietnia do 5 maja 2019. Zapraszamy do sklepu Jimmy Jazz Records...
więcej...

Nowości i uzupełnienia z Randale Records. The Warriors, Control, Jenny Woo, The Gonads....

Nowe albumy The Warriors (CD/LP "These Streets Are Ours"), Control (CD/LP "Democracy Is dead"), Jenny Woo (2CD+DVD / 2LP+DVD "Tear Down Wall") oraz wspólne 10-calowe wydawnictwo Jenny Woo/Han King Of Kings (wokalista Evil Conduct) ("Royalty Of the Streets") to najcieplejsze pozycje z katalogu Randale Records, które dotarły do naszego sklepu w ostatnim czasie. Przy okazji uzupełniliśmy zaległości w ofercie niemieckiej wytwórni sięgając po pozycje, które od jakiegoś czasu były niedostępne. Zatem ponownie polecamy wcześniejsze wydawnictwa takich wykonawców jak m.in. The Generators, Infa Riot, Arch Rivals, The Templars, The Ejected, Judge Dread, The Warriors, Evil Conduct, The Gonads, Jenny woo, Cock Sparrer, Control, Franky Flame, Angry Agenda, Lover Class Brats, Royal Oi!, Old Firm Casuals, Paris Violence, Noi!se, Traditionals, Mark Foggo, Rancid, Toy Dolls, Menace i wielu innych...
Szczegółowe opisy najnowszych wydawnictw Randale Records dostępne są na kartach produktów w naszym sklepie dokąd zapraszamy w celu zapoznania się z ofertą....
więcej...

Split CD Bombat Belus z Tortured Souls dla fanów psychobilly...

Fanów polskiego psychobilly zapewne ucieszy ostatnie wydawnictwo z udziełme zespołu Bombat Belus. Wydany w styczniu 2019 roku Split CD zwiera m.in. 9 nagrań naszych rodzimych psychobilowców, natomiast drugą część płyty wypełniają nagrania z EP-ki „World of Pain” Tortured Souls, międzynarodowego projektu stworzonego przez Grega Lonesome (Lonesome Kings), Andy'ego (Stockmen), Bena, Sean'a i Clayton'a (Meathookers). Uzupełnieniem nagrań Tortured Souls są trzy tracki z dokonaniami solowych projektów Grega Lonesome zarejestrowane pod nazwami The Meathookers i Greg Lonesome With Members Of Werevilsdare.
Zawarte na płycie nagrania Bombat Belus zarejestrowane zostały w warszawskim studio Mustache Ministry Studio i pochodzą z dwóch EP-ek o tytułach "Taxi Driver" i "Frédéric et le Petit Monstre" wydanych przez zespół w 2017 i 2018 roku. Do tego muzycy dorzucili bonusowe tracki wśród których odnajdujemy m.in. psychobillową wersję utworu "Wilkołak" z repertuaru zespołu Vespa wydaną wcześniej na składance "A Tribute To Vespa"....
więcej...

Debiut Kaprala Zajączka!! Album "Bal którego nie było" już 12 kwietnia!

Już 12 kwietnia pojawi sie najnowsza premiera w katalogu Jimmy Jazz Records. Ddebiutancki album zespołu Kapral Zajączek o tytule "Bal którego nie było" to nowy, rockn’n’rollowy powiew świeżości na polskiej scenie, to także porcja przebojowych piosenek nawiązujących w równej mierze do big bitowych źródeł polskiej muzyki lat 60-tych jak i do alternatywnego brytyjskiego rocka lat 80. spod znaku Housemartins czy The Smiths.
Kapral Zajączek to przeciwnicy kakofonii, szukający w muzyce spokoju i odkupienia, to członkowie stowarzyszenia wielbicieli melodii chwytliwych. Sami o swoim pomyśle na płytę „Bal którego nie było” mówią: „Kapral Zajączek to ciepłe, wakacyjne noce i muzyka niosąca się z dancingów na rozświetlonym statku. Proza życia ubrana w chwytliwe melodie, zadziorne granie i ducha młodości."...
więcej...

Roy Ellis (Mr. Symarip) na swoim nowym albumie "Almighty Ska". CD i winyl....

