2023-07-29

Startuja PRE-ORDERY na winylowy album The Coiots! Premiera 1 września....

„Punk, Boks, Sex” to płytowy debiut śląskiej grupy The Coiots! z 2009 roku. Jej muzycy znani są ze swojej wcześniejszej działalności m.in. w takich formacjach jak Białe Mydło, Zasięg, Profanacja, Bulbulators czy Ramzes & The Hooligans... i jednoznacznie nawiązują w swoich aktualnych dokonaniach do najbardziej tradycyjnej postaci wczesnego punk rocka.
Streetpunk, w którym pobrzmiewają echa Punk 77 to wizytówka The Coiots!, która w sposób oczywisty skieruje na zespół zainteresowanie odpowiedniego grona fanów.

The Coiots! powstali w roku 2001 od tej pory dając się poznać nie tylko lokalnej publiczności. Niektóre nagrania śląskiej załogi znane są w wersjach demo ze składanki "Prowadź mnie ulico vol. 5" wydanej przez Jimmy Jazz Records oraz własnych, niskonakładowych wydawnictw grupy.
Jednak na debiutanckim CD zespół odsłonił 11 studyjnych kompozycji spiętych tematycznie w warstwie tekstowej tytułem albumu "Punk, Boks, Seks", który - jak utrzymują sami muzycy - jest hołdem dla ich mrocznych obsesji.
Dystans i humor ale także istotne spostrzeżenia nt. szarej codzienności jakie zespół przekazuje w tekstach dopełniają energia, szczerość i dobra zabawa.

Rok po wydaniu debiutu The Coiots! własnym sumptem wypuścili niskonakładową EP-kę "Na bogato", z czterema nowymi utworami, która jednak miała okazję trafić zaledwie do nielicznych.... zatem  nadeszła pora aby to zmienić.

Winylowy album "Punk, Box, Sex... Na bogato (2002-2022)" to połączenie obu wspomnianych wydawnictw zespołu uzupełnione utworem "PRL (Punk Rock Love") zarejestrowanym w 2022 roku co w zasadzie na dzień dzisiejszy stanowi pełną dyskografię The Coiots!
Zespół w 2023 roku z doskonałej strony pokazał się na festiwalu "Rock Na Bagnie", zatem karty tej historii nie są zapisane do końca, ale póki co przed wami pierwszy rozdział w odsłonie winylowej.

Płyta ukazuje się w nakładzie 220 sztuk, wytłoczona w trzech wersjach kolorystycznych na 180 gr. winylu. Materiał poddany został drobnemu masteringowi.
Tłoczenie: 100 sztuk czarny winyl, 100 sztuk różowy winyl, 15 sztuk kolorowy winyl (miks 2 kolorów, każda płyta inna) plus 5 szt. Test Pressingów.

Premiera albumu w sklepie Jimmy Jazz Records 1 września 2023.

Zamów teraz ---> LP THE COIOTS - Punk, Box, Sex... Na bogato (2002-2022)pixel