Aktualności

2021-09-11

Pierwszy album Skaos na winylu... plus sporo innej klasyki niemieckiego Ska z lat 80 i 90.

Pierwszy album Skaos na winylu... plus sporo innej klasyki niemieckiego Ska z lat 80 i 90.

Sypnęło ska-klasykami... Jakiś czas temu informowaliśmy was o reedycji pierwszego albumu niemieckiej grupy No Sports. Chwile później ukazał trzeci album berlińskich Blechreiz i drugi album Skaos, a ostatnio doszedł do tego ich debiutancki krążek. Wszystkie zespoły decydowały o obliczu niemieckiej i europejskiej sceny ska w latach 80. i na początku lat 90. a ich wczesne albumy to klasyka gatunku. Zatem nic w tym dziwnego, że fani ska zacierają ręce bo wszystkie płyty pojawiły się w postaci wznowień (na winylu) po raz pierwszy od chwili premiery przed wielu laty.
Długogrający debiut płytowy niemieckiej grupy Skaos wydany oryginalnie w 1989 roku na winylu, przez brytyjską wytwórnię Unicorn. Rok później album ukazał się na CD w firmie Pork Pie, jako bonus do drugiego albumu zespołu. Skaos działający regularnie w latach 1982-2004 dorobił się siedmiu, a po przerwie w działalności i reaktywacji dorzucił do tego kolejną płytę wydaną w 2014 roku. Grupa wraz z Blechreiz, No Sports, The Braces, El Bosso & die Ping-Pongs i The Busters, była jednym z pionierów niemieckiej sceny ska na przełomie lat 80 i 90. Jego nagrania znalazły się wówczas m.in. na kultowych składankach "Ska... Ska... Skandal!"....

Czytaj dalej
2021-09-10

Książkowa cegła o historii polskiego hardcore...

Książkowa cegła o historii polskiego hardcore...

Niecały rok temu na polskim rynku pojawiły się książki poświęcone historii amerykańskiego Hardcore, a także sceny Straight Edge. Obie pozycje spotkały się ze sporym zainteresowaniem odbiorców.... Nie trzeba było długo czekać aby pojawiła się książka o polskiej scenie Hardcore. Podobnie jak poprzednio wydawcą jest oficyna Kagra, a wspomniane wydawnictwo jest pierwszą częścią większej całości.
Polski Hardcore. Część Pierwsza, to epicka historia o ludziach, którzy chcieli zmienić świat własnymi siłami i przebić głową mur obowiązującego status quo. Od samego początku sprzeciwiali się nihilistycznie pojmowanemu hasłu No Future, dążąc do zbudowania przyszłości na własnych zasadach. Dziecięcia naiwność, wiara w stwórczą moc muzyki i radykalna postawa od samego początku wyróżniały hardcore spośród innych gatunków muzyki rockowej.
Począwszy od wyodrębniania się oryginalnej estetyki hardcore’a z punk­rockowej alma mater, przez dyskusje na temat pionierskich zespołów, po niesamowitą eksplozję gatunku w pierwszej połowie lat 90-tych, autor stara się rzetelnie i wyczerpująco opisać nie tylko najważniejsze zespoły, ale również czasy, w których funkcjonowały. Nie pomija również kontrowersyjnych fragmentów z historii rodzimego hardcore’a. Od Dezertera, przez Nadzór, The Corpse, Ustawę o Młodzieży...

Czytaj dalej
2021-09-10

Reedycje dwóch pierwszych albumów De Press na winylu...

Reedycje dwóch pierwszych albumów De Press na winylu...