Najcieplejszym wydawnictwem hiszpańskiej wytwórni Liquidator Music jest nowy album Roya Ellisa, jamajskiej legendy, połowy legendarnej spółki autorskiej tworzącej przed laty repertuar dla kultowej kapeli Symarip, o czym Ellis nie pozwala zapomnieć występując także pod pseudonimem Mr. Symarip.
Nowe nagrania zawarte na albumie "Almighty Ska" zarejestrowane zostały z towarzyszeniem zespołu The Transilvanians, z którym artysta występuje na scenie od ponad 10 lat, a efektem tej współpracy są utwory powstałe także wcześniej.
Album "Almighty Ska" zawiera 12 piosenek prowadzących słuchacza po obszarach muzycznych od Ska do Reggae, w tym kilka coverów, które Roy Ellis wykonuje w sposób, dostosowujący je do własnego stylu i nadając im całkiem nowy wymiar. Transilvanians okazują się perfekcyjnie naoliwioną maszyną, przyczyniając się do perfekcyjnego brzmienia sekcji rytmicznej.
Początki kariery Roya Ellisa to prowadzenie zespołów Rhythm & Blues i Ska w latach 60-tych, takich jak The Bees, The Seven Letters, The Pyramids itp., Ale sukces przyniósł przyniósł mu dopiero Symarip w 1969 roku, popularyzując brzmienie Reggae w Wielkiej Brytanii i reszcie Europy....
więcej...

Nowości Anteny Krzyku: Hańba i Czerwone Świnie...

5 nowych utworów Hańby w postaci EP-ki pt. "1939" i debiutancki album Czerwonych Świń pt. "Basta dziwko" to najnowsze wydawnictwa Anteny Krzyku z naszego krajowego podwórka. Obie pozycje mimo sporej stylistycznej odległości jaka dzieli miejski folk i agresywny hardcore punk mają wspólny mianownik w postaci zbliżonego przekazu. Oba tytuły wydane zostały zarówno w formie CD jak i na winylu, a szczególną frajdą dla fanów jest winylowe wydanie EP-ki Hańby zawierające kilka wersji graficznych i kolorystycznych okładki przygotowanej w postaci tekturowych kart zawierających z drugiej strony teksty zespołu.
Fani krajowej twórczości niezależnej mają w czym wybierać zatem zapraszamy do sklepu Jimmy Jazz gdzie obie pozycje dostępne w obu formatach czekają na zainteresowanych.
więcej...

Dr. Cycos - prekursorzy polskiego ska jeszcze przed wakacjami na winylu i CD...

Jeszcze przed wakacjami fani polskiego ska będą mieli okazję posłuchać z winylu jednej z pierwszych polskich kapel, które w latach 90-ch ubiegłego wieku zapoczątkowały obecność muzyki ska na polskiej scenie niezależnej. Mowa o zespole DR. CYCOS, powstałym w Szczecinie w 1993 roku, którtego skład tworzyli m.in. Marek "Oreł" Adamowicz, Ziemowit Pawluk oraz Paweł "Piguła" Czekała, którzy w 1995 roku zainicjowali działalność THE ANALOGS. W gronie muzyków, którzy przewinęli się przez skład DR. CYCOS odnajdujemy także m.in. Marcina Łuczyńskiego oraz Andrzej Kutysa, późniejszych muzyków Indios Bravos i Moonlight.
Jedyny album DR. CYCOS o takim samym tytule wydany został w 1997 roku na kasecie przez wytwórnię Rock'n'roller, będącą poprzedniczka Jimmy Jazz Records, a w 2003 roku pojawił się na CD już za sprawą Jimmy Jazz Records. Ostatnie egzemplarze kasety i płyty znikły z rynku wiele lat temu i są dziś rarytasem dla wszystkich fanów ska w Polsce. Wkrótce wszyscy ci którzy nie mieli okazji albo możliwości zdobycia płyty będą to mogli nadrobić.
Winylowa wersja albumu "Dr. Cycos" wydana zostanie w wyniku współpracy Jimmy Jazz Records i Oldschool Records. Płyta pojawi się w nakładzie 200 egzemplarzy, a przy okazji winylowej edycji zostanie także wznowiona niedostępna od wielu lat wersja na CD.
więcej...

Major Accident. Wznowienie albumu "Ultimate High" na winylu.

