2024-01-30

Ziggie Piggie świętuje swoje 18 urodziny wydaniem singla "Moonstomp"

Rok 2024 to moment, w którym zespół Ziggie Piggie osiągnął pełnoletniość. Grupa powstała 18 lat temu i ma w dorobku 2 albumy "Light Smyk Music" (Jimmy Jazz Records, 2008) i "Old Songs" (Jimmy Jazz Records 2009) oraz 2 samodzielnie wydane EP-ki.
Osiągnięty wiek pozwala już muzykom bez stresu, samodzielnie kupować alkohol, zatem Ziggie Piggie postanowiło powrócić na scenę z przytupem i zaprosić fanów do zabawy za sprawą hipnotyzującego singla "Moonstomp" w polskiej odsłonie!

Utwór wciąga od pierwszych dźwięków w magiczny, taneczny klimat. Wyjątkowe partie wokali i energetyczne brzmienie – tak w skrócie można opisać nadchodzące wydawnictwo, które, z dużą dozą prawdopodobieństwa, porwie Was do tańca! Jak wiadomo "Moonstomp" to klasyczny taniec. Ziggiepiggowcy w swoim numerze jako lekarstwo na codzienną nudę proponują prosty, dający pozytywną energię taniec skanking.

Smaczku premierze dodaje fakt, że zespół Ziggie Piggie został doceniony przez francuski portal Detective Ska Campany, który od lat wypuszcza w świat składaki muzyczne z najlepszymi utworami gwiazd i odkryć światowej sceny ska. Utwór „Moonstomp” zasili tegoroczną, czwartą już, składankę, w towarzystwie takich gwiazd jak: The Toasters, Mark Foggo czy Skaos.

Premiera singla "Moonstomp" na Spotify i w serwisie YouTube już 2 lutego 2024 o godzinie 12.00.

pixel