2017-05-13

Wednesday 13 - Condolences na CD i podwójnym winylu...

Wednesday 13 to kapela doskonale znana wszystkim fanom horror punka i choć ich pozycja na scenie nie jest może tak mocna jak kultowych Mistits to jednak bedąc fanem ostrego rock'n'rolla oraz tekstowych i wizualnych nawiązań do horrorów klasy B trudno przejść obojętnie obok nowej płyty Wednesday 13.
Zespół powstał w 2004 roku, w Karolinie Północnej, założony przez Josepha Poola (pseudonim Wednesday 13), który zaistniał na scenie wiele lat wcześniej za sprawą m.in. swojej obecności w takich kapelach jak Maniac Spider Trash, Frankenstein Drag Queens from Planet 13, Gunfire 76 czy też własnych zespołów Bourbon Crow i Murderdolls, z których zwłaszcza ten drugi zapewnił mu spora popularność i uznanie fanów. Nie trzeba dodawać, że wszyscy wykonawcy w mniejszym lub większym stopniu zaspokajali zamiłowanie jakim Wednesday 13 obdarzał klimaty nawiązujące do horrrorów i makabresek.
Od powstania zespołu o nazwie zbieżnej z pseudonimem lidera Wednesday 13 regularnie wydają albumy, organizują trasy koncertowe i umacniają swoja pozycję.
Najnowszy album zespołu o tytule "Condolences" pojawi się na rynku 9 czerwca 2017.

„Condolences” to najcięższy i najbardziej niepokojący album w dotychczasowej karierze Wednesday 13. O ile na poprzednich wydawnictwach dominowały elementy glam rocka i punk rocka, tak w przypadku najnowszego albumu mamy w większości do czynienia z mocnym, bezkompromisowym nowoczesnym metalem choć stare elementy ucho wprawnego słuchacza także wyłowi bez problemu. Bez zmian pozostaje za to warstwa liryczna albumu – Wednesday nadal snuje mroczne opowieści osadzone w klimacie horroru i charakteryzujące się konkretną dawką przemocy. Mocna rzecz dla ludzi o mocnych nerwach.
Płyta jest już do zamówienia w naszym sklepie w wersji CD i 2LP. Zapraszamy.
 


pixel