Najnowszym wydawnictwem niemieckiej wytwórni Mad Butcher Records jest czwarty album angielskich clockwork punków z Major Accident w wersji winylowej. Pozycja ta wydana została pierwotnie w 1997 roku przez We Bite Records, a rok później mieliśmy przyjemność wydać go w Polsce na kasecie co stało się za sprawą poprzedniczki Jimmy Jazz Records, firmy Rock'n'roller. Aktualne wydanie płyty "The Ultimate High" Major Accident pojawiło się w 2019 roku i wydane zostało w dwóch wersjach kolorystycznych winylu. Podstawowy nakład wytłoczony został na czarnym winylu, a wersja limitowana na winylu fioletowym.
Obie wersje dostępne są już w sklepie Jimmy Jazz Records, do którego zapraszamy wszystkich fanów zespołu i wszystkich mających mają ochotę przypomnieć sobie dokonania Major Accident, którzy wiele lat temu, w wyniku poważnego wypadku jednego z muzyków, ograniczyli swoją działalność do incydentalnych występów na żywo....
więcej...

Kompaktowa EP-ka Dezertera z trzema premierowymi nagraniami...

Trzy premierowe nagrania Dezertera zawiera kompaktowa EP-ka pt.  wydana przez firmę Mystic Productions. Wydawnictwo wypełniają utwory"Nienawiść 100%", "A jeśli jutra nie ma" i "Nic się nie dzieje" zarejestrowane w dniach 24 i 25 stycznia 2019 roku w warszawskim studio Piwnica u Galińskiego.
Płyta wydana w limitowanym nakładzie 777 egzemplarzy trafiła już do naszego sklepu zatem zapraszamy do składania zamówień. "„Nienawiść 100%” w wersji Cd dostępna będzie także na koncertach Dezertera, a wkrótce ten sam materiał pojawi się w wersji winylowej w postaci 7" EP....
więcej...

Debiut Fatal Blow z 2018 roku po raz pierwszy na winylu...

No Pasaran Record i Warsaw Punks są wydawcą winylowej reedycji debiutanckiego albumu "Hope Not Hate" walijskiej grupy Fatal Blow, wydanego pierwotnie w 2018 roku przez zespół jedynie na CD.
Fatal Blow to grupa, w której swoją muzyczną działalność kontynuuje Roddy Moreno, lider legendarnej grupy The Oppressed. Podobnie jak The Oppressed także Fatal Blow w swojej twórczości stawiają mocno na antyrasistowski i antyfaszystowski przekaz, od strony muzycznej wsparty brzmieniem Oi!/Streetpunk.
Album wydany został w nakładzie 200 egzemplarzy (131 na czarnym i 69 na czerwonym winylu) i z pewnością zadowoli zarówno fanów gatunku jak i The Oppressed.
Płyta w wersji na czarnym winylu dostępna jest już w sklepie Jimmy Jazz Records....

więcej...

Koszulki i torby z okazji 30-lecia Jimmy Jazz Records...

W związku z naszym 30-leciem, które wypada pod koniec 2019 roku postanowiliśmy w ciągu najbliższych miesięcy przygotować dla wszystkich naszych przyjaciół i klientów kilka niespodzianek. Poza kolejnymi wydawnictwami, o których informujemy na bieżąco, niespodziewanymi i spodziewanymi promocjami oraz ofertą, o której atrakcyjność staramy się dbać z uporem maniaka, będziemy także co jakiś czas oddawać w wasze ręce gadżety podreślające naszą długowieczność na scenie niezależnej, z których część dodawana jest już przez nas gratis do niektórych zamówień realizowanych przez sklep Jimmy Jazz Records.
Pierwsze ruchy już za nami. Od kilku dni w naszym sklepie dostępne są dwa rocznicowe wzory koszulek i toreb przypominające o 30-leciu Jimmy Jazz Records. To dopiero początek, kolejne wersje kolorystyczne rocznicowego logo już wkrótce...
Zapraszamy do naszego sklepu gdzie oba wzory czekają na zainteresowanych. więcej...

The Bartenders na winylu...

Od premiery albumu "Poles Are Movin!'" zespołu The Bartenders minęły ponad 2 lata i tyle czasu fani zespołu musieli czekać na winylowe wydanie wspomnianej płyty. Album wydany został staraniem samych muzyków przy wsparciu fanów i w niewielkiej ilości trafił do dystrybucji.
Płyta wydana została na 180 g winylu. Mamy kilka sztuk więc jeśli ktoś wyraża zainteresowanie to doradzamy pospiech.
Warszawska ska-orkiestra The Bartenders swój debiut płytowy odnotowała w 2013 roku za sprawą albumu "Szumna Sessions"wydanego przez firmę Fonografika. Album zawierał trzynaście utworów osadzonych w jamajskiej stylistyce: od instrumentalnych ska-jazzowych kompozycji, przez melodyjne piosenki w klimacie ska/rocksteady, po kompozycje inspirowane wczesnym reggae; które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. Po trzech latach od debiutu nowy album zespołu o tytule "Poles Are Movin'!" trafia w ręce fanów za sprawą firmy Zima...
więcej...

Pierwszy singiel i teledysk zapowiadający album zespołu Kapral Zajączek

Debiutancki album zespołu Kapral Zajączek to najbliższa premiera płytowa Jimmy Jazz Records. Płyta o tytule "Bal którego nie było" pojawi się w katalogu wytwórni razem z pierwszymi oznakami wiosny, a już dziś zapraszamy na spotkanie z zespołem, którego teledysk do singla "Supersam" zapowiadającego płytę, właśnie pojawił się na Kanale Jimmy Jazz TV na YouTube.
Muzyka zespołu to rock'n'roll nawiązujący w równej mierze do big bitowych źródeł polskiej muzyki lat 60-tych jak i do alternatywnego brytyjskiego rocka lat 80. spod znaku Housemartins.
Sami o swoim pomyśle na płytę mówią: „Kapral Zajączek to ciepłe, wakacyjne noce i muzyka niosąca się z dancingów na rozświetlonym statku. Proza życia syderycznie ubrana w chwytliwe melodie, zadziorne granie i ducha młodości".

więcej...

"Kolory" Post Regimentu w wersji reggae/dub na winylowej EP-ce...

Jeśli komuś ciężko wyobrazić sobie jak w wersji reggae/dub może brzmieć klasyczny kawałek Post Regimentu to właśnie jest okazja aby się tego dowiedzieć. Winylowa EP-ka firmowana przez Skank Rangera (pod takim pseudonimem nagrywa i produkuje jeden z  muzyków nieistniejącej już kapeli Skauci) feat. Marta i Jah Love Sound System zawiera dwie wersje utworu "Kolory" z repertuaru Post Regimentu.
Strona A to wersja bardziej reggae'owa, która wyszła spod reki Skank Rangera, a na stronie B "Kolory" w odsłonie bardziej dub-owej w wersji Jah Love Soundsystem.
Jest reggaeowa pulsacja, żeński wokal, świetna produkcja i winylowe wydanie. Jest pysznie! Wszystko to za zgodą i błogosławieństwem Niki i całego Post Regimentu...
więcej...

Nowy album Moskwy 15 lutego na CD....

Nowy album Moskwy o tytule "XXI wiek" pojawi się 15 lutego 2019 roku za sprawą firmy Zima. Fani zespołu musieli czekać na nowy studyjny materiał Moskwy aż 29 lat bo właśnie tyle czasu upłynęło od wydania ostatniego albumu.
"XXI wiek" udowadnia, że Moskwa to niezmiennie zespół o ostrym punkowym obliczu, które stało się wizytówką grupy wiele lat temu. Agresywny, melodyjny hardcore/punk uzupełniają teksty dotyczące najbardziej aktualnych tematów, nie pozbawione osobistych refleksji, dające do myślenia i doskonale współgrające z muzyką. "Guma" i jego załoga ciągle mają coś do powiedzenia zarówno tym, którzy dokonania Moskwy śledzą nieprzerwanie od momentu powstania kapeli jak i tym, którzy swoja znajoność z zespołem zaczęli dopiero niedawno.
Premiera albumu 15 lutego ale już dzisiaj można zamawiać płytę w naszym dziale z PRE-ORDERAMI. Zapraszamy do sklepu.
więcej...

Oi!, Oi! atak na CD i winylach...

