Blog

Singiel i teledysk do nowego wydawnictwa LESŁAW i ADMINISTRATORR...

Singiel i teledysk do nowego wydawnictwa LESŁAW i ADMINISTRATORR...

LESŁAW I ADMINISTRATORR to wspólny projekt muzyczny liderów dwóch warszawskich formacji doskonale znanych fanom krajowej sceny alternatywnej. Najnowsze dokonania obu muzyków związanych z Jimmy Jazz Records pojawią się na wspólnym albumie już na początku przyszłego roku.
Zarówno LESŁAW, liderujący KOMETOM, jak i ADMINISTRATORR, dowodzący własnym projektem, sięgnęli (nie po raz pierwszy) po inspirację jaką stanowi dla nich miejsce, w którym tworzą na codzień. W ten sposób zrodził się album zatytułowany "Piosenki o Warszawie", którego zawartość stanowią muzyczne refleksje obu artystów dotyczące Warszawy dziś i w przeszłości wsparte udziałem licznego grona gości takich jak: Muniek Staszczyk (T. Love), Martyna Załoga (Nancy Regan), Bartosz Chmielewski (Muzyka Końca Lata), Michał Deptuła (Inside Again), Łukasz Mach (Skowyt), Karol Strzemieczny (Stan Miłości i Zaufania), Paweł Dunin-Wąsowicz (Meble) oraz Krzysztof Varga..........


Przeczytaj więcej

Nowy album punkowej legendy z Gdańska - DDT - "Lubisz to suko..."

Nowy album punkowej legendy z Gdańska - DDT - "Lubisz to suko..."

W 2008 roku, 21 lat po swoim ostatnim koncercie ponownie na scenie pojawiła się reaktywowana legenda gdańskiego punk rocka grupa DDT. Jej poczatki sięgaja końca lat 70-tych ub. wieku, a część oryginalnych muzyków pierwszego składu tej formacji w późniejszym czasie zasiliła inna legendarną grupę z Trójmiasta - PO PROSTU.
Po reaktywacji członkowie DDT zapowiedzieli pojawienie sie płyt z muzyką zespołu. Na pierwszy rzut poszły stare nagrania grupy zebrane na płycie "Fundament socjalizmu", a nieco później zespół oddał w ręce zainteresowanych drugi krażek zatytułowany "Postawione na głowie".
Obecnie można już sięgnąć po najnowszy album DDT zatytułowany "Lubisz to suko...", tym razem wytłoczony w postaci klasycznego CD, na którym znajdujemy najnowsze dokonania zespołu...


Przeczytaj więcej

BULBULATORS + THE HEADHUNTERS... koncerty - grudzien 2012

BULBULATORS + THE HEADHUNTERS... koncerty  - grudzien 2012

!PUNK ROCK SHOW!
14.12.2012. WROCŁAW - Madness ul.Hubska 6
- G.P.R. - punk Wrocław
- The Headhunters - punk rock Oleśnica
- Zmaza - psycho punk Trzcianka
- Bulbulators - punk rock Silesia
Start:19
Wjazd:20zł

!PUNK ROCK SHOW!
15.12.2012. OLEŚNICA - Kolorowa ul.Lotnicza 42
- This Noise - hardcore punk Wrocław
- Bulbulators - punk rock Silesia
Start:19
Wjazd:15zł

!PUNK ROCK SHOW!
16.12.2012. MIKOŁÓW - Fraktal ul.K.Miarki 15
- The Headhunters - punk rock Oleśnica
- Bulbulators - punk rock Silesia
Start:19
Wjazd:16/20zł


Przeczytaj więcej

Promomiks nowej płyty WC...

Promomiks nowej płyty WC...

Premierowy album legendarnej punkowej formacji WC nosi tytuł "Punk jest niemodny" i poza materiałem audio z porcją studyjnych kompozycji zawiera dodatkową płytę DVD z koncertem zarejestrowanym podczas wystepu WC na festiwalu "Rock na Bagnie" w lipcu 2010 roku.
14 utworów zawarych na płycie z pewnością przywoła u wielu słuchaczy ducha starych nagrań WC podanych w jakości odpowiadającej wymaganiom współczesności. Na nowym krążku zespół brzmieniowo nawiązał do swoich najstarszych nagrań nie rezygnując z energii jaką prezentuje na koncertach, nie ucieka także od melodyjności nadając swoim nowym kompozycjom cechy klasycznych przebojów. Najnowsza odsłona WC to tradycja wymieszana...


Przeczytaj więcej

Jeszcze dostępne kolorowe winyle PARTII...

Jeszcze dostępne kolorowe winyle PARTII...

Walka o numery winyli albumu PARTII pt. "Dziewczyny kontra chłopcy" została zakończona i choć najbardziej pożądane egzemplarze trafiły do zainteresowanych to jeszcze dostępnych jest kilkanaście niebieskichn płyt (wysyłamy już wg numeracji losowej)... zatem jeśli ktoś chce zostać właścicielem płyty z limitowanej, kolorowej setki nie powinien sie zbytnio ociągac z decyzja o zakupie....
Każda płyta posiada wkładkę z tekstami, ponadto do każdego egzemplarza dodalismy bonus z ostatniej chwili - kopię oryginalnego plakatu Partii z koncertu w 1996 roku!!!!!!!
"Dziewczyny kontra chłopcy - Ta wojna trwa już zbyt długo więc podajmy sobie ręce..." - to jeden z wielu chwytliwych wersów piosenek Partii. "Dziewczyny kontra chłopcy" to również tytuł drugiego albumu...


Przeczytaj więcej

Nowe albumy Cockney Rejects i Evil Conduct z Randale Records...

Nowe albumy Cockney Rejects i Evil Conduct z Randale Records...

Pora na kilka nowości z zagrancznego, punkowego poletka.. Okazja ku temu o tyle sprzyjająca, że właśnie światło dzienne ujrzały nowe płyty klasyków z COCKNEY REJECTS i nie mniej kojarzonych EVIL CONDUCT. Wydawcą albumów obu formacji mających wielu fanów jest niemiecka wytwórnia Randale Records, której prz tej okazji ulegliśmy i proponujemy wam na poczatek wybór najciekawszych pozycji z katalogu tego labela... Płyty wspomnianych Cockney Rejects i Evil Conduct uzupełniają wydawnictwa m.in. Anti-Nowhere League, Gonads, Vice Squad, SuperYob, Argy Bargy, Last Resort, 4-Skins, Warriors, Infa Riot i innych.
Polecamy wydawnictwa Randale Records zarówno na CD jak i na winylu... z czasem kolejne pozycjie i uzupełnienia... a tymczasem "sie panie częstują" bo kto pierwszy ten lepszy..


Przeczytaj więcej

Brzytwa Ojca - Stare nagrania na CD...

Brzytwa Ojca - Stare nagrania na CD...

Kolejny punkowa załoga z lat 80-tych doczekała się swojej pierwszej dużej płyty po 20-stu kilku latach. BRZYTWA OJCA to śląski band grający ostrego załoganckiego punk rocka, w „jarocińskim” stylu (zagrali tam w 1987 i 89 roku) z mocno nihilistycznym i destrukcyjnym przesłaniem.
Zespół powstał na Śląsku w 1984 i działał niemal nieprzerwanie do 1989 roku. Wraz z Absurdem, Śmiercią Kliniczną, Processem i RAP-em tworzył słynną Gliwicką Scenę Alternatywną.
Wydana własnie przez Pasażera płyta zawiera 22 kawałki czyli niemal wszystkie zachowane nagrania Brzytwy Ojca, których trzonem jest nagrane w 1988 roku demo ”Underground” wydawane wcześniej kilkakrotnie na kasetach, uzupełnione o kilka nagrań koncertowych.
Wokalista Pastor zginął w wypadku na początku lat 90-tych, perkusista Kissman do dziś gra punk rocka - w latach 90-tych w Rottweilerze, obecnie w Koyanisquatsi.....


Przeczytaj więcej

Pierwszy studyjny album XENNY!!!!!!!!

Pierwszy studyjny album XENNY!!!!!!!!

Firma Fonografika jest wydawcą albumu, na który czekała wiekszść fanów punk rocka w Polsce. Krążek legendarnej Xenny ujrzał światło dzienne 17 listopada.
"Dziewczyny w pogo" to pierwsza studyjna płyta powstałego w 1981 roku zespołu Tzn Xenna. Czasy, w których grupa pojawiła się na polskiej scenie muzycznej nie sprzyjały muzykom z wyraźnym przesłaniem artystycznym. Cenzura tekstów i niechęć wydawców nie przeszkodziły jednak zespołowi w jego rozwoju. Tzn Xenna istniała mimo braku jej utworów w stacjach radiowych i na płytach. "Dziewczyny w pogo" to płyta długo oczekiwana przez fanów Tzn Xenna. Obok znanych utworów takich jak "Guma", "Religia", "Wodzowie", "Paranoja 81"...


Przeczytaj więcej

"Punk jest niemodny" - Premiera 18 listopada.... Już dzisiaj można zamówić nowy album WC!

"Punk jest niemodny" - Premiera 18 listopada.... Już dzisiaj można zamówić nowy album WC!

Listopad 2012 to premiera nowej płyty WC - legendarnej grupy związanej z Jimmy Jazz Records. Premierowy album nosi tytuł "Punk jest niemodny" i poza materiałem audio z porcją studyjnych kompozycji zawiera dodatkową płytę DVD z koncertem zarejestrowanym podczas wystepu WC na festiwalu "Rock na Bagnie" w lipcu 2010 roku.
14 utworów zawarych na płycie pokazuje dużą dbałośc muzyków o szczegóły i z pewnością przywoła u wielu słuchaczy ducha starych nagrań WC podanych w jakości odpowiadającej wymaganiom współczesności. Na nowym krążku zespół brzmieniowo nawiązał do swoich najstarszych nagrań nie rezygnując z energii jaką prezentuje na koncertach, nie ucieka także od melodyjności nadając swoim nowym kompozycjom cechy klasycznych przebojów. Najnowsza odsłona WC to tradycja wymieszana z teraźniejszością, to idealne połączenie starego punk rocka, hardcore/punka i rock'n'rolla. Zespoł podczas nagrań tradycyjnie sięgnął po kilka swoich starych kompozycji uzupełniając je nowymi...


Przeczytaj więcej

Bluzy i koszulki ADHD SYNDROM...

Bluzy i koszulki ADHD SYNDROM...

Oto kolejna obiecana porcja nowych ciuchów. Tym razem najbardziej zadowloeni powinni być fani ADHD SYNDROM bo właśnie wzór koszulki i bluzy tego zespołu wprowadzamy do sprzedaży...
Tym razem logo zespołu to gustowna czacha z nie mniej gustownym irokezem...
Ciuchy już są do waszej dyspozycji w sklepie Jimmy Jazz Records w postaci białego i czaranego t-shirta oraz czarnej bluzy z kapturem (kangurka)... Wystarczy tylko sprawdzić dostępność rozmiarów i bluza lub koszulka w ciągu kilku dni będzie gdzie trzeba... Zapraszamy do sklepu polecając także inne nowe wzory bluz i koszulek wprowadzone w ostatnim czasie....


Przeczytaj więcej

PARTIA - Dziewczyny kontra chłopcy. Reedycja kolejnego albumu warszawskiej legendy. WEŹ UDZIAŁ W WALCE O NUMERY w nocy z piatku na sobote!!!

PARTIA - Dziewczyny kontra chłopcy. Reedycja kolejnego albumu warszawskiej legendy. WEŹ UDZIAŁ W WALCE O NUMERY w nocy z piatku na sobote!!!

"Dziewczyny kontra chłopcy - Ta wojna trwa już zbyt długo więc podajmy sobie ręce..." - to jeden z wielu chwytliwych wersów piosenek Partii. "Dziewczyny kontra chłopcy" to również tytuł drugiego albumu w dyskografii tego legendarnego zespołu, którego kolejny krążek pojawi się jako reedycja wznowiona przez Jimmy Jazz REcords. 
Płyta trafi do fanów w formacie CD jak i na winylu.
Obecne wydanie "Dziewczyny kontra chłopcy" w obu formatach otrzymało nową okładkę nawiązującą jednak do wersji pierwotnej, ponadto materiał poddano remasteringowi w warszawskim studio Serakos.
Pojawienie się krążka to kolejny etap wznawiania kompletnej dyskografii Partii zapoczątkowany dwa lata temu albumem "Umrzeć jak James Dean - The Best of Partia".
Uznając, że sobotni wieczór to czas, który można spożytkować lepiej niż siedząc przed komuterem - co zapewne wielu z was nie pozwoli na udział w polowaniu na numery winyli - postanowiliśmy zorganizować tradycyjną w naszym slepie WALKĘ O NUMERY dzień wcześniej... Krótko mówiąc akcja rozpocznie się o godz. 0.00 w nocy z piatku (9 listopada 2012) na sobotę (10 listopada)... BĄDŹCIE CZUJNI!!!!!!!!
Album w wersji CD i LP ukaże się 10 listopada 2012 i tradycyjnie firma Jimmy Jazz Records przygotowała specjalną edycję limitowanego plastiku. Tym razem obiektem westchnień fanów będą winylowe krążki w kolorze niebieskim. Całość winylowego nakładu płyty to 330 sztuk, w tym 110 sztuk winyli kolorowych.


Przeczytaj więcej

THE METEORS, MAD SIN i inne nowości...

THE METEORS, MAD SIN i inne nowości...

Po okresie dość długiego uśpienia na krajowym rynku niezależnym sypnęło nowościami i to nie byle jakimi. Wśród naszych własnych wydawnictw (Jimmy Jazz Records) jeszcze całkiem ciepłe i doceniane przez was ostatnie wydawnictwa REDAKCJI, KOLABORANTÓW i URANU kuszą tych, którzy jeszcze po nie sięgnęli.... Sex Bomba wznowiła swój album "Zamachy bombowe" dorzucając do niego zawartość wydawnictwa pt. "Boom", AXE proponuje nam powrót do repertuaru Siekiery na krążku "Siekierezada", UP SIDE DOWN i EYE FOR AN EYE przypominają się albumami wydanymi dla Pasażera, Rockers Publishing dorzucił do tej puli nowe płyty FARBEN LEHRE, BLADYCH LOKÓW i KONCA ŚWIATA, a za chwile kolejne polskie premiery i zabawa rozkręci się na dobre....
Zagraniczni wydawcy też jakoś niezbyt aktywni w ostatnich miesiącach wreszcie ruszyli co mieli ruszyć i na początek poleciało kilka smacznych tytułów, z których najbardziej oczekiwane i najciekawsze wydają się nowe wydawnictwa THE METEORS i MAD SIN....


Przeczytaj więcej

Koncert promujący nowy album WC....

Wkrótce podamy szczegółowe informacje dotyczące nowego albumu WC - legendy polskiej sceny punk. Premiera płyty w listopadzie, a juz dziś zapowiedź koncertu, który promuje wspomniane wydawnictwo, a na którym pojawią się także nie byle jacy goście... Szczegóły dot. koncertu w rozwinieciu wiadomości...


Przeczytaj więcej

Koszulki i bluzy.... Nowości!

Koszulki i bluzy.... Nowości!

Zgodnie z niedawna obietnicą wprowadziliśmy do naszej oferty kolejne wzory koszulek i bluz... Niektóre wzory to całkowicie nowa oferta ale jest też kilka pozycji stanowiących wersję tego co już znacie...
Po raz pierwszy proponujemy wzór "MY SOUND - MY GENERATION" znany z białych koszulek, który obecnie dostępny jest także na koszulkach czarnych i bluzach. W obu przypadkach do wyboru są dwie wersje kolorystyczne nadruku (z niebieskim i czerwonym napisem).
W związku z waszymi pytaniami o kolorowe koszulki ze znanym juz wzorem "SKINHEAD REGGAE - Szachownica", miło nam donieść, że wzór ten dostępny jest juz obecnie na koszulkach żółtych z zielonymi lamówkami (Fruit Of The Loom).....


Przeczytaj więcej

Nowy teledysk do debiutuanckiego krazka Punk Rock Gang...

Nowy teledysk do debiutuanckiego krazka Punk Rock Gang...

Jesli ktoś jeszcze nie miał okazji zawrzeć bliższej znajomości z dokonaniami Punk Rock Gang to nadarza się ku temu kolejna okazja. Zespół nakręcił teledysk do kolejnego utworu ze swojej debiutanckiej płyty zatytułowanej po prostu "Punk Rock Gang". Po utworach "Nie poddawaj się" i "Jeszcze Polska nie zginęła" wybór padł na "Twój krzyż", a w teledysku poza członkami Punk Rock Gang spotykamy sie m.in z muzykami Bulbulators i ADHD Syndrom.... Zobaczcie sami...!!!


Przeczytaj więcej

CD REDAKCJA - "Cyfrowe średniowiecze". Premiera płyty i teledysku!!!

CD REDAKCJA - "Cyfrowe średniowiecze". Premiera płyty i teledysku!!!

"Cyfrowe średniowiecze" to najnowsza odsłona muzycznych dokonań Redakcji, grupy dowodzonej przez Darka Duszę. Po zeszłorocznym albumie pt. "Horroskop" jest to już druga płyta zespołu, na której można usłyszeć 13 całkowicie premierowych utworów oraz dwa, współcześnie zarejestrowane nagrania Absurdu - jednej z dawnych, punkowych formacji Darka Duszy.
Debiut Redakcji spotkał się z dużym uznaniem recenzentów i przychylnością fanów ciekawych powrotu artysty po latach na stricte rockowo-punk'n'rollowe poletko. Muzyka Redakcji obroniła się bez trudu, a kompozycje "Dziś umarłem na ulicy", Karmazynowy śnieg", "Pięć dni w tygodniu" czy "Tak jak kot" wiele tygodni gościły na antenie wielu rozgłośni radiowych. Obecnie zespół postanowił skierować się w stronę mocniejszego brzmienia, a w repertuarze dominują rockowe, soczyste kompozycje podlane brzmieniem nawiązującym do punkowej estetyki i nie pozbawione rock'n'rollowej przebojowości...


Przeczytaj więcej

"Siekierezada" czyli covery SIEKIERY w wykonaniu AXE...

"Siekierezada" czyli covery SIEKIERY w wykonaniu AXE...

Zespół THE AXE "został powołany do życia 16 kwietnia 2010 roku w Rock City Oels, jako cover-band SIEKIERY...". Grupa ta własnym sumptem wydała właśnie swój debiutancki album. Zgodnie z zawartą w tekście deklaracją The Axe realizuje plan propagowania dokonań legendarnej punkowej kapeli stąd też zupełnie nie dziwi tytuł wspomnianego krążka. Album "Siekierezada" wydany w porozumieniu i z "błogosławieństwem" Tomasza Adamskiego, lidera Siekiery jest zbiorem 17 kompozycji tego legendarnegoz zespołu, z pierwszego okresu jego działalności. Muzycy The Axe nagrywając płytę sięgnęli po tak sztandarowe kompozycje jak "Było tylko czterech nas", "Fala", "Idzie wojna", "Ładuj działo", "Atak już nadchodzi", "Zabij Ty" czy "siekiera"... uzupełniając je nie mniej znanymi utworami...


Przeczytaj więcej

Blade Loki - Frruuu...

Blade Loki - Frruuu...

„Frruuu” to szósty album Bladych Loków zawierający 13 premierowych kompozycji. Album, nagrany pod czujnym okiem realizatora Romana „Felka” Felczyńskiego,jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich  kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne.
Oprócz charakterystycznych dla zespołu aranżacji w punkrockowym stylu na płycie będzie można usłyszeć bardziej eksperymentalne nawiązania, nawet do muzyki orientu. Dopełnienie całości stanowią teksty - jak zawsze odważne, mocno osadzone w otaczających nas realiach, błyskotliwe i z nutą czarnego humoru.


Przeczytaj więcej

Sex Bomba - Zamachy bombowe i Boom na jednym CD.

Sex Bomba - Zamachy bombowe i Boom na jednym CD.

W naszym sklepie jest juz do nabycia płyta SEX BOMBY, na której znalazły się dwa albumy wydane niegdyś na kasetach. "Zamachy bombowe" i "Boom" to obecnie jedno wydawnictwo, które zapewne ucieszy fanów grupy.
Krążek jest do nabycia w cenie 25 zł w sklepie Jimmy Jazz Records...
Płyta „Zamachy Bombowe” zespołu Sexbomba to zestaw dwunastu, często bardzo zróżnicowanych stylistycznie utworów, posiadających niezwykle oryginalną i ciekawą historię powstania.
Z myślą wydania na CD płyty „Zamachy Bombowe” zespół Sexbomba nosił się od jakiegoś czasu, jednak zwykle brakowało bezpośredniego impulsu do realizacji tego zamiaru. Jednak, kiedy dość nieoczekiwanie, po kilkunastu latach od kasetowej premiery „Zamachów...” (1993 r!) udało się odnaleźć stare, szerokie taśmy z zapisem studyjnych nagrań, od razu postanowiono o przystąpieniu do realizacji projektu.


Przeczytaj więcej

Punk Not Zgred Fest 2012PUNK NOT ZGRED FEST 2012
Jesień to czas muzyki i nikt mnie nie przekona, że tak nie jest. Tym razem Stowarzyszenie Pro-Kulturamedia  z Katowic ma dla Was wyjątkową propozycję! Już 26 października rusza punkowa, choć nie wyłącznie trasa koncertowa. Będziemy grali w ośmiu miastach w Polsce. To jedyny objazdowy festiwal punkowy w tym kraju! Mamy dla Was prawdziwą petardę brzmień, zagrają legendy sceny punkowej – Deuter, Moskwa, The Trepp, Ga Ga  Zielone Żabki obchodzące szumnie swoje 25 urodziny, wspomagani dzielnie przez doskonałe zespoły młodego pokolenia – mocny i nieokiełznany na scenie The Bastard oraz świetny regałowy skład z Lublina Herba Micze, który rozkręci atmosferę naszych koncertów.
Gramy w dużych klubach, to nie kolejny spęd spod znaku festiwalu w mieście powiatowym. Rozpoczynamy rewolucję w polskiej muzyce, zostań jej częścią, przyjdź na niezapomniany koncert, to dopiero początek, zamierzamy kontynuować dzieło niezależnego grania w całej Polsce, jeśli z nami będziesz możesz współtworzyć odrodzenie polskiej alternatywy muzycznej! ..............


Przeczytaj więcej

KOLABORANCI + ADHD SYNDROM + PEWEXSzczecińscy KOLABORANCI, podhalański ADHD SYNDROM i oleśnicki PEWEX wystąpią w październiku na dwóch wspólnych koncertach we Wrocławiu i Oleśnicy.
Cena biletów na każdy z koncertów to 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu. Poniżej szczegóły obu imprez:

KOLABORANCI + ADHD SYNDROM + PEWEX

26.10.2012 – WROCŁAW
- Klub MADNESS (ul. Hubska 6)
Start godz: 19.00
Bilety: 15 zł. / 20 zł.
Kontakt w sprawie przedsprzedaży: madness2@interia.pl

27.10.2012 – OLEŚNICA
- Klub KOLOROWA (ul. Lotnicza 42)
Start godz: 19.00
Bilety: 15 zł. / 20 zł.
Kontakt w sprawie przedsprzedaży: theheadhunters@wp.pl

...........


Przeczytaj więcej
pixel