2024-04-29

Trzecie winylowe wydawnictwo Śmierci Klinicznej...

Ukazało się trzecie winylowe wydawnictwo Śmierci Klinicznej. Tym razem album o tytule "Gwarek 1984" zawiera nagrania zarejestrowane 24.01.1984 r., w klubie studenckim „Gwarek”, w Gliwicach.
Poprzednie dwa LP Śmierci Klinicznej „Nienormalny świat” i „Śmierć Kliniczna na żywo z Kinoteatru X” spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem fanów i w efekcie bardzo szybko się sprzedały. Ta płyta ma trochę mankamentów, jeśli chodzi o brzmienie. Szczególnie pierwszy utwór, ale i w kolejnych wokal i trąbka nieco wystają ponad całość. Mimo tych pewnych niedoskonałości, jakże charakterystycznych dla tamtych lat, wydawca postanowił te nagrania udostępnić. Po pierwsze ze względu na to, że trzy utwory („Wkoło syf i paranoja”, „Samobójcy” i „Koniec homokracji” nie były wcześniej publikowane na winylu. Po drugie, pozostałe piosenki wsparte szaloną trąbką Ziuta i niepowtarzalny, unikatowy klimat panujący na sali „Gwarka”, warte są takiej prezentacji.

Śmierć Kliniczna w składzie: Jacek Szafir – wokal, przeszkadzajki / Darek Dusza – gitara / Wojciech Jaczyczko – bas / Marek Czapelski – bębny / Ziut Gralak – trąbka
Wybór nagrań i opracowanie: Darek Dusza. Okładkę i wkładkę płyty zaprojektował i narysował Marek Turek, a mastering wykonał Jarek Toifl.

Zamów ---> LP ŚMIERĆ KLINICZNA


pixel