Angry Agenda, 1984, Jack The Lad, Citizen Kayne, On File, Lads, East End Badoes, Saints & Sinners, Tear Up!, Tokyo Rankers, Broken Heroes, Aggressive, The Ejected, Blank Generation, The Oppressed, DDC, Anti-Establishment, The Glory, The Pride,, Knock Off, The Warriors.... to m.in. wykonawcy, którzy przypuścili winylowo-kompaktowy Oi! atak na nasz sklep w ostatnich dniach.
Proponujemy wam tytuły wielu mniej lub bardziej znanych wykonawców z różnych firm i różnych okresów. Całkowite nowości, reedycje, dodruki, uzupełnienia w klimatach Oi!/Punk... to wszystko powinno zainteresować głównie fanów Oi!/Streetpunka choć w innych gatunkach też trochę się dzieje. Niektóre pozycje proponujemy w krótkich seriach zatem nie ma z czym zwlekać. Kto pierwszy ten lepszy.
Zapraszamy do odwiedzin w naszym sklepie gdzie o wyłowienie kilku wartościowych pozycji do posłuchania i poprawienia nastroju z pewnością nie będzie trudno....
więcej...

LP The Analogs - Poza prawem... Ruszyła wysyłka zamówień przedpremierowych!!

Ruszyła wysyłka przedpremierowych zamówień na winylową wersją płyty The Analogs "Poza Prawem". Album ten, wydany w 2006 roku na CD, doczekał się wreszcie wersji winylowej za sprawą wspólnego wydawnictwa Jimmy Jazz Records i Oldschool Records, będącego jednocześnie początkiem serii wydawnictw obu wytwórni, których celem jest wydanie na winylu wszystkich płyt The Analogs, pochodzących z katalogu Jimmy Jazz Records, które dotychczas dostępne były tylko na CD.
"Poza prawem" to jeden z najlepszych i najbardziej przebojowych albumów The Analogs, naszpikowany hitami jak dobre ciasto rodzynkami, a utwory takie jak "Pieśń Aniołów" czy tytułowy "Poza prawem" stały się na zawsze wizytówkami zespołu i punkowymi klasykami.
Poza prawem” to 14, energetycznych utworów (zarejestrowanych 2006 roku w studio wytwórni...
więcej...

CD i winyl Sedesu z nagraniami z Jarocina 83 i 84.

Firma Lou & Rocked Boys przygotowała dla fanów krajowego punk rocka wydawnictwo zawierające materiał będący historycznym zapisem działalności Sedesu i jego występów na dwóch kolejnych festiwalach w Jarocinie w 1983 i 1984 roku. Wspomnienia dotyczące festiwali Jarocińskich do dzisiaj są jednym z największych magnesów dla słuchaczy bowiem w latach 80 ub. wieku właśnie w Jarocinie Punk Rock stanowił wielką siłę zarówno wśród wykonawców jak i publiczności. Wynikała ona m.in. z faktu istnienia takich zespołów jak Sedes, w którym w latach 1980-1984 grali i tworzyli: Adam „Kucharz” Zalewski, Jan „Młody” Siepiela, Mariusz „Kajtek” Janiak, Jacek „Bomers” Bomersbach, Mirek „Kufel” Wesołowski, Sławomir „Klaudiusz” Celej, Dariusz „Maju” Maj.
Płyta Sedesu o tytule "Archiwum: Jarocin 83-84" wydana została w postaci CD i albumu winylowego.
więcej...

Randale Records... Premiery i uzupełnienia...

Do oferty naszego sklepu dołączyło właśnie kilkanaście nowych pozycji, a także uzupełnienia większości brakujących tytułów wytwórni randale Records.
Polecamy zatem fanom punkowego brzmienia m.in. 3 ostatnie albumy The Ejected, nowe albumy The Generators, Infa Riot, Arch Rivals, Out Of Order i Royal Oi! a także reedycje płyt sprzed lat wznowione na winylach. Pośród nich m.in. tytuły z dyskografii The Templars, Paris Violence, Lower Class Brats, a także jedyny w tym towarzystwie album ska, LP "Haircut" wesołkowatego Marka Foggo.
Poza nowościami polecamy oczywiście albumy długiej listy wykonawców z katalogu Randale Records, a wśród nich Cock Sparrer, HeadCat, Last Resort, Cockney Rejects, Old Firm Casuals, Noi!se, Control, Infa Riot, Bad Manners, The Traditionals, UK Subs, Jenny Woo, Toy Dolls, Menace, Warriors, Rancid... i wielu innych...
więcej...

Hańba! - 1939. Pre-Order na nową EP-kę zbuntowanej orkiestry...

Firma Antena Krzyku zapowiada już najnowsze wydawnictwo Hańby o tytule "1939". Tym razem fani zespołu będą mogli sięgnąć po 5 nowych nagrań wydanych na CD (edycja w kartonowym opakowaniu) oraz po 12-calowy winyl.
Hańba!, orkiestra zbuntowana nieustannie śpiewa. O płynących okrętach, dla których nie ma miejsc (Władysław Szlengel). O rycerskich łowach w cieniu alkowy (Zuzanna Ginczanka). O polskich koloniach i Wyspie Becka (Tadeusz Hollender). O lnianowłosych praczkach biorących delikatnie biel cieniutką (Ginczanka).O wojnach, które już się toczą. O wojnach co jutro wybuchną (Wittlin)." Hańba! śpiewa rok "1939'.
Premiera płyty 12 kwietnia 2019 ale już teraz zapraszamy do naszego działu z Pre-Orderami gdzie można zamówić najnowsze wydawnictwo Hańby.
więcej...

Jamajskie przysmaki z Liquidator Music... 4 premiery winylowe!

Cztery premiery plus uzupełnienia tytułów, które w ostatnim czasie znikły z naszego sklepu to zawartość ostatnich przesyłek z hiszpańskiej wytwórni Liquidator Music.
Pośród nowych tytułów szczególne miejsce zajmuje nowy album Kinga Hammonda (czyli Nicka Welsh'a znanego m.in. z Bad Manners i The Selecter i swoich wcześniejszych płyt solowych) pt. "21st Century Scorchers" oraz nowy album legendy jamajskiej, Strangera Cole'a, pt."More Life".
Nowymi smakołykami w jamajskim stylu jest także album Kingston Factory - zawierający fantastyczne sesje nagraniowe zrealizowane na Wschodnim Wybrzeżu USA ze wschodzącymi gwiazdami reggae - oraz debiut katalońskiej supergrupy Double Jabs pt. "Million Dollar Reggae" prezentujący wysmakowaną porcję jamajskich rytmów brzmiących jak jamajskie zespoły sesyjne z końca lat 60., takie jak The Upsetters, The Dynamites, The Crystalites czy The Hippy Boys...

więcej...

Nowy album Skampararas pt. "United" na CD i winylu.

Po trzech albumach wydanych dla Jimmy Jazz Records i samodzielnie wydanym w 2017 roku z okazji 20-lecia zespołu albumie "XX" zespół Skampararas we współpracy z Lou & Rocked Boys zrealizował nowy krążek o tytule "United".
Nowa płyta jest efektem pracy wielu członków zespołu, grających w składzie zarówno teraz, jak i w przeszłości. Pierwsze studyjne rejestracje materiału powstały dwa lata po wydaniu płyty "Street ska", jednak częste zmiany składu uniemożliwiały tworzenie oraz nagrywanie nowych kompozycji. W roku 2018 zespół dokończył rejestrację nagrań w studiu czego efektem jest 12 utworów stylistycznie łączących przebojowe kompozycje w stylu współczesnego ska z jamajskim brzmieniem...
Premiera nowej płyty Skampararas pt. "United" miała miejsce 7 stycznia 2019 roku. Zapraszamy do składania zamówień....
więcej...

"Na pohybel!"... na... winylu!

W ostatnim czasie do winylowych wersji albumów z dyskografii Podwórkowych Chuliganów dołączyła płyta "Na pohybel". Trzeci album Chuliganów, wydany na CD w 2010 roku pojawił się na rynku po dłuższej nieobecności zespołu i udowodnił, że przerwa spowodowana zawieszeniem działalności nie wpłyneła w żaden sposób na doskonała formę kapeli. Trzynaście nowych utworów okazało się porcją muzycznych petard rownie wybuchowych jak hity zawarte na wcześniejszych wydawnictwach, a Podwórkowi chuligani okrzepli scenicznie udowadniając, że na krajowej scenie nie mają sobie równych jeśli chodzi o repertuar w równej mierze czerpiący z Punk Rocka jak i Ska.
Winylowe wydanie albumu "Na pohybel" pojawiło się za sprawą Lou & Rocked Boys i jest już dostępne w sklepie Jimmy Jazz Records, gdzie polecamy także winylowe wydania pierwszej i ostatniej płyty Podwórkowych Chuliganów...
więcej...
<< poprzednie 12345678910...59 następne >>
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel