Blog

KOLT + HASTALAVISTAS

KOLT + HASTALAVISTAS20.XII.2008 (sobota), ZGIERZ
THE KOLT
+ Hastalavistas

klub Agrafka
ul. Mielczarskiego 1
wjazd 10/13 zł
Przeczytaj więcej

Nowa świecka tradycja - PROMOCJA na koniec roku!!!

Nowa świecka tradycja - PROMOCJA na koniec roku!!!

W ostatnich dniach w naszym sklepie pojawiło sie sporo nowych tytułów na płytach CD i wiele pozycji w wersjach winylowych. Zainteresowanych odsyłamy do SKLEPU gdzie pośród nowości znaleźć można m.in. tytuły z dyskografii m.in. DEAD KENNEDYS, PENNYWISE, BAD BRAINS, RAMONES, THE ADICTS, MAD SIN, COCK SPARRER i wielu innych...
Sporo tytułów okresowo niedostępnych pojawiło sie w sklepie ponownie, a wiele dyskografii uzupełniliśmy o nowe pozycje... z myślą o prezentach, które wielu naszych klientów zrobi sobie lub swoim bliskim w najbliższym czasie.
W naszej ofercie znaleźc można coraz większa ilośc wydawnictw z coraz większej ilości wytwórni przy czym szczególny nacisk kładziemy na te z firm, które od dawna staramy sie reprezentować w Polsce. Zwracamy zatem uwagę fanów ska na katalog wytwórni Grover, zwolenników punk rocka i brudnego rock'n'rolla na ofertę People Like You Records, a psycho-rock'n'rollowych maniaków na to co proponuje katalog Crazy Love Records.
Ostatnio także, po dośc długiej przerwie, pojawiły się w naszej ofercie wydawnictwa francuskiej wytwórni Combat Rock z takimi nazwami jak PKRK, TROTSKIDS, CHARGE 69, PARIS VIOLENCE, OXYMORON czy WUNDERBACH...
Radykalnie zwiększyła się nasza oferta winylowa co najlepiej sprawdzić osobiści.........


Przeczytaj więcej

Nowy album 2nd DISTRICT

Nowy album 2nd DISTRICT

Niemiecka grupa 2nd DISTRICT - mająca w Polsce spore grono fanów, znana już z kilku wizyt w naszym kraju - zapowiada swój nowy album, który podobnie jak poprzedni wydany zostanie przez wytwórnię People Like You.
Grupa pochodzi z Zagłębia Ruhry, powstała w 2005 roku na zgliszczach formacji DISTRICT i THE REVOLVERS i konsekwentnie kontynuuje dzieło zapoczątkowane przez swoich poprzedników...
Nowa płyta nosić będzie tytuł "Poverty Makes Angry" i przynosi porcję dwunastu premierowych nagrań w niepowtarzalnym stylu zespołu, będącym wypadkową punk rocka, glamu i rock'n'rolla z charakterystycznym i niepowtarzalnym głosem wokalisty Marc'a.
Zespół konsekwentnie powołuje się na wpływy takich wykonawców jak Sex Pistols, Buzzcocks, Dead Boys, Slaughter & The Dogs, Eater, New York Dolls, T-Rex czy Hanoi Rocks i nie ma w tym żadnej przesady co poświadczyć może każdy kto zetknął się z nagraniami kapeli....


Przeczytaj więcej

Komety na "Wszystkich Coverach Świata"

Komety na "Wszystkich Coverach Świata"

28 listopada ukazała się wydana przez Polskie Radio Euro i EMI Music Poland składanka "Wszystkie covery świata", nawiązująca tytułem do audycji radiowej o tym samym tytule.
Wydawnictwo składa się z dwóch płyt CD. Na pierwszej znaleźć można przygotowane specjalnie covery znanych polskich hitów sprzed lat (CD 1 "Z kraju"), a na drugiej istniejące już covery zagranicznych hitów (CD 2 "Ze świata").
wśród wykonawców zaangażowanych w projekt znalazła się grupa KOMETY, która zamieściła na płycie swoją wersję utworu "To jest tylko rock'n'roll" z repertuaru Lady Pank.
Poza tym krążek zawiera nagrania w wykonaniu m.in. Pogodna, Johna Portera, Dick4Dick, Hurtu, Mariki... i innych....


Przeczytaj więcej

2nd DISTRICT + ANTI DREAD + BERI BERI

2nd DISTRICT + ANTI DREAD + BERI BERI

Niemiecka formacja 2nd DISTRICT nagrywająca dla wytwórni People Like You, na styczeń 2009 zapowiadająca swój nowy album o tytule "Poverty Makes Angry", równiez w tym samym miesiącu wystąpi na trzech koncertach w Polsce w towarzystwie dwóch zespołów reprezentujących Jimmy Jazz Records.
Niemcom znanym juz z występów w Polsce towarzyszyć będzie ANTI DREAD - wciąz promujący swój najnowszy krązek pt. "Zestaw do samobójstwa" - oraz grupa BERI BERI, która na początku roku 2009 odda w ręce fanów debiutancki album pt "100% Girls".

Zapraszamy na koncerty:

23.01. Bydgoszcz - Klub Estrada
24.01. Łódź - Klub Luka
25.01. Warszawa - Klub Radio Luxemburg


Przeczytaj więcej

VOODOO GLOW SKULLS

VOODOO GLOW SKULLS

Po raz pierwszy do Polski przyjedzie orkiestra Voodoo Glow Skulls z Południowej Kalifornii. Obok Mighty Mighty Bosstones, Buck O Nine
i Less Than Jake - najbardziej znany przedstawiciel ska core. Muzyka Voodoo Glow Skulls to oryginalna mieszanka ska, punk rocka,hardcore, metalu, swingu i latino.

Data: 17 grudnia 2008
Start: Godz.19.00
Klub Ucho w Gdyni ul. Sw. Piotra 2
Bilety w cenie: 25 zł (przedsprzedaż) 30 zł (w dniu koncertu)........


Przeczytaj więcej

KARCER + THE LUNATICS + OBIBOX + TB9

KARCER + THE LUNATICS + OBIBOX + TB9

KONCERT ODWOŁANY PRZEZ ORGANIZATORA!!!


Przeczytaj więcej

PAVULON TWIST

PAVULON TWIST

Warszawska grupa PAVULON TWIST zagra kilka koncertów w kraju, ale odwiedzi także z występami Finlandię i Niemcy. Poniżej zamieszczamy znane już daty koncertów zespołu obejmujące takze trasę w miedzynarodowej obsadzie z udziałem formacji Black Raven z Niemiec i Beetle Crushers z Finlandii..........


Przeczytaj więcej

WC - "Archiwum" na wilnylu już dostępne...

WC - "Archiwum" na wilnylu już dostępne...

Najbliższa premiera z katalogu Jimmy Jazz Records to gratka dla kolekcjonerów płyt winylowych. Tym razem będą oni mieli okazje uzupełnić swoje zbiory o winylowe wydanie albumu "Archiwum" zawierającego kultowe nagrania zarejestrpowane w 1984 roku przez jedną z najbardziej legendarnych formacji polskiej sceny punk lat 80-tych ubiegłego wieku. Mowa oczywiście o grupie WC, która działa, gra koncerty i ma się dobrze i wspólnie z wydawcą postanowiła oddać w ręce fanów wspomniany krążek.
Płyta winylowa posiada nieco zmienioną okładkę w stosunku do wersji znanej z CD wydanego w 2005 roku (Jimmy Jazz). CD uzupełniony został wówczas nagraniami koncertowymi pochodzącymi z okresu, w którym powstały zamieszczone na "Archiwum" nagrania studyjne, natomiast wersja winylowa poza zestawem studyjnym znanym z CD zawiera także dwa bonusowe utwory studyjne, które nie znalazły się na CD, a które nazwać można bezsprzecznie jednymi z największych przebojów WC z tamtego okresu.
Bonusy na LP stanowią kompozycje: "Łazienka" i "Masturbacja".....


Przeczytaj więcej

"Pewnego razu w Nowym Sadzie" - prezentacja filmu o punk rocku w Serbii

"Pewnego razu w Nowym Sadzie" - prezentacja filmu o punk rocku w Serbii

"Pewnego razu w Nowym Sadzie" to dokument muzyczny w reżyserii Jovana Đerića. Film opowiada o scenie punk rockowej w Nowym Sadzie w pierwszej połowie lat 90. Ludzie, którzy ją wówczas tworzyli, przypominają historię wzlotu i upadku popularności punk rocka w czasach, gdy Serbią rządził Slobodan Milosević.
W dokumencie występują osoby związane z nowosadską sceną punk rockową, muzycy, menadżerowie, właściciele klubów. Wśród zaproszonych artystów są m.in. Boban (Ritam Nereda), Dr. Pop (Atheist Rap), Relja i Robert (Generacija Bez Budućnosti), Zgro (Nospeedlimit), Vijetnamac i Marta (ZbogomBrusLi), Medan (Love Hunters), Kebra (Obojeni Program), Ilja (Mitesers) i wielu innych.
Nowy Sad od zawsze uchodził za stolicę jugosłowiańskiego punk rocka. Stąd pochodziły takie zespoły jak legendarna Pekinska Patka, 2 Minuta Mržnje, czy Generacija Bez Budućnosti. Prawdziwy rozkwit lokalnej sceny punk i hardcore nastąpił na początku lat 90., gdy na terenie Jugosławii wybuchła wojna domowa, a społeczeństwo zaczęło się borykać z ogromnymi problemami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi. Efektem tego było powstanie rzeszy zespołów wykonujących różne rodzaje muzyki okołopunkowej, od hardcore’a, przez oi, po ska. Można tu zacytować Igora Todorovića i Savę Savića, autorów książki dokumentującej historię punk rocka w Nowym Sadzie, pt. "Novosadska punk verzija", którzy twierdzą, że w połowie lat 90. w niespełna ćwierćmilionowym mieście działało ponad 30 zespołów.....


Przeczytaj więcej

SPOOK RECORDS atakuje!!!

SPOOK RECORDS atakuje!!!

Prężnie działająca firma Spook Records będąca w chwili obecnej jednym z najbardziej widocznych wydawnictw promujących wykonawców z kręgu Hardcore nie spoczywa na laurach. Po serii wydawnictw wydanych w zeszłym i bieżącym roku przynoszących sporą ilość hardcore w różnych odmianach przyszła pora na kolejne tytuły w katalogu wytwórni. Tym razem fani ostrej jazdy mają okazję sięgnąć po wydawnictwa formacji REARRANGE „Jednej sprawie oddani” i HARD WORK „Not One Step Back”.
Zapraszamy do bliższego kontaktu zarówno z wytwórnią jak i reprezentującymi ją wykonawcami.
Poniżej prezentujemy krótkie notki o najnowszych tytułach.......


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS + ANTIPATI + SINNERS SINCE BIRTH

THE ANALOGS + ANTIPATI + SINNERS SINCE BIRTH

THE ANALOGS i lokalne supporty: ANTIPATI i SINNERS SINCE BIRTH wystąpią 22 listopada 2008 w Sztokholmie (Szwecja) w klubie Kafe 44.


Przeczytaj więcej

KARCER + PRZECIW + TB9 + STUSCHU FUTUNKU

KARCER + PRZECIW + TB9 + STUSCHU FUTUNKU

16 listopada 2008 w Klubie Graffiti w Lublinie wystąpią;
- KARCER
- PRZECIW
- TB 9
- STUSCHU FUTUNKU

Start o godz: 19.00
Bilety 15/20 zł.


Przeczytaj więcej

DDT + HORRORSHOW + LUMPEX'75 + THE LUNATICS + MWK

DDT + HORRORSHOW + LUMPEX'75 + THE LUNATICS + MWK

W przeddzien 27 rocznicy ustanowienia stanu wojennego w Polsce, w ramach koncertu Serious Sound # 4 zaprezentują sie:
- DDT
- HORRORSHOW
- LUMPEX'75
- THE LUNATICS
- MWK

Koncert odbędze się 12 grudnia o godzinie 18.00 w klubie Andy Club w Łodzi.
Wjazd: 25 zł.


Przeczytaj więcej

"Cisza" przed burzą - Nowy album EYE FOR AN EYE

"Cisza" przed burzą - Nowy album EYE FOR AN EYE

Nowy album EYE FOR AN EYE - jednej z nalepszych krajowych formacji hardcore/punk - nosi tytuł "Cisza" i podobnie jak poprzednie wydawnictwa zespołu wydany został przez firmę Pasażer.
Krążek zawiera 11 energetycznych kompozycji w rozpoznawalnym stylu grupy plus jeden remix i z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów ostrej, melodyjnej siarki z damskim wokalem.
Nowy album - wzorem ostatniego wydawnictwa zatytułowanego "Gra" -  wydany został w formacie digi-pak.
Z fragmentami płyty zapoznać się można odwiedzając profil grupy na ---> Myspace, a zainteresowanych krązkiem odsyłamy do naszego sklepu....


Przeczytaj więcej

SHAM 69 + NASTY HABITS + DJ BIGOS

SHAM 69 + NASTY HABITS + DJ BIGOS

08.12.2008 Legends Of Punk: SHAM 69 w warszawskiej Progresji (support - Nasty Habits i DJ Bigos)

Wejście od godziny 18:00
Preparty: DJ Bigos
Support: Nasty Habits
Sham 69

Klub Progresja
Ul. Kaliskiego 15A
Warszawa
Info: CrazySenorita@gmx.net
Bilety: 38 zł (Enentim.pl, Progresja, Hey Joe)/50 zł


Przeczytaj więcej

VESPA

VESPA

“Rimemba de dejs” to specjalna edycja nieustającej trasy “Potwór Tour 2008-3000”. Związana jest z reedycją debiutanckiego materiału Vespy - wydanej przed 11 laty przez nieistniejącą już firmę QQRYQ kasety, zatytułowanej po prostu „Vespa”. Na początku listopada 2008 Showbiz Monstaz Records – oficyna wydawnicza prowadzona przez muzyków grupy – wyda album na CD.  Płyta ma być wzbogacona o archiwalne nagrania koncertowe i bogato ilustrowaną książkę „Vespa: fakty, mity, cała bolesna prawda” autorstwa ...........


Przeczytaj więcej

SARI SKA FEST{Żory

SARI SKA FEST{Żory

W ramach SARI SKA FEST - zorganizowanego z okazji święta niepodległości - 11 listopada 2008, w Hali MOSIR w Żorach (ul. Folwarecka 10) wystąpią:

godz 17.oo - CAMPAY
godz 18.oo - ZIGGIE PIGGIE
godz 19.oo - SARI SKA BAND
godz 20.oo - NATURAL DREAD KILLAZ

Wstęp wolny.


Przeczytaj więcej

SEX BOMBA + NASTY HABITS + OD JUTRA

SEX BOMBA + NASTY HABITS + OD JUTRA

10.11.2008  na dzień przed Świętem Odzyskania Niepodległości w Ośrodku Kultury „Hutnik” w Wyszkowie odbędzie się koncert Rockandrollowe Święto Narodowe propagujący nowe podejście do zagadnienia obchodów ważnych dat z historii Polski.

Wystąpią zespoły: SEXBOMBA, Nasty Habbits i Od Jutra.
Początek o godzinie 19.00
Wjazd 10 PLN

WOK „Hutnik” Wyszków, ul Prosta 7
Tel. (029 742 44 48)


Przeczytaj więcej

HARDFEST 2008

HARDFEST 2008

8 LISTOPADA (sobota) 2008 r.
ŁÓDŹ, klub DEKOMPRESJA, ul. LIMANOWSKIEGO 200
start : 19.00
bilety : 50 zł - w dniu koncertu,
40zł  - przedsprzedaż :
· ŁÓDŹ, Klub „DEKOMPRESJA”
· ŁÓDŹ, SKLEP „ DIZASTER”, UL. PIOTRKOWSKA 79
· Bileteria SHORTCUT

DISCIPLINE (HARDCORE/OI)         
WAY SIDE CREW (HARDCORE/OI)
THE CUFFS (ROCK`N`ROLL/BDG)
HARDWORK (HARDCORE SILESIA!)
SELF RESPECT (HARDCORE WROCŁAW!)
DAY BEFORE DEATH (HARDCORE ŁÓDŹ!)
+SPECIAL GUEST


Przeczytaj więcej

Polska wersja "The Story Of Komety" już dostępna!!!

Polska wersja "The Story Of Komety" już dostępna!!!

Po powrocie z Meksyku, w którym pobyt okazał się dla Komet nie tylko atrakcją turystyczna ale przede wszytskim sukcesem artystycznym, zespół przygotowuje sie do kolejnych koncertów w kraju, a my proponujemy wszystkim fanom zespołu polską wersję wydawnicta pt. "The Story Of Komety", które kilka miesięcy temu wydane zostało przez meksykańską wytwórnię Esquilo Records.
Wersja polska płyty, która trafi do sklepów 18 pażdziernika jest juz dostępna w naszym sklepie w specjalnej przedpremierowej cenie 22 zł.
W dniu premiery cena płyty wraca do normalnego poziomu i będzie ją można zamówić w cenie 25 zł.
Album w wersji polskiej zawiera niemal identyczny zestaw utworów jak...


Przeczytaj więcej

DUMBS - Rocket From Poland

DUMBS - Rocket From Poland

Warszawska grupa DUMBS będąca polskim "wcieleniem" legendarnej formacji RAMONES oddała właśnie w ręce fanów swój drugi album zatytułowany "Rocket From Poland", którego wydawcą jest firma Pasażer.
Tym razem zespół odstąił od publikacji własnych nagrań i sięgnął po twórczośc swoich idoli (a jakże) - RAMONES. Oryginalan muzyka Ramones została uzupełniona tekstami przetłumaczonymi na język polski dzięki czemu powstała muzyczna petarda złozona z 15 doskonałych wersji klasycznych punkowych utworów, ktore zadowolą każdego fana Ramones, Dumbs i prostego, melodyjnego punk rocka....


Przeczytaj więcej

Ostatnie nowości z People Like You.

Ostatnie nowości z People Like You.

Ostatnie nowości z naszej ulubionej wytwórni europejskiej przyćmione zostały nieco wydarzeniami na naszym rodzimym podwórku i kolejnymi premierami z Jimmy Jazz Records... Nie zapominamy jednak o ofercie niemieckiej wytwórni, która po wypuszczeniu na rynek trzech wersji albumu THE ADICTS "Songs Of Praise" zaproponowała fanom kolejne pozycje ze swojego katalogu.
Tym razem najbardziej ucieszą się zwolennicy mocno rock'n'rollowych rytmów, odpowiednio podlanych punkowycm sosem bo właśnie taki klimat muzyczny przynoszą wydawnictwa formacji DADLY SINS i THE CREEPSHOW.
Jeśli ktoś ma ochotę na bardziej garażowy sound podrasowany melodyjnym punk rockiem i odrobiną odniesień do czasów pre-punkowej psychodelii to chętnie sięgnie po nowy krążek grupy...


Przeczytaj więcej

Po latach oczekiwań... debiutancki album grupy PAN PROFESKA.

Po latach oczekiwań... debiutancki album grupy PAN PROFESKA.

Jeśli w Polsce w ciągu roku wychodzą 3-4 płyty ska to znaczy, że mamy wysyp tego typu wydawnictw, ale jeśli oprócz tego dwa tutuły wychodzą w odstępie miesiąca to już graniczy z wydawniczą histerią :-), a tak jest ostatnio... Oczywiście fani ska nie mają nic przeciwko temu i zacierają ręce.
Przed wakacjami w katalogu Jimmy Jazz pojawiły się debiutanckie wydawnictwa ZIGGIE PIGGIE, SKAMBOMAMBO, drugi album ZŁODZIEI GŁÓW i trzeci SKAMPARARAS... Niedawno informowaliśmy o debiucie płytowym WERSJI DE LUX (Burning Chords), a obecnie odnotowujemy debiutancki album formacji PAN PROFESKA, która fanom ska znana jest z kilku wydawnctw składankowych (m.in. "Pol-SKA Norma" (Rock'n'roller/Jimmy Jazz Records) wydanych wiele lat temu.....


Przeczytaj więcej

THE ANALOGS

THE ANALOGS

Promując najnowszy album "Miejskie opowiesci" wydany na CD i LP THE ANALOGS aktywnie koncertują, zatem poniżej najbardziej aktualna porcja dat i miejsc gdzie pojawi się najbardziej znana polska kapela streetpunk....


Przeczytaj więcej
pixel