Z okazji 40 lecia 1 wydania, norweska wytwórnia Apollon Records wznowiła na winylu dwa pierwze albumy DE PRESS, polsko-norweskiej grupy założonej w roku 1980 przez Polaka – Andrzeja Dziubka oraz Norwegów Jørna Kristensena i Ole Snortheima.
Debiutancki album pt "Block to Block" to energetyczny miks punk rocka z tradycyjną muzyką góralską spod Tatr, który działa na słuchaczy jak dynamit. Teksty po polsku, angielsku i rosyjsku, a na płycie kilka killerów takich jak "Kic Me Rusia", Tavarish", "Moniuments", "Kalhoz" czy mega hit "Bo jo cie kochom". Album wyprodukowany przez Johna Leckie wydany został w 1981 roku pod nazwą własnej wytwórni zespołu Syberia Music. W 2003 roku płyta ukazała się na CD w Polsce. Wcześniej dostępna tylko w Norwegii i tam uznana za najważniejszą norweską płytę rockową XX wieku, stała się równocześnie jedną z najważniejszych płyt polskiego rocka.

Czytaj dalej
2021-09-09

Gum Bleed... Chiński punk dla fanów egzotycznych czadów...

Gum Bleed... Chiński punk dla fanów egzotycznych czadów...

Jeśli kogoś kręcą klimaty egzotyczne w punk rocku to jest okazja aby zapoznać się z chińską grupą GUM BLEED, której album o tytule "Punx Save The Human Race" ukazała się niedawno także w Polsce.
Zespół Gum Bleed pochodzi z Pekinu, a założony został w 2006 roku. Zdążył się już dorobić 2 albumów i kilku EP-ek i dał się poznać na scenie, nie tylko w Azji, grając koncerty u boku m.in. D.R.I., D.O.A., The Casualties, Total Chaos czy Misandao.
"Punx save the Human Race" to ich trzeci pełnowymiarowy album na którym potwierdzają swoje hardcore/punkowe fascynacje, nie stroniąc od melodyjnych ciągot w stronę street punka.
Płyta ukazała się kooperacji trzech wytwórni: niemieckich Ring of Fire Records i Toanol Records oraz polskiego Bad Look Records w nakładzie 500 sztuk (180 gr winyl) w różnych kolorach wraz z 4 stronicową wkładką. Zainteresowanych zapraszamy do sklepu Jimmy Jazz Records...

Czytaj dalej
2021-09-07

Piąty album The Pokes. Folk-Punk z Berlina...

Piąty album The Pokes. Folk-Punk z Berlina...

"Another Toast!" to piąty album berlińskiej grupy The Pokes uznawanej za najlepszy folk punkowy zespół w stolicy Niemiec i doskonale rozpoznawany także poza nią. Kapela powstała w 2005 roku i od tamtej pory podąża drogą znaną z dokonań mistrzowskich The Pogues i wielu grup z powodzeniem mieszających celtyckie w pływy z punkową energią.
Album "Another Toast!" okazał się w wersji CD w lipcu 2021 roku za sprawą wytwórni Mad Butcher Records, ma postać digipaku i zawiera 2 dodatkowe utwory z niedawno wydanego singla The Pokes pt. "Sail".
Fani celtyckich klimatów pomieszanych z punk rockiem decydowanie powinni dać berlińczykom szansę. Płyta do zamówienia w naszym sklepie....

Czytaj dalej
2021-09-06

Reedycja CD Variete.. . Winyl wkrótce...

Reedycja CD Variete.. . Winyl wkrótce...

Firma Music Corner zapowiada winylowe wydanie albumu zespołu VARIETE pt. "Variete". Ale zanim to nastapi pojawiła się na CD reedycja płyty wydanej oryginalnie w 1993 roku.
Album był faktycznym debiutem zespołu na rynku fonograficznym mimo 10 letniej obecności Variete na scenie, sukcesów w Jarocinie, nagrań dla „Trójki” i wielu koncertów. Stylistyka cold wave, oparta na mocnych, monotonnych bębnach, dominującym riffie basu i niepokojącej gitarze, wzbogacona przez improwizacje na trąbce i flugehornie Andrzeja Przybielskiego (legendy polskiej awangardy jazzowej) to atuty zespołu i tego wydawnictwa.
Grupa postrzegana była przez lata jako główny reprezentant polskiej sceny cold wave co w jakiś szczególny sposób nie zmieniło się do dziś....

Czytaj dalej
2021-07-18

Acapulco - Kim ty jesteś?... Kolejna odsłona polskiego punk rocka lat 80. na winylu i CD w katalogu JImmy Jazz Records...

Acapulco - Kim ty jesteś?... Kolejna odsłona polskiego punk rocka lat 80. na winylu i CD w katalogu JImmy Jazz Records...

15 sierpnia przewidujemy premierę albumu jarocińskiego zespołu Acapulco zatytułowanego "Kim Ty jesteś?". Zawartość płyty stanowi materiał nagranym przez zespół i zrealizowanym przez Andrzeja Musiałka w październiku 1986 roku, w Jarocińskim Ośrodku Kultury i w tym samym roku wydanym na kasecie. Powstałe wówczas nagrania aktualnie, w wersji winylowej, uzupełnione zostały bonusami w postaci nagrań koncertowych, zarejestrowanych podczas występu Acapulco na festiwalu w Jarocinie w 1986 roku. Wówczas to, głosami publiczności, zespół wybrany został do grona 10 laureatów tej imprezy.
Jarociński sukces punkowego zespołu, grającego bez basu i na dodatek z akordeonem był tym bardziej zaskakujący, że Acapulco powstało dokładnie miesiąc przez rozpoczęciem festiwalu Jarocin'86, ale to wystarczyło aby zrobić na jarocińskiej publiczności bardzo dobre wrażenie.
Wydawać by się mogło, że to wymarzony początek dla każdego zespołu ale niestety jego historia przerwana została nieco później za sprawą zapotrzebowania jakie w stosunku do jednego z muzyków zgłosiło Ludowe Wojsko Polskie......

Czytaj dalej
2021-07-11

Książka o poczatkach łodzkiego punk rocka....

Książka o poczatkach łodzkiego punk rocka....

W niemal tym samym czasie pojawiły się na rynku dwie publikacje traktujące o początkach polskiego punka. Jedną z nich jest "Polski Punk 1978-84" a drugą pokaźnych rozmiarów wydawnictwo zawierające szczegółowe informacje związane z początkami punk rocka w Łodzi. Książka o tytule "Oi!, Oi!, Oi! To Punkk z miasta Łodzi" na 324 stronach prezentuje istotne informacje zarówno o wydarzeniach jak i osobach, których działalność była decydująca w pierwszym okresie narodzin łódzkiej sceny punkowej.
Ponad 600 zdjęć ilustruje wspomnienia autorów, koncerty, wywiady i wypowiedzi muzyków dotyczące tamtych barwnych czasów, a pośród tego mamy okazję poznać początki i dalsze koleje losu najważniejszych łódzkich zespołów takich jak Phantom, No Future, Detonator, Rezerwowa Armia Pracy, Moskwa, Insekty Na Jajach... wsparte opowieściami muzyków.
Całość wydrukowana jest na kredowym papierze co w sposób decydujący wpływa na świetną jakość zdjęć i ilustracji, a jako uzupełnienie do książki dołączona jest płyta CD z nagraniami wspomnianych wyżej zespołów....

Czytaj dalej
2021-07-05

Album "Polski Punk 1978-84"...

Album "Polski Punk 1978-84"...

Manufaktura Legenda i Zima wspólnie wydały jedną z najlepszych w naszym kraju książek dokładnie ukazujących polski PUNK. Album "Polski Punk 1978-84" ma może nieco euforystyczny tytuł bo ukazuje początki polskiego punka głownie w Warszawie, jednak jest z pewnością świetnym archiwum wydarzeń towarzyszących narodzinom punkowej subkultury.
Autorką książki jest Ada Lyons, która od początku była częścią tego ruchu, uczestniczyła i tworzyła ją, uznając za część życia, nie mody. Sztuka, sytuacjonizm, anarchia, kontestacja zastanej rzeczywistości to wszystko miało wpływ na kontrkulturę punk. Bycie wewnątrz tego ruchu umożliwiło jej fotografowanie warszawskiej załogi na co dzień, nie tylko w trakcie koncertów czy na ulicy.
Drugie wydanie albumu przygotowane zostało po wielu latach w nowej oprawie graficznej oraz uzupełnione. Obok bogatego kalendarium obejmującego lata 1978-84 w nowym wydaniu znajdziemy wywiady Ady i wspomnienia z osobami, które przeniosły punkowe idee na polski grunt, m.in. Robert Maksymilian Brylewski [Afa], Tomasz Kożuchowski [Gogo Szulc], Maciej Góralski [Magura], Krzysztof Grabowski, Paweł Rozwadowski [Kelner], Krzysztof Chojnacki [Zygzak]....

Czytaj dalej
2021-06-17

Ultra Chaos Piknik 2021....

Ultra Chaos Piknik 2021....

Tegoroczny Ultra Chaos Piknik odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym (maseczki, dezynfekcja, etc). Limit osób nieszczepionych na imprezie to 250 osób a wszystkie osoby zaszczepione powinny pojawić się na imprezie z dowodem szczepienia w postaci kodu QR.
W ciągu 2 dni festiwalu zaprezentuje się 19 krajowych załóg poruszających się między Punk Rockiem a Hardcore z - niekiedy - małymi odskokami stylistycznymi.Wśród atrakcji przewidzianych przez organizatorów, a więc: czystego powietrza, wspaniałych okoliczności przyrody, miłego dla ucha "hałasu", mordek których nie widziało się od lat, będzie również powoli wpisujący się w tradycję konkurs wyciskania odważnika kettlebell....
Niezmiennie i bez możliwości negocjacji załoganci wyciskają odważnik 16 kg, a załogantki 8kg. Dla zwycięzców zmagań z żeliwem czeka fejm, a także posiłek regeneracyjny i nagroda przewidziana przez organizatora UCP.

Czytaj dalej
2021-06-16

Rock Na Bagnie 2021...

Rock Na Bagnie 2021...

Tegoroczny festiwal Rock Na Bagnie startuje 2 lipca i podobnie jak wiele festiwali odbywa się z pewnymi ograniczeniami i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszyscy zainteresowani wizyta na Bagnie znajdą wszystkie szczegóły uczestnictwa w imprezie na stronie organizatora.
Dwa dni festiwalu w tym roku - z powodu obostrzeń covid-owych - jedynie w krajowej obsadzie, ale jak zwykle jest w czym wybierać a wielu wykonawców to krajowa ekstraklasa.
Udając się na tegoroczny Rock na Bagnie z pewnością spotkacie kilku wykonawców mniej znanych i obecnych na scenie od niedawna ale także m.in. Pidżamę Porno, Armię, The Analogs, Sex Bombę czy Koniec Świata, a spośród wykonawców, których wydawnictwa znajdziecie w katalogu Jimmy Jazz Records, poza wspomnianymi The Analogs i Sex Bombą także Podwórkowych Chuliganów i Marne Szanse.
Zapewne sporym wydarzeniem festiwalu będzie specjalny koncert DEUTER - Tribute To Kelner, poświęcony zmarłemu niedawno wokaliście Deutera....

Czytaj dalej
2021-06-03

PROMOCJA ... 20% zniżki na wszystkie t-Shirty w sklepie Jimmy Jazz Records do poniedziałku 7 czerwca...

PROMOCJA ... 20% zniżki na wszystkie t-Shirty w sklepie Jimmy Jazz Records do poniedziałku 7 czerwca...

Słońce nieco łaskawiej podeszło do tematu "wiosna" zatem uznaliśmy, że warto wesprzeć tą cenną inicjatywę swoim działaniem, a przy tym zapytać was.... Czy macie juz nowego t-shirta na ten sezon? A może kilka? A może w specjalnej cenie? A może u nas?
No właśnie!!! Tyle pytań, a wystarczy jedna, drobna rzecz aby na wszystkie pytania udzielić odpowiedzi...TAK!
Wystarczy wizyta w sklepie Jimmy Jazz Records i skok do działu z t-shirtami, a tam czeka na was specjalna, kilkudniowa PROMOCJA NA WSZYSTKIE T-SHIRTY. W sklepie wszystko widać jak na dłoni... 20 % rabatu na każda koszulkę widać na kartach produktu....
Pozostaje wybrać ulubiony wzór, kliknąć i dalej wszystko to co zwykle...
20% zniżka na wszystkie T-shirty w sklepie Jimmy Jazz Records obowiązuje od czwartku 3 czerwca do poniedziałku, 7 czerwca włącznie.
Zapraszamy do skorzystania z okazji na tańszy ciuch na lato...

Czytaj dalej
2021-06-01

"SkaSety.PL vol.1"... po 20 latach, druga składanka z polskimi kapelami Ska, Rocksteady, Raggae...

"SkaSety.PL vol.1"... po 20 latach, druga składanka z polskimi kapelami Ska, Rocksteady, Raggae...

Po 20 latach oczekiwania polska scena ska doczekała się kolejnego wydawnictwa dokumentującego dokonania krajowych zespołow ska i rocksteady. Wczesnijszym i bodaj jedynym wydawnictwem tego typu była kompilacja "Pol-SKA Norma" wydana w 2001 roku na kasecie magnetofonowej i CD przez wytwórnię Rock'n'roller, poprzedniczkę Jimmy Jazz Records. 
Tym razem, nowa kompilacja o tytule "SkaSety.PL vol.1" ukaże się na podwójnym CD. Inicjatorem jej wydania jest Grzesiek, założyciel profilu "Ska Music - Spirit of Sosnowiec". Profil powstał zupełnie spontanicznie i ku pamięci dokonań sosnowieckich kapel ska takich jak Skankan, Horrorshow, Black Gang, Gamblers i Ziggie Piggie. Z czasem na profilu FB pojawiała się już muzyka z Polski i całego świata promując ten gatunek muzyki. Sama składanka miała ukazać się w 2020 r. z okazji 5-lecia "Ska Music - Spirit of Sosnowiec", jednak epidemia koronawirusa zahamowała te plany....

Czytaj dalej
2021-04-09

Wznowienie LP WC - "Archiwum" z 4 utworami bonusowymi...

Wznowienie LP WC - "Archiwum" z 4 utworami bonusowymi...

Już w czerwcu, w naszym katalogu, pojawi się ponownie winylowa wersja albumu WC o tytule "Archiwum", wydanego w 2005 roku przez Jimmy Jazz Records na CD, zawierającego legendarną sesję WC zarejestrowaną w Miastku w 1984 roku. Płyta zawiera większość najbardziej znanych utworów zespołu z okresu działalności przypadającego na pierwsza połowę lat 80.
W roku 2008 "Archiwum" ukazało się także na (tylko) czarnym winylu, a materiał uzupełniony został o dwa dodatkowe utwory nieobecne na CD, pochodzące z tej samej sesji. Płyta stosunkowo szybko się wyprzedała i przez wiele następnych lat stanowiła kolekcjonerski rarytas dostępny jedynie na aukcjach internetowych.
Aktualne, winylowe wydanie "Archiwum" z jednej strony przywraca ten legendarny materiał fanom punk rocka, a z drugiej oddaje go w ich ręce w specjalnie dopracowanej wersji, która zdecydowanie przebija wcześniejsze wydawnictwo z 2008 roku....

Czytaj dalej